www.Golldennet.com/گلدن نت
بستن منافذ باز پوست ناشی از افزایش میزان چربی پوست و بالا رفتن سن – دکتر مهرداد مهام
د-رمان-تعریق-با-بوتاکس
درمان تعریق با بوتاکس: مسدود کردن موقت عصب محرک تعریق با بوتاکس
فروردین ۵, ۱۳۹۷
درمان گودی و سیاهی زیر چشم ناشی از کم شدن ضخامت پوست دور چشم ها
فروردین ۵, ۱۳۹۷

بستن منافذ باز پوست ناشی از افزایش میزان چربی پوست و بالا رفتن سن

اگر تا به حال در آینه بیش از حد به خود نگاه کرده باشید، ممکن است متوجه تعداد زیادی از منافذ روی صورت خود شده باشید. پوست صورت انسان هزاران منفذ دارد و بعضی اوقات این منافذ بیشتر به نظر می‌رسند. شما ممکن است آرزو داشته باشید که بتوانید کاری انجام دهید تا منافذ صورتتان کاهش یابد. منافذ روی پوست شما کوچک هستند. از آنجایی که منافذ می‌توانند مشکلاتی مانند آکنه و پوست چرب ایجاد کنند، ممکن است دشوار باشد که به یاد داشته باشید وجود آن‌ها واقعاً دلیل خوبی دارد. فولیکول‌های مو، غدد عرق و غدد چربی به منافذ منتهی می‌شوند. منافذ راهی را برای بدن شما برای دفع سموم، تنظیم دما و رطوبت پوست خشک فراهم می‌کند. بدون آنها، شما قادر به تعریق نخواهید بود و بدن شما بیش از حد گرم خواهد شد. با این حال، افزایش بیش از حد آلودگی و چربی باعث ایجاد آکنه می‌شود و منافذ زیاد می‌تواند موجب شود تا پوست پیرتر به نظر برسد.

حتما بخوانید:


رفع آکنه


خشکی پوست


میکرودرم ابریژن

مهم است که بدانید نمی‌توانید منافذ خود را کوچک کنید. منافذ چیزی جز ورودی‌های کوچک در پوست نیستند، چون عضلات ندارند، نمی‌توانند باز و بسته شوند. بنابراین اگر چه شما نمی‌توانید ساختار منافذ خود را با کوچکتر کردن آنها تغییر دهید، اما راه‌هایی وجود دارند که می‌توانید ظاهر آنها را به حداقل برسانید. منافذ بزرگ به علت عوامل مختلفی ایجاد می‌شوند و اگر نوع آن‌ها را بدانید، تصمیم گیری در مورد گزینه‌های درمان برای شما آسان‌تر خواهد بود. پزشک می‌تواند درمان‌هایی را برای کمک به حداقل رساندن ظاهر منافذ ارائه دهد. میکرودرم ابریژن، پیلینگ شیمیایی، میکرونیدلینگ و لیزر می‌توانند منافذ را پاک و ظاهر پوست شما را صاف کنند. اگر شما عزیزان مایل هستید انواع روش‌های نوین زیبایی پوست را تحت نظر یک پزشک متخصص و مجرب تجربه نمایید می‌توانید به دکتر مهام مراجعه فرمایید. ایشان با بهره گیری از جدیدترین روش‌ها به رفع انواع مشکلات پوستی از جمله منافذ باز پوست شما کمک خواهند کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۹۳۹۵۴۳۱۳۵۰ و ۰۲۱۸۸۷۶۲۸۳۲ تماس حاصل فرمایید.

علت باز شدن منافذ پوست چیست؟


منافذ بزرگ به طور کلی توسط دو عامل اصلی ایجاد می‌شوند.

 • تولید بیش از حد چربی پوست: افرادی که دارای پوست‌های چرب هستند، سلول‌های تولید کننده چربی بیشتری در غدد سباسه دارند. هر چه میزان تولید سبوم بیشتر باشد، منافذ بزرگ‌تر خواهند شد.
 • پیری پوست: با افزایش سن پوست از تغییرات بسیار مهمی در پوست صورت شما رخ می‌دهد. مهم‌ترین تغییرات پیری، از دست رفتن کلاژن است. کلاژن یک ساختار حمایتی بسیار مهم در پوست است. هنگامی که کلاژن با پیری از بین می‌رود، غده‌های چربی و منافذ حمایت لازم را نخواهند داشت و منافذ بزرگ می‌شوند.

حتما بخوانید: پیلینگ شیمیایی، جوانسازی پوست

راه‌های بستن منافذ باز پوست


راه‌های-بستن-منافذ-باز-پوست

متخصصین زیبایی با کمک روش‌های زیر به درمان منافذ باز پوست صورت و زیبا شدن آن کمک می‌کنند:

پیلینگ شیمیایی

پیلینگ-برای بستن-منافذ-باز-پوست

پیلینگ شیمیایی یک گزینهٔ مناسب برای بستن منافذ پوست صورت خفیف تا متوسط است. مواد مورد استفاده در پیلینگ شیمیایی حاوی آلفا هیدروکسیل یا بتا هیدروکسیل اسیدها، به طور موثری پوست مرده را از بین می‌برند و موجب تحریک ایجاد پوست جدید شده، ظاهر منافذ بزرگ شده را نیز کاهش می‌دهند.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم-ابریژن--برای-بستن-منافذ-باز-پوست

میکرودرم ابریژن درمان سریع و بدون درد عمقی پوست است که سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و تولید کلاژن را تحریک می‌کند. میکرودرم ابریژن بسیاری از مشکلات پوستی رایج مانند خستگی و تیرگی پوست، خشکی، چربی زیاد و منافذ مسدود شده را از بین می‌برد.

میکرونیدلینگ پوست

رمیکرونیدلینگ-پوست--بستن-برای منافذ-باز-پوست

میکرونیدلینگ روشی است که در طی آن کلاژن جدید با استفاده از نیدلینگ پوست تولید می‌گردد. با استفاده از توانایی پوست برای بهبودی خود، میکرونیدلینگ باعث ایجاد آسیب‌های کوچک به اپیدرم می‌شود، که این امر موجب فرستادن سیگنال‌هایی به بدن برای تولید کلاژن جهت بازسازی و جوانسازی منطقه آسیب دیده می‌گردد. در نتیجه پوست جوانتر و تازه‌تر می‌شود. امروزه میکرونیدلینگ یک اصطلاح شناخته شده است و همچنین درمانی است که هر ساله محبوبیت بیشتری به دست می‌آورد.

درمان با لیزر کم توان یا LLLT

درمان-با-لیزر-کم-توان

لیزر کم توان یک لیزر سرد پزشکی است که باعث‌ ترمیم سریع و بهبود پوست بدون ایجاد گرما و یا ناراحتی می‌شود. لیزر کم توان از یک پرتو ملایم برای تأثیر روی قسمت‌های آسیب دیده منافذ بزرگ استفاده می‌کند و در نتیجه به طور طبیعی یک پاسخ ترمیمی در پوست را تحریک می‌کند که باعث تحریک جوانسازی سلولی و سنتز کلاژن می‌شود. این روش بافت ناهموار و ناصاف، قسمت‌های کشیده شده و منافذ را درمان می‌کند. لیزر کم توان یک گزینهٔ مناسب برای درمان منافذ قدیمی و بیش از حد باز می‌باشد.

مراقبت از پوست


با رعایت نکات زیر می‌توان به زیبا کردن پوست و رفع منافذ باز کمک کرد:

 • یک پاک کنندهٔ حاوی اسید گلیکولیک می‌تواند به طور مؤثر چربی‌های اضافی و سلول‌های مرده پوست را کاهش دهد، باعث کاهش علل ایجاد کنندهٔ منافذ بزرگ گردد.
 • لایه برداری باعث کاهش تجمع سلول‌های مرده پوست می‌شود که می‌تواند منجر به کاهش منافذ مسدود و بزرگ گردد و پوست را روشن سازد.
 • استفاده روزانه از کرم‌های ضد آفتاب، طی درمان میکرو درم ابریژن یا پیلینگ شیمیایی برای کاهش هایپر پیگمانتاسیون و واکنش‌های رتینوئید پس از التهاب، بسیار حیاتی است.

حتما بخوانید: میکرونیدلینگ، چربی پوست

سؤالات رایج


برخی از پرسش‌های متداول درباره درمان منافذ باز پوست عبارت‌اند از:

میکرودرم ابریژن چگونه عمل می‌کند؟

میکرودرم ابریژن صورت شامل کریستال‌های مدیکال گریدی است که در سطح بیرونی پوست وکیوم می‌شود. کریستال لایه‌های خارجی را از طریق لایه برداری از بین می‌برد و سلول‌های زنده پوست را که مواد مغذی را جذب می‌کنند و نرم و صاف هستند را ایجاد می‌نماید. اپیدرم تحتانی نیز به تولید کلاژن جدید تحریک می‌شود که این امر موجب ضخیم شدن پوست و بهبود مقاومت در برابر اثرات پیری می‌گردد. این درمان عمیق‌تر از شیوه‌های دیگر لایه برداری است که به بهبود جوانسازی پوست از طریق تحریک رشد سلولی کمک می‌کند.

میکرودرم ابریژن چه مزایایی دارد؟

مزایای میکرودرم ابریژن عبارتند از:

 • همه انواع پوست را با ایمنی درمان می‌کند.
 • درمان تأیید شدهٔ غیر تهاجمی است.
 • نتایج بلافاصله مشاهده می‌شوند.
 • درمان سریع و بدون درد
 • بدون نیاز به زمان بهبود
 • تحریک تولید کلاژن
 • بهبود بافت پوست
 • با طراوت شدن پوست

درمان میکرودرم ابریژن شامل چه مواردی است؟

میکرودرم ابریژن با استفاده از یک قطعهٔ دستی انجام می‌شود که پرستار یا درمانگر دو یا سه بار بر روی پوست اعمال می‌کند. میکرودرم ابریژن موجب از بین رفتن استراتوم کرنئوم، لایه بیرونی پوست می‌شود. اپیدرم تحتانی نیز توسط سایش و وکیوم تحریک می‌شود. این امر باعث تولید کلاژن جدید و در نتیجه افزایش ضخامت درم می‌شود و مقاومت در برابر اثرات پیری را بهبود می‌بخشد.

چه نتیجه‌ای را می‌توان پس از انجام میکرودرم ابریژن انتظار داشت؟

پس از اولین درمان، متوجه بهبود فوری پوست خواهید شد. صرف نظر از وضعیت پوست شما، اکثر متقاضیان متوجه بهبود ظاهر پوست خود می‌شوند. بسیاری از متقاضیان پوست خود را بلافاصله پس از درمان نرمتر، صاف‌تر و جوانتر خواهند دید. برای به دست آوردن بهترین نتایج یک دورهٔ ۴ تا ۶ جلسه‌ای معمولاً توصیه می‌شود. یک فاصلهٔ ۱ تا ۲ هفته‌ای بین هر درمان لازم است.

درمان میکرودرم چقدر طول می‌کشد؟

درمان حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا کامل شود.

چه تعداد از درمان‌های میکرودرم با چه فواصلی باید انجام گردد؟

بسیاری از افراد بلافاصله بعد از اولین درمان متوجه بهبود در بافت و ظاهر پوست خواهند شد. برای به دست آوردن حداکثر نتایج یک دوره ۴ تا ۶ جلسه‌ای درمان میکرودرم ابریژن صورت در فواصل ۲ تا ۴ هفته‌ای توصیه می‌شود.

پس از درمان میکرودرم چه انتظاراتی می‌توانید داشته باشید؟

پس از درمان، پوست شما در ابتدا کمی صورتی خواهد شد، که میزان آن بستگی به حساسیت پوست شما دارد، اما بعد از یک دوره کوتاه مدت، معمولاً در عرض نیم ساعت، این علامت برطرف می‌شود. می‌توان در صورت تمایل بلافاصله بعد از درمان از مواد آرایشی استفاده کرد.

مدت زمان بهبودپس از میکرودرم ابریژن چقدر است؟

هیچ زمان بهبودی پس از انجام میکرودرم ابریژن لازم نیست، به همین دلیل میکرودرم ابریژن یک درمان انتخابی برای روزهایی است که یک رویداد بزرگ، عروسی و یا مناسبت خاصی در پیش رو دارید. شما می‌توانید به راحتی در ساعت ناهار درمان را انجام دهید. اگر چه بعضی از متقاضیان خشکی پوست و پوسته پوسته شدن را تجربه می‌کنند.

میکرودرم ابریژن برای چه افرادی مناسب است؟

مزایای میکرودرم ابریژن متعدد است و یکی از درمان‌های محبوب زیبایی است که غیر تهاجمی می‌باشد. همچنین برای استفاده در انواع مختلف پوست مناسب و ایمن است و درمان فوق العادهای برای هر کسی که می‌خواهد پوستی درخشان و سالم داشته باشد، محسوب می‌گردد. با این حال، به طور خاص در درمان برخی از انواع بیماری‌های پوست، از جمله بافت‌های خشن، تیره، منافذ مسدود شده، آسیب‌های ناشی از نور خورشید و سبوره (پوست چرب) بسیار مفید است.

چرا لایه برداری مهم است؟

لایه برداری مزایای بسیاری دارد. یکی از مشخص‌ترین این مزایا از بین بردن پوست مرده است که به محصولات آرایشی اجازه می‌دهد تا بهتر به پوست نفوذ کنند. با برداشتن این لایه، به نام استراتوم کرنئوم، رنگدانه های نامنظم نیز می‌توانند تحت درمان قرار گیرند. شما همچنین پس از درمان بهبود در ظاهر و بافت کلی پوست را مشاهده خواهید کرد. میکرودرم ابریژن درمانی عمقی‌تر از سایر روش‌های لایه برداری است و به بهبود پوست از طریق تحریک رشد سلولی کمک می‌کند.

میکرونیدلینگ چگونه عمل می‌کند؟

میکرونیدلینگ یک وسیله دستی در اندازهٔ یک قلم است و دارای قطعه‌ای است که در بالای دستگاه قرار می‌گیرد و این قطعه حاوی سوزن است که در سطوح مختلف به پوست نفوذ می‌کند و به عمقیترین جای زخم‌ها یا مشکلات پوستی وارد می‌شود. این آسیب در سطح میکرو باعث می‌شود که پوست خود را ترمیم کند و همچنین باعث ایجاد کلاژن و الاستین جدید همزمان با تجزیه کلاژن قدیمی می‌گردد. میکرونیدلینگ موجب صاف شدن پوست، جوانسازی و کاهش قابل ملاحظه چین و چروک‌های ظریف و آکنه به علت سفت شدن پوست و اثرات بازسازی می‌گردد.

مزایای میکرونیدلینگ پوست چیست؟

مزایای استفاده از میکرونیدلینگ پوست عبارتند از:

 • برای انواع پوست مناسب و ایمن است.
 • درمان مؤثر ضد پیری
 • درمان اثبات شده برای از بین بردن زخم‌های آکنه
 • حداقل زمان بهبودی
 • جایگزینی برای درمان لیزر
 • مناسب برای مناطق حساس مانند زیر چشم

میکرونیدلینگ چگونه عمل می‌کند؟

همزمان با درمان پوست، میکرونیدلینگ منافذ ریزی را در پوست ایجاد می‌کند. این روند توسط بدن به عنوان یک آسیب شناخته می‌شود که باعث آزاد شدن عوامل رشدی می‌گردد که تولید کلاژن و الاستین را تحریک می‌کنند. پوست واکنش خود نسبت به این آسیب را با شروع روند بهبودی نشان می‌دهد. پوست شما به طور معمول زخم‌ها، خطوط بارداری و چین و چروک‌ها را ترمیم می‌کند، اما با استفاده از درمان میکرونیدلینگ، پوست خود را ترمیم کرده و کلاژن و الاستین بیشتری تولید می‌کند. روند بازسازی پوست می‌تواند چند ماه بعد از هر درمان میکرونیدلینگ ادامه یابد. نتایج را می‌توان در عرض یک هفته تا چند ماه مشاهده کرد. پوست شما به طور طبیعی هر ۴۵ روز یک بار خود را بهبود می‌بخشد، بنابراین با تحریک توسط میکرونیدلینگ می‌توان تغییرات چشمگیرتر و سریع‌تری داشت.

نتایج چه مدت زمانی پس از درمان قابل مشاهده هستند؟

نتایج حاصل از جوان سازی پوست معمولاً بعد از ۶ تا ۸ هفته پس از میکرونیدلینگ قابل مشاهده هستند و در طول زمان نیز بهبود می‌یابند. یک دوره ۴ تا ۶ جلسه‌ای میکرونیدلینگ درمان معمولاً برای دستیابی به نتایج مطلوب توصیه می‌شود؛ با این حال، نتایج حاصل از بهبود پوست تنها پس از یک درمان قابل مشاهد هستند.

آیا متقاضی مناسبی برای درمان میکرونیدلینگ هستید؟

میکرونیدلینگ برای تمام انواع پوست مناسب است و به طور مؤثر طیف وسیعی از مشکلات پوستی را درمان می‌کند، از قبیل:

 • شل شدگی پوست و چین و چروک‌های پوست، به خصوص در اطراف چشم
 • کاهش منافذ پوست
 • زخم، به خصوص زخم‌های آکنه
 • خطوط و ترک‌های بارداری
 • خطوط سطحی
 • بافت خشن پوست

میکرونیدلینگ پوست به ویژه برای درمان مشکلات ناشی از پیری مانند چین و چروک، خطوط، چین و چروک‌های دور چشم، جای زخم‌ها، زخم‌های آکنه و خطور بارداری مؤثر است. از آنجا که کلاژن تولید می‌شود، زخم‌ها و خطوط بارداری نیز می‌توانند توسط این روش درمان شوند. مشکلات مربوط به رنگدانه ها از جمله هیپوپیگمانتاسیون و هایپرپیگمانتاسیون نیز می‌توانند توسط میکرونیدلینگ بهبود یابند، هر چند ارزیابی قبل از درمان و آماده سازی ضروری است. کمبود رادیانس پوست، استحکام و فشردگی نیز می‌توانند توسط میکرونیدلینگ درمان شوند و بهبود قابل ملاحظه‌ای نیز پس از درمان دیده می‌شود.

درمان چقدر طول می‌کشد؟

میکرونیدلینگ پزشکی یک درمان ۳۰ تا ۴۰ دقیقه‌ای است که تنها در کلینیک‌های پزشکی در دسترس است.

چند جلسه درمان نیاز دارید؟

برای دستیابی به بهترین نتایج میکرونیدلینگ، پزشکان یک دوره ۴ تا ۶ جلسه‌ای را توصیه می‌کنند. البته این مدت زمان به مشکلات پوستی شما نیز بستگی دارد.

آیا درمان آسیب می زند؟

قبل از درمان میکرونیدلینگ، کرم بی حس کننده‌ای به محل درمان اعمال خواهد شد و باعث می‌شود که تجربه درمان راحت و بدون درد باشد.

آیا میکرونیدلینگ می‌تواند تمام انواع پوست را درمان کند؟

بله! تمام انواع پوست را می‌توان با استفاده از میکرونیدلینگ با ایمنی و موفقیت درمان کرد.

چه نتایجی را پس از درمان میکرونیدلینگ می‌توان انتظار داشت؟

پس از درمان، پوست شما قرمز خواهد شد و به نظر می‌رسد آفتاب سوختگی ملایمی رخ است. همچنین سفتی پوست و حساسیت ملایم نسبت به لمس کردن در منطقه تحت درمان را تجربه خواهید کرد، اما بعد از چند ساعت، این علائم رفع خواهند شد. پس از گذشت ۳ تا ۵ روز، علائم بسیار محو می‌شوند. پوست شما نیز ممکن است برای مدت ۷ تا ۱۴ روز بیش از حد طبیعی ظاهری خشک و پوسته پوسته داشته باشد.

آیا درمان ایمن است؟

میکرونیدلینگ برای انواع پوست روشی بسیار ایمن است. درمان‌های میکرونیدلینگ پوست به روش ایمن و دقیق با استفاده از سر سوزن استریل انجام می‌شوند.

در ادامه بخوانید: آفتاب سوختگی

پاسخ دهید