www.Golldennet.com/گلدن نت
انواع پیلینگ یا لایه برداری – دکتر مهرداد مهام
RF ترماژ و تناسب اندام
RF ترماژ و تناسب اندام
دی ۳, ۱۳۹۶
لاغری موضعی با کرایولیپولیز
لاغری موضعی با کرایولیپولیز
دی ۵, ۱۳۹۶

انواع پیلینگ یا لایه برداری

انواع پیلینگ یا لایه برداری

انواع پیلینگ یا لایه برداری

انواع پیلینگ یا لایه برداری : درمان آسیب دیدگی های پوستی از طریق برداشتن سطحی پوست به روش های شیمیایی، مکانیکی ( میکرودرم ابریژن )  و به کارگیری لیزر را لایه برداری یا پیلینگ می گویند. تلاش ما بر این است که در این مقاله برای حفظ سلامت و زیبایی زیباپژوهان عزیز، اطلاعات مفیدی را درباره ی روش های لایه برداری پوست در اختیارتان قرار دهیم.

 

انواع پیلینگ یا لایه برداری

انواع پیلینگ یا لایه برداری

 

در چه مواردی می توان از روش پیلینگ یا لایه برداری به منظور جوانسازی و شادابی استفاده نمود؟

 • رفع لکه های ناشی از نور خورشید
 •  کک و مک
 • برطرف نمودن خراش های سطحی
 • رفع چین و چروک ها
 •  برطرف کردن خط خنده
 • حذف اسکار ناشی از جوش های صورت و ترمیم پوست

مکانیسم تاثیرگذاری هر کدام از روشهای پیلینگ یا لایه برداری چگونه است؟

درباره مکانیسم تاثیرگذاری هر کدام از روشها در ذیل برای شما زیباپژوهان عزیز توضیح داده ایم.

پیلینگ یا لایه برداری به روش شیمیایی

یکی از راهکارهای مناسب در جهت بهبود تیرگی پوست و رشد سلول های پوستی جدید استفاده از نوع خاصی محلول شیمیایی است. این درمان نتایج قابل قبولی در شفاف شدن پوست، از بین رفتن کک و مک صورت، کاهش میزان چین و چروک، شادابی و جوان تر شدن پوست در پی دارد. معمولا در انجام روش پیلینگ شیمیایی بسته به تشخیص پزشک و نوع مشکل پوستی از اسیدهای خاصی مانند اسید گلیکولیک، تری کلرواستیک اسید، محلول جنسر، اسید لاکتیک و اسید سالیسیلیک و … با درصد های متفاوت استفاده می شود.

پیلینگ یا لایه برداری با بکارگیری لیزر

در این روش به منظور دستیابی به پوستی با ظاهر یکنواخت، لایه های پوستی آسیب دیده با استفاده از لیزر برداشته می شوند. این روش با به کارگیری لیزر CO2 یا لیزر فراکشنال صورت می گیرد.

پیلینگ یا لایه برداری به روش مکانیکی (میکرودرم ابریژن)

میکرودرم ابریژن یک روش غیرشیمیایی است که می توان از آن به عنوان یکی از روشهای غیرتهاجمی برای ترمیم پوست نام برد. در این به منظور آشکارسازی لایه های جوان و برداشتن لایه های خارجی پوست ، از اسپری پرفشار میکرو کریستال اکسید آلومینیم و مکش آن با مکانیسم فشار منفی در دستگاه مربوطه، استفاده می شود.

انواع پیلینگ پوست بر اساس عمق و میزان لایه برداری کدامند؟

بر اساس عمق و میزان لایه برداری پوست پیلینگ پوست انواع متفاوتی دارد که در ذیل به آن ها می پردازیم.

پیلینگ سطحی

ملایم ترین نوع لایه برداری به حساب می آید که به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیحسی و با بهره گیری از فرآورده های حاوی یک اسید رقیق روی انواع پوست ها قابل اجراست. این روش درمانی اساساً اپیدرم پوست را تحت تاثیر قرار می دهد و در مواردی مانند رفع چین و چروک های ظریف ناشی از آفتاب، کک و مک، لکه های بارداری و تغییرات رنگ پوست، اسکارهای خفیف آکنه و ضایعات آفتابی خفیف قابل استفاده می باشد. پوسته ریزی در این روش درمانی طی ۳ تا ۵ روز پس از انجام آغاز می شود.

پیلینگ متوسط

این نوع لایه برداری از پیلینگ سطحی عمیق تر و موثرتر بوده و بر درم سطحی تاثیر می گذارد و بازه زمانی ترمیم آن حدود ۷ الی ۸ روز طول می کشد. بین فاصله های درمانی در این روش باید چند هفته فاصله وجود داشته باشد.

این نوع پیلینگ موجب سوختگی درجه ۲ پوست می گردد و از اینرو عوارض آن از نوع قبلی بیشتر است. احتمالاً بروز درد و تورم خصوصاً در مناطق اطراف چشم وجود دارد. هدف از انجام آن، برطرف نمودن چین و چروک های خفیف تا متوسط، روشن سازی رنگ پوست و لکه های پوستی عمیق و سایر آثار دراز مدت ناشی از تشعشات خورشید می باشد.

پیلینگ عمیق

در این سطح از پیلینگ از مواد موثره ترکیبات فنلی استفاده می شود که قابلیت نفوذ به بخش های عمیق تر درم و لایه های عمیق تر پوست را دارا می باشند. این سطح از پیلینگ نیز موجب سوختگی درجه ۲ می شود و برای درمان ضایعات عمیق مانند چین های عمیق پوستی و اسکارهای شدید آکنه و بیمارانی که دچار پیری پوست ناشی از آفتاب بوده ولی مایل به جراحی نیستند، پیشنهاد می گردد. از آنجایی که جایگزینی پوست در این سطح از لایه برداری و ایجاد لایه های جدید از ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از انجام آغاز می شود، از اینرو امکان التهاب و قرمزی پوست تا ۳ هفته محتمل می باشد.

 

انواع پیلینگ یا لایه برداری

انواع پیلینگ یا لایه برداری

 

چه مواردی را پس از انجام روش درمانی پیلینگ یا لایه برداری باید مورد توجه قرار داد؟

 • به دلیل نازک شدن پوست پس از انجام این روش درمانی، پوست حساسیت بیشتری را نسبت به عوامل تحریک کننده بیرونی نشان می دهد، از اینرو حتی الامکان باید از مواد و ترکیبات تحریک کننده پوست پرهیز نمود.
 • استفاده مکرر از کرم ضد آفتاب توصیه می شود.
 • بند انداختن تا مدتی ممنوع می باشد و به جای آن باید از تیغ و آن هم در جهت خواب مو برای حذف موهای زائد استفاه نمود.
 • دکلره کردن موضع تحت درمان تا زمان ترمیم کامل موضع درمانی ممنوع می باشد
 • ارزیابی نوع پوست زیباپژوه برای به کارگیری هر یک از روش ها و سطح های پیلینگ یا لایه برداری، تاثیر بسزایی در نتیجه عمل خواهد داشت. همچنین تنظیم تعداد جلسات درمانی با فواصل زمانی مناسب، باعث می شود که زیباپژوه در کمترین زمان و با حداقل عوارض به نتیجه دلخواه دست یابد.

جهت کسب آگاهی از جزئیات این روش درمانی، هزینه های تقریبی و تنظیم زمان مشاوره رایگان، با مشاورین ما در مرکز زیبایی دکتر مهرداد مهام  تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

زیبا پژوهی با دکتر مهرداد مهام

کاشت مو – درمان ریزش مو – درمان چاقی موضعی -رفع جای جوش

 

 

 

پاسخ دهید