www.Golldennet.com/گلدن نت
برجسته کردن و فرم دادن لب‌های بدون حالت با ژل حجم دهنده فیلر – دکتر مهرداد مهام
درمان-پف-و-گودی-زیر-چشم
درمان پف و گودی زیر چشم بعلت افزایش سن، خستگی یا آلرژی بدون بخیه
فروردین ۲۳, ۱۳۹۷
رفع خشکی پوست ناشی از محرک های محیطی (سرماو گرما) و بیماری ها
فروردین ۲۷, ۱۳۹۷

برجسته کردن و فرم دادن لب‌های بدون حالت با ژل حجم دهنده فیلر

برجسته-کردن-و-فرم-دادن-لب‌های

برای بسیاری از افراد، تلاش برای داشتن لب‌هایی برجسته با ظاهر پر یک تلاش مداوم است. اکثر افراد پول زیادی برای لوازم آرایشی خریداری می‌کنند که فروشندگان وعده می‌دهند که با استفاده از آن‌ها لب‌ها تحریک می‌شوند و در نتیجه موقتاً برجسته‌تر به نظر خواهند رسید. در حالی که رژ لب‌ها و خط لب‌ها می‌توانند یک ظاهر کامل را ایجاد کنند، هنگامی که رنگ از بین می‌رود، لب‌های شما به حالت نازک طبیعی خود باز می‌گردند. اما برای کسانی که به دنبال لب‌هایی هستند که به طور طبیعی برجسته‌تر به نظر برسند و این برجستگی از بین نرود، متخصصان قادر به تزریق موادی هستند که با استفاده با دقت و ماهرانه می‌توانند ظاهر لب‌ها را برجسته‌تر کنند.

حتما بخوانید:


تزریق ژل


تزریق چربی


پروتز لب

بسیاری از بیماران از لب‌های برجسته‌تر و نرمتر پس از عمل تزریق لب‌ها رضایت دارند. بعضی افراد تصمیم می‌گیرند که ظاهر جدید خود را با تزریق مجدد ژل تکرار نمایند و برخی دیگر دیگر این کار را انجام نمی‌دهند. در طول مشورت با دکتر مهام، شما می‌توانید در خصوص گزینه‌های موجود صحبت نمایید و در خصوص تصمیم گیری در مورد زمان برجسته سازی لب‌ها از ایشان کمک بخواهید. در کلینیک زیبایی دکتر مهام با روش‌هایی مانند تزریق چربی، تزریق ژل (فیلر) و پروتز لب، برجسته کردن لب مطابق سلیقه شما و طبق جدیدترین روش‌ها انجام می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۹۳۹۵۴۳۱۳۵۰ و ۰۲۱۸۸۷۶۲۸۳۲ تماس حاصل فرمایید.

چه کسی می‌تواند از مزایای روش‌های برجسته سازی لب بهره مند گردد؟


کسانی که شرایطی مانند موارد زیر را دارند ممکن است از برجسته سازی لب‌های خود سود ببرند:

  • لب‌های کوچک
  • لب‌های نازک یا صاف
  • لب‌های نامتقارن
  • لب‌های افتاده
  • چین و چروک عمودی لب‌ها

 روش‌های برجسته کردن لب


برجسته سازی لب یک روش است که با استفاده از فیلر برای بهبود شکل، خط لب یا اندازه لب‌های بالا و پایین و جهت متناسب کردن آن‌ها با صورت و یا برجسته سازی و نمایان کردن آن‌های انجام می‌گردد. در این بخش به چند روش پروتز لب اشاره شده است:

برجسته سازی لب با ایمپلنت جراحی

برجسته-سازی-لب-با-ایمپلنت-جراحی

برجسته سازی لب نیاز به قرار دادن ایمپلنت سیلیکون نرم دارد. ایمپلنت برای ایجاد ظاهری طبیعی فرم داده شده و در اندازه‌های مختلف موجود است. ایمپلنت می‌تواند در صورت لزوم برداشته شود. یک برش بسیار کوچک ایجاد می‌گردد و ایمپلنت به دقت وارد می‌شود. باید انتظار علائمی از قبیل کبودی و حساسیت را تا دو هفته پس از عمل جراحی و پروتز لب انتظار داشته باشید.

آیا متقاضی مناسبی برای ایمپلنت لب هستید؟

این که متقاضی مناسبی برای برجسته سازی لب هستید یا خیر بستگی به نوع روش برجسته سازی لب‌ها دارد. پزشک می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا برجسته سازی لب یک گزینه مناسب برای شماست؟ و اگر چنین باشد، آیا عادات خاصی از شیوه زندگی مانند سیگار کشیدن می‌تواند بر نتیجه روش شما تأثیر بگذارد یا خیر.

در طی ایمپلنت چه انتظاراتی باید داشته باشم؟

تجربه شما بستگی به نوع روش برجسته سازی دارد که انجام می‌دهید. درمان با فیلرهای قابل تزریق، که به طور موقت لب‌ها را برجسته می‌کنند، معمولاً در طی مراجعه به مطب و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود که احتمالاً تنها چند دقیقه طول خواهد کشید. پروتز لب یا استفاده از ایمپلنت‌های مصنوعی نیاز به زمان بیشتری دارند و اغلب با بی حسی ملایم انجام می‌شود. با این حال، تمام مراحل برجسته سازی لب به صورت سرپایی انجام می‌شود، به بیماران اجازه داده می‌شود که در همان روز به خانه برگردند.

آیا بعد از ایمپلنت، باید از دستورالعمل خاصی پیروی کنم؟

بله اگر شما تمایل به استفاده از ایمپلنت‌های دائمی دارید و آن‌ها را انتخاب کرده‌اید، به شما دستور داده خواهد شد که به پشت خود بخوابید و در روزها و هفته‌های بعد از عمل، سر خود را بالا نگه دارید. شما همچنین باید هر گونه دارویی که تجویز شده است را مصرف نمایید و از کمپرس سرد برای به حداقل رساندن تورم استفاده کنید. اگر بخیه دارید، لازم است از تماس لب‌ها و بخیه‌ها با زبان خود جلوگیری کنید، زیرا این روند می‌تواند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد.

حتما بخوانید: رفع چروک دور لب

ژل برای برجسته سازی لب

ژل-برای-برجسته-سازی-لب

تزریق ژل با استفاده از ماده‌ای به نام اسید هیالورونیک انجام می‌گردد. اسید هیالورونیک یک مادهٔ طبیعی است که مسئول نگه داشتن رطوبت در پوست است. اکثر فیلرها حاوی لیدوکائین جهت ایجاد بی حسی موضعی و مواد مربوطه هستند. در نتیجه یک روند بدون درد هنگام تزریق خواهید داشت. ثابت شده است که فیلرهایی که ما استفاده می‌کنیم درمانی عالی برای بهبود ظاهر لب‌ها است که ممکن است در خیلی نازک باشند. لب‌های برجسته‌تر، نه تنها به شما کمک می‌کند که جوان‌تر به نظر برسید، بلکه به طور کلی زنانی که این درمان را انجام می‌دهند، به نتایج جالبی دست خواهند یافت. نتایج حاصل از این نوع برجسته سازی لب می‌توانند تا ۹ ماه دوام داشته باشند.

بعد از درمان برجسته سازی لب چه انتظاراتی باید داشته باشیم؟

تزریق ژل شامل تزریق مقادیر کمی به منطقه هدف می‌شود و بیشتر از سی دقیقه نیز طول نمی‌کشد. بلافاصله پس از انجام این کار می‌توانید فعالیت عادی خود را از سر بگیرید. به طور کلی، قبل از اینکه کلینیک را ترک کنید، بهتر است از یخ برای کمک به کاهش هر گونه تورم و کبودی که ممکن است اتفاق بیفتد، استفاده کنید. ما ابتدا از تزریق مقادیر کم شروع می‌کنیم. متخصص یک قرار ملاقات برای بررسی روند و ارزیابی این موضوع که آیا میزان تزریق بیشتری برای دستیابی به ظاهر مورد نظر نیاز است یا خیر با شما ترتیب خواهد داد.

از تزریق چربی چگونه برای برجسته سازی لب استفاده می‌شود؟

تزریق-چربی-چگونه-برای-برجسته-سازی-لب-استفاده-می‌شود

تزریق چربی امروزه بیشتر و بیشتر استفاده می‌شود تا نتایج مورد نظر متقاضیان در هنگام برجسته سازی قسمتی از بدن آن‌ها تأمین کند. تزریق چربی اغلب برای بزرگ کردن سینه‌ها و یا لیفت باسن برزیلی انجام می‌گردد. همچنین برای برجسته سازی لب نیز از تزریق چربی استفاده می‌شود. گام اول این است که بخشی از بدن فرد که دارای چربی اضافی است شناسایی شود. ران‌ها، باسن‌ها و شکم معمولاً مناطق مورد هدف برای برداشت چربی هستند. هنگامی که چربی از منطقه مورد نظر برداشته می‌شود، باید از طریق یک فرایند عمل خالص سازی انجام شود. مرحلهٔ نهایی این است که چربی را برای تزریق به لب‌ها آماده گردد تا ظاهر دلخواه و نتایج مورد نظر به دست آیند.

چرا از تزریق چربی برای برجسته سازی لب‌ها استفاده می‌شود؟

هنگامی که شما برای برجسته سازی لب‌ها روش تزریق چربی را انتخاب می‌کنید، در واقع یک راه حل طبیعی را انتخاب کرده‌اید و با استفاده از ماده‌ای که از بدن شما به دست می‌آید، باعث بهبود ظاهر لب‌ها می‌شود. هنگامی که از چربی‌های بدن خود استفاده می‌کنید، لب‌های شما برجسته و طبیعی به نظر می‌رسند. همچنین نتایج پایدار خواهند بود. هنگامی که نوبت به برجسته سازی لب می‌رسد، اغلب از تزریق ژل برای برجسته سازی استفاده می‌شود ولی احتمال بروز واکنش شیمیایی غیر طبیعی بیشتر خواهد بود. بهتر است روش تزریق چربی را انتخاب نمایید تا بدانید که دقیقاً چه چیزی را در لب‌های خود قرار داده‌اید و بهترین ظاهر را نیز به دست آورید.

آیا شما یک متقاضی مناسب هستید؟

برای انجام فرآیند تزریق چربی، شما نیاز به چربی دارید. اگر شما بسیار لاغر هستید و یا دارای تناسب اندام هستید، ممکن است چربی زیادی برای برداشت نداشته باشید. در صورتی که این مشکل وجود داشته باشد، باید گزینه‌های دیگری را برای برجسته سازی لب‌های خود در نظر بگیرید.

چه میزان چربی به لب‌ها تزریق می‌شود؟

حجم کل چربی مورد نیاز برای صورت، از جمله گونه‌ها و لب‌ها، ممکن است مشابه حجم مورد نیاز فیلرها در هنگام برجسته سازی باشد. با این حال، تزریق چربی به صورت یک جلسه درمان است، در حالی که تزریق ژل به صورت ممکن است در طول زمان به تدریج صورت پذیرد. علاوه بر این، متخصصین جراحی پلاستیک معمولاً نمی‌خواهند بیش از حد تزریق به چهره یا لبها را انجام دهند. حجم‌های معمول تزریق چربی صورت برای لب‌ها و خطوط لبخند ممکن است بین ۲ تا ۱۰ سی سی باشد، اما هر دو بیمار و متخصص جراح با نظر یکدیگر میزان حجم و مناطق تزریق چربی را تعیین می‌کنند.

بهبود پس از تزریق چربی به لب

زمان مورد نیاز برای بهبودی پس از تزریق چربی معمولاً در مقایسه با تزریق ژل به لب‌ها بیشتر است. دوره بهبودی به جای ساعت یا روز هفته‌ها طول خواهد کشید. بیماران باید انتظار تورم، کبودی، سفتی و خشکی لب‌ها را داشته باشند. در ابتدا لب‌ها نیز به علت تورم و کبودی، قبل از بهبودی کامل، بسیار برجسته‌تر ظاهر می‌شوند.

حتما بخوانید: رفع لبخند لثه ای

سؤالات رایج در مورد برجسته کردن لب با روشهای درمانی مختلف


پس از برجسته سازی لب‌ها چه انتظاراتی باید داشته باشید؟

شما بلافاصله پر شدن و برجستگی لب‌ها را متوجه خواهید شد. تورم ممکن است در حدود یک روز طول بکشد، اما می‌تواند از طریق استفاده مکرر از یخ پس از عمل کاهش یابد. کبودی ممکن است رخ دهد، به خصوص اگر بیمار از آسپرین، روغن ماهی استفاده می‌کند یا مستعد بروز کبودی است. با استفاده از کرم آرنیکا می‌توانید این علائم را محدود کنید و به سرعت آن را از بین ببرید. اکثر مردم بعد از این عمل هیچ دردی را تجربه نمی‌کنند و روز بعد می‌توانند به فعالیت‌های عادی خود بازگردند. نتایج نهایی اغلب در طی چند روز آشکار می‌شوند، اما گاهی اوقات ممکن است حدود یک هفته طول بکشند.

چگونه باید برای برجسته سازی لب آماده باشید؟

پروتز لب نیاز به تقریباً هیچ آماده سازی ندارد، اما شما باید از دو هفته قبل و دو هفته بعد برای بهبود سریع‌تر از سیگار کشیدن اجتناب کنید.

برجسته سازی لب چقدر طول می‌کشد؟

برجسته سازی لب‌ها با فیلرهای مصنوعی را می‌توان در کمتر از ۱۰ دقیقه انجام داد.

بهبودی چقدر طول می‌کشد؟

عملاً هیچ دوره بهبودی پس از تزریق و پروتز لب وجود ندارد. شما ممکن است حساسیت کمی احساس کنید چون بیهوشی موضعی اعمال می‌شود؛ این مشکل نیز به راحتی با داروهای ضد درد بدون نسخه کنترل می‌شود. مقداری تورم یا کبودی ممکن است اتفاق بیفتد که این علائم نیز ظرف مدت یک هفته از بین خواهند رفت.

خطرات برجسته سازی لب چیست؟

برجسته سازی لب از طریق تزریق فیلرها بسیار ایمن است. گاهی اوقات بیماران مقداری خارش یا قرمزی در محل تزریق را تجربه می‌کنند. خطر خونریزی، عفونت یا عدم تقارن لب‌ها نادر هستند اما ممکن است اتفاق بیفتند.

دوام نتایج حاصل از برجسته سازی چقدر است؟

معمولاً نتایج حاصل از تزریق فیلرهای مصنوعی لب حدود شش ماه طول می‌کشد و به راحتی می‌توانند تکرار شوند.

هزینه برجسته سازی لب چقدر است؟

برجسته سازی لب یک راه بسیار مقرون به صرفه برای بهبود ظاهر شما با استفاده از یک روش ساده و در عین حال جوان سازی است. شما می‌توانید در خصوص هزینه‌های برجسته سازی لب در طی مشاوره با پزشک صحبت کنید.

چه افرادی نباید برجسته سازی لب را انجام دهند؟

بعضی شرایط پزشکی می‌تواند خطر عوارض بزرگ کردن لب را افزایش دهد، بنابراین ما معمولاً روش برجسته سازی لب را برای افرادی که دچار زخم‌های سرد، آبسه‌های دندانی، خراش‌های پوستی، پلاک دهانی زیاد و یا زخم بر روی لب‌ها هستند، توصیه نمی‌کنیم. هنگام استفاده از فیلر پوستی، موارد منع مصرف معمول برای آن محصول خاص می‌باشد، چه یک فیلر اسید هیالورونیک مانند جوودرم باشد یا یک محصول حاوی کلاژن.

در ادامه بخوانید: درمان صورت نامتقارن

پاسخ دهید