www.Golldennet.com/گلدن نت
برجسته کردن چانه بدون جراحی: تزریق حجم دهنده‌ها برای فرمدهی چانه – دکتر مهرداد مهام
لیفت-ابرو
لیفت ابرو: بالا بردن پیشانی برای جوان، زیبا و شاداب کردن چهره
اسفند ۲۲, ۱۳۹۶
تزریق چربی به صورت: حجم دهی و رفع چروک با چربی استخراج شده از بدن
اسفند ۲۶, ۱۳۹۶

برجسته کردن چانه بدون جراحی: تزریق حجم دهنده‌ها برای فرمدهی چانه

چانه کوچک می‌تواند ظاهر بینی را بزرگ یا خط گردن را کوتاه نشان دهد و در مردان چانه تو رفته ممکن است منجر به درک اشتباه از ترسویی یا ضعف بودن فرد شود. با برجسته کردن چانه، پزشکان می‌توانند تعادل کلی به چهره بدهند و نسبت‌های صورت را بهبود بخشند و نتایج رینوپلاستی یا لیفت صورت را برجسته کنند. امروزه روش‌های غیر جراحی و کم خطر برجسته کردن چانه از جمله تزریق ژل و چربی در سراسر جهان کاربرد دارند.

پزشکان با استفاده از تزریق ژل در مطب و در کمتر از یک ساعت، برجسته کردن چانه را انجام می‌دهند. پزشکان با استفاده از اسید هیالورونیک یا کلسیم هیدروکسی لاپاتیت، حجم چانه را به طور استراتژیکی افزایش می‌دهند که برای ساختار صورت هر یک از بیماران بهترین شکل ممکن است. نتایج چهار تا شش ماه دوام دارد، و برای بیمارانی که نمی‌خواهند با جراحی دچار تغییرات دائمی شوند یا فقط به دنبال تغییر جزیی هستند، آن را به انتخاب بسیار خوبی تبدیل می‌کند تا قبل از اینکه از یک راه حل دائمی استفاده کنند، ببینند که ظاهر جدیدشان را چقدر می‌پسندند. تزریق چربی یک تکنیک ایده‌آل برای بیمارانی است که تمایل به داشتن چانه‌ای برجسته‌تر دارند بدون نیاز به ایمپلنت دائمی دارند. بیماران از نتایج این روش بسیار راضی بوده‌اند. اگر شما عزیزان نیز مایل به حجیم کردن و جلو کشیدن چانه بدون عمل جراحی هستید می‌توانید با مراجعه به دکتر مهام به چهره دلخواهتان دست یابید. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۹۳۹۵۴۳۱۳۵۰ و ۰۲۱۸۸۷۶۲۸۳۲ تماس حاصل فرمایید.

حتما بخوانید:


جوانساری صورت


تزربق چربی


تزریق ژل

تزریق ژل به چانه


تزریق-ژل-به-چانه

پزشکان می‌دانند که هر بیمار نیازهای مختلف و خواسته‌های خود را برای بهبود ظاهر دارد و بسیاری از بیماران می‌خواهند اهداف زیبایی‌شان را بدون عمل جراحی انجام دهند. در این وضعیت، پزشکان اغلب توصیه می‌کنند که بیماران از امکان استفاده از فیلرهای پوستی (تزریق ژل) برای ببرجسته کردن چانه بدون جراحی استفاده کنند. تزریق ژل به پزشک اجازه می‌دهد که بدون استفاده از جراحی، صورت و ظاهر فرد را شکل دهد.

چه فیلرهای قابل تزریقی برای چانه استفاده می‌شوند؟

پزشکان با استفاده از فیلرهای پوستی با کیفیت بالا در بازار امروز، اطمینان حاصل می‌کنند که همه بیماران طبیعی‌ترین نتایج را دریافت می‌کنند. دو فیلری که پزشکان برای چانه استفاده می‌‌کنند، رستلین و یوودرم می‌باشد. رستلین یک محصول پرکننده است که به طور خاص برای صورت طراحی شده است، و به پزشک اجازه می‌دهد تا ویژگی‌های صورت شما را تغییر دهد. یوودرم یک فیلر پوستی است که برای بازسازی حجم به صورت فرد طراحی شده است. پزشکان ممکن است از این فیلرها یا ترکیبی از هر دو استفاده کنند تا بتوانند ظاهری که بیمار می‌خواهد را به او ارائه دهند.

این روش چگونه انجام می‌شود؟

این-روش-چگونه-انجام-می‌شود

بسیاری از مواقع، پزشکان از بی حسی موضعی استفاده می‌کنند تا در طول این فرآیند سرپایی بیمار راحت باشد. فیلر به آرامی به ناحیه‌ای از صورت که قرار است تغییر کند، تزریق می‌شود و سپس پزشک قادر به تغییر شکل آن ویژگی‌های خاص است. این روش بیش از یک ساعت طول نمی‌کشد و بسیاری از افراد می‌توانند به راحتی آن را در برنامه خود قرار دهند.

خطرات مربوط به این روش چیست؟

خطراتی در ارتباط با روش جلوکشیدن چانه بدون جراحی وجود دارد. کبودی و تورم ممکن است بعد از این عمل رخ دهد اما تنها چند روز طول می‌کشد. خطر بروز واکنش آلرژیک تا حدی وجود دارد.

روند بهبودی شامل چه اتفاقاتی است؟

اکثر بیماران می‌توانند به راحتی کارهای معمول روزانه خود را از سر بگیرند. داروهای مسکن بدون نسخه می‌توانند برای کنترل هر ناراحتی که بیمار ممکن است تجربه کند استفاده شوند. برای جلوگیری از عفونت، بیماران باید حداقل ۶ ساعت بعد از فرایند، از آرایش کردن خودداری کنند. بیماران همچنین باید روی کمر خود استراحت کنند تا از فشار بیش از حد به ناحیه‌ای که تغییر کرده است جلوگیری شود.

حتما بخوانید: چروک دور لب، تزریق بوتاکس

تزریق چربی به چانه


تزریق-چربی

تزریق چربی ساختاری یک روش حداقل تهاجمی رو به محبوب شدن است که برای جوانسازی صورت، لب‌ها و دست‌ها و همچنین بهبود شکل صورت، به ویژه در نواحی از جمله چانه است. برخلاف بوتاکس و تزریق ژل، تزریق چربی برای بزرگ کردن یا برجسته کردن ویژگی‌های خاص و یا پر کردن صورت برای مبارزه با تو رفتگی صورت، در اثر پیری، تروما و یا عفونت، از بافت خود بیمار استفاده می‌کند.

مزایای تزریق چربی به چانه

تزریق چربی برای برجسته کردن چانه قادر به ایجاد نتایجی است که به اندازه جراحی قرار دادن ایمپلنت‌های صورت قابل توجه می‌باشد. مزایای استفاده از روش تزریق چربی بسیار زیاد است. بافت چربی نرم است و استفاده از آن در پر کردن نقایص باعث ایجاد ظاهر و احساس طبیعی می‌شود. علاوه بر این، هیچ خطری در ارتباط با پس زدن ماده یا ایجاد آلرژی وجود ندارد، زیرا تنها مواد مورد استفاده برای بزرگ کردن، بافت خود بیمار است.

چه کسی متقاضی مناسبی برای تزریق چربی است؟

متقاضی ایده آل برای تزریق چربی، فرد بالغ سالم و از لحاظ روانی با ثبات است که به دنبال اضافه کردن حجم به گونه‌ها، چانه، فک، لب‌ها و یا هر ناحیه دیگر از بدن است تا اثرات پیری، بیماری، تروما و ژنتیک را اصلاح کند. تزریق چربی برای افرادی که انتظارات غیر واقعی دارند توصیه نمی‌شود. این روش می‌تواند نتایج قابل توجهی داشته باشد، اما تنها در صورتی این گونه خواهد بود که فرد تمایل به انجام سه یا چند درمان داشته باشد و محدودیت‌های این روش را بپذیرد.

روش تزریق چربی

روش-تزریق-چربی

تزریق چربی معمولا به صورت سرپایی و بسته به محل و مقدار چربی برداشت شده و تزریق شده، تحت بی حسی موضعی، آرام بخش یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود. محل اهدا کننده (اغلب باسن، شکم، پهلوها و یا ران‌ها) ابتدا بی حس می‌شود و مایعی تزریق می‌گردد تا استخراج چربی را آسان‌تر کند. سپس چربی اهدا شده از طریق کانولا و سرنگ (لیپوساکشن) جمع آوری می‌شود. این چربی برداشت شده برای حذف مایعات اضافی فرآوری می‌شود و آن را برای ورود مجدد به ناحیه هدف آماده می‌کنند. پس از آماده سازی، چربی از طریق کانول دیگر به محل درمان تزریق می‌شود. پزشکان این روند تزریق را با دقت انجام می‌دهند تا به ظاهر مورد نظر دست پیدا کنند. از آن جا که بعضی از چربی‌های تزریق شده توسط بدن دوباره جذب می‌شوند، پزشکان به صورت کمی بیشتر از حد لازم ناحیه درمان را پر می‌کنند تا نتایج نهایی، خواسته شما را برآورده سازد.

خطرات تزریق چربی

موارد زیر مقدمه‌ای بر برخی از خطرات تزریق چربی است. در طول مشاوره شما، بیشتر در مورد خطرات این روش با پزشک صحبت خواهید کرد.

  • عدم تقارن
  • عفونت
  • هماتوم (تجمع مایع در زیر پوست)
  • شکل گیری جای زخم یا کیست‌های چربی

حتما بخوانید: خط لبخند، پف زیر چشم

سوالات رایج


برخی از پرسش‌های متداول مردم درباره بزرگ کردن و فرمدهی چانه عبارتند از:

کاربردهای دیگر تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی که به صورت دقیق انجام می‌شود، می‌تواند اسکارهای صورت، گودی ناشی از برداشتن بیش از حد پف زیر چشم در طی عمل جراحی پلک و مشکلات مشابه را برطرف سازد. به طور خلاصه، چربی را می‌توان برای بهبود ظاهر هر ناحیه‌ای از بدن که می‌تواند از حجم اضافی استفاده کند: چانه، فک، چشم‌ها، پیشانی، شقیقه، جناغ سینه، پل بینی و غیره استفاده نمود.

چند جلسه تزریق چربی لازم است؟

۲ یا ۳ جلسه درمانی معمولا برای دستیابی به نتایج بهینه لازم است

روند بهبودی پس از تزریق چربی چگونه است؟

برای روش‌های تزریق چربی صورت، اکثر بیماران می‌توانند فعالیت‌های طبیعی خود را پس از دریافت تزریق چربی ادامه دهند. اندکی تورم و کبودی جزئی ممکن است طی چند روز اول بعد از تزریق چربی رخ دهد.

آیا پس از این روش دچار اسکار خواهید شد؟

هر گونه اسکاری که از بخش لیپوساکشن این روش ایجاد شود، بسیار کوچک و غیر قابل تشخیص است. در نواحی که تزریق چربی انجام می‌شود، زخم‌های جزیی وجود دارد زیرا سوزن یا کانولا‌های کوچک استفاده می‌شود.

آیا تزریق چربی بی خطر است؟

تزریق چربی به طور کلی بسیار بی خطر است. از آنجا که تزریق چربی با استفاده از چربی گرفته شده از یک ناحیه از بدن بیمار برای پر کردن ناحیه دیگر انجام می‌شود، احتمال پس زنی یا واکنش آلرژیک بسیار کم است. تزریق چربی درون بافت‌ها باید به دقت توزیع شود تا از آسیب بیش از حد به عروق خونی و اعصاب جلوگیری شود و به یک شکل صاف دست پیدا کند. بیماران می‌توانند با رعایت دقیق تمام دستورالعمل‌های پزشک، خطر بروز عوارض پس از عمل را محدود کنند.

نتایج چه زمانی قابل مشاهده خواهند بود؟

وقتی که تورم در طول روزها و هفته‌های پس از عمل کاهش می‌یابد، نتایج به طور فزاینده‌ای قابل توجه خواهند بود. نتایج نهایی پس از حدود سه ماه قابل مشاهده خواهند بود.

نتایج تزریق چربی چه مدت دوام دارد؟

دوام تزریق چربی در افراد متفاوت است. به وسیله بخش لیپوساکشن این روش، محل برداشت با کاهش چربی دائمی مواجه می‌شود. اندکی از چربی‌های تزریق شده توسط بدن دوباره جذب می‌شوند، اما باقی مانده به طور نامحدود در ناحیه درمان وجود خواهد داشت. تغییرات حاصله در وزن بدن می‌تواند بر طول عمر یا کیفیت نتایج تاثیر بگذارد. تکرار تزریق چربی ممکن است برای حفظ نتایج ضروری باشد، تا زمانی که نواحی دیگری از بدن وجود دارند که می‌توان از آن برای برداشت چربی اضافی استفاده کرد.

فرمدهی چانه با قرار دادن پروتز چه ویژگی‌هایی دارد؟

ایمپلنت چانه یک راه حل دراز مدت برای یک برجسته کردن چانه ظریف یا عقب رفته است. پزشک سیلیکون سفارشی را از طریق برشی در زیر چانه یا داخل دهان تزریق می‌کند تا شکل چانه را بهبود دهد. اگر چه این روش نیاز به زمان بیشتری برای بهبودی دارد، نتایج دائمی هستند و نیازی به تکرار ندارند.

تزریق ژل چه کاربردهای دیگری دارد؟

تزریق ژل می‌توانند برای رفع انواع مشکلات صورت که مربوط به پیری هستند، استفاده شود، از جمله :

  • اضافه کردن حجم به خطوط لب و بینی (خطوطی که از بینی تا دهان کشیده می‌شوند).
  • تپل کردن گونه‌ها به حالت پر جوانی
  • پر کردن نواحی گود صورت، مانند گودی زیر چشم و شقیقه‌ها
  • آبرسانی لب‌ها و صاف کردن خطوط عمودی در اطراف لب‌ها (خطوط رژ لب)
  • شکل دهی به لب‌ها، بینی، گونه‌ها و فک و همچنین ناحیه دکلته و دست‌ها
  • هموار کردن جای جوش

در ادامه بخوانید: جوانسازی دست

پاسخ دهید