www.Golldennet.com/گلدن نت
تزریق ژل (فیلر) برای حجم دادن، جوانسازی و رفع عیوب ظاهری پوست – دکتر مهرداد مهام
پلاسما-جت
پلاسما جت برای رفع چروک و افتادگی پلک بدون بخیه، تزریق و جراحی
اسفند ۲۶, ۱۳۹۶
تزریق بوتاکس برای زیبا و جوان کردن و رفع عیوب ظاهری زنان و مردان
اسفند ۲۷, ۱۳۹۶

تزریق ژل (فیلر) برای حجم دادن، جوانسازی و رفع عیوب ظاهری پوست

هنگامی که نوبت به جوانسازی ظاهر بدون عمل جراحی می‌رسد، فیلرهای  تزریقی پوست یک استاندارد را ایجاد می‌کنند. این محصول محبوب به صورت مجموعه‌ای از فرمولها است تا نتایجی را که می‌خواهید بدون نیاز به برش یا مدت زمان طولانی برای بهبود به دست آورید. فیلر پوستی یک روش غیر تهاجمی و مؤثر برای صاف کردن خطوط و چین و چروک‌ها است که خود به خود ظاهر می‌شوند و همچنین موجب ایجاد حجم و پر شدن خطوط صورت برای ایجاد ظاهری جوان‌تر می‌گردد. علاوه بر درمان چین و چروک، این محصولات برای صاف کردن ظاهر جای زخم‌ها، اضافه کردن حجم به مناطق مختلف چهره یا بزرگ کردن لب‌ها مورد استفاده قرارمی‌گیرند.

حتما بخوانید:


چروک‌های عمیق پیشانی


بزرگ کردن لب


رفع چین و چروک

الیاف کلاژن و الاستین زیر پوست صورت شما به مرور زمان از بین می‌روند و این امر سبب ظهور چین و چروک پوست می‌شود. فیلرپوستی یک راه عالی برای بازگرداندن ظاهری جوان به صورت است. فیلر  یک ماده ژل مانند است که زیر پوست تزریق می‌شود. اگر قصد دارید از مواد فیلر پوستی به عنوان راهی برای جوان سازی پوست و ایجاد ظاهری با طروات  استفاده کنید، بهتر است با یک پزشک متخصص و ماهر مشورت کنید.اگر شما نیز مایل به انجام تزریق ژل برای زیبا و جوان کردن صورت خود هستید می توانید به دکتر مهام مراجعه فرمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می توانید با شماره‌های ۰۹۳۹۵۴۳۱۳۵۰ و ۰۲۱۸۸۷۶۲۸۳۲ تماس حاصل فرمایید.

فیلرها چه موادی هستند؟


فیلرهای پوستی که امروزه استفاده می‌شوند از ماده‌ای حاوی اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند. فیلرهای پوستی اسید هیالورونیک غیر دائمی هستند، به این معنی که آنها در طول زمان توسط بدن جذب می‌شوند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بافت‌های بدن یافت می‌شود و از چندین دهه گذشته به عنوان یک ماده بی خطر در پزشکی استفاده شده است.

حتما بخوانید: چروک‌های دور چشم

کاربردهای تزریق ژل چیست؟


مناطق معمولی که با تزریق ژل قابل درمان هستند عبارتند از:

  • خطوط یا چین‌های نازولابیال که از هر گوشه بینی تا گوشه دهان کشیده شده‌اند.
  • خطوط لبخندیکه بر روی گونه‌ها ظاهر می‌شوند.
  • بزرگ کردن لب یک درخواست بسیار پرطرفدار است که تعداد زیادی از زنان برای بهبود ظاهر خود و به عنوان راهی برای مقابله با افزایش سن به انجام آن تمایل دارند.
  • گونه گذاری می‌تواند تعریف بهتری از چهره‌ای که در طول سال‌ها به دلیل فرایند پیری تغییر کرده است را  ایجاد نماید. با افزایش سن، استخوان‌های صورتتان کوچک‎‌تر می‌شود و موجب بروز چین پوست می‌گردد. گونه گذاری با استفاده از فیلر پوستی، یک روش مؤثر برای مبارزه با این نواقص است.
  • چروک‌های عمیق پیشانی، خط اخم و چروک‌های دور چشم می‌توانند با استفاده از فیلر پوستی درمان شوند، با این حال بسیاری از بیماران با چین و چروک‌های ظریف با تزریق بوتاکس بهتر درمان می‌شوند.
  • چروک‌های دست اغلب نشانه‌ای قابل مشاهده از پیری است و پنهان کردن آن دشوار است. جوودرم هیدرات ظاهر جوان‌تری را به دست می‌بخشد. جوودرم هیدرات یک فیلر پوستی نیست بلکه یک درمان ویژه برای بهبود هیدراتاسیون و الاستیسیتی پوست صورت، گردن، سینه و دست‌ها است. این ماده به طور مؤثر سطوح کاهش یافته اسیدهیالورونیک را در پوست به منظور بازگرداندن ظاهری طبیعی و سالم پر می‌کند.

فیلرهای پوستی چگونه عمل می‌کنند؟


فیلرهای-پوستی-چگونه-عمل-می‌کنند؟

در طی فرایند پیری، برخی از قسمت‌های ساختاری پوست مانند کلاژن و چربی از بین می‌روند. کلاژن و چربی موادی هستند که از شل شدگی و افتادگی پوست جلوگیری می‌کنند و موجب ظاهر شدن خطوط ظریف و چروک می‌گردند. با افزایش سن، پوست شما نازک‌تر می‌شود و خطوط قابل رویت و چین و چروک‌ها شروع به ظاهر شدن می‌کنند. استخوان‌های صورت و لایه‌های چربی شروع به کاهش کرده و سرعت ایجاد چین و چروک‌ها را افزایش می‌دهند. فیلر پوست به عنوان جایگزینی برای چربی‌های از دست رفته عمل می‌کند و کمک می‌کند تا پوست ما به ظاهر سابق خود بازگردد. مواد به دقت به لایه‌های مختلف پوست بسته به نوع فیلر انتخاب شده و نیازهای بیمار تزریق می‌شود. فیلر پوستی در غلظت‌ها و ویسکوزیته‌های مختلف موجود هستند و با نیازهای بیمار مطابقت دارند. محصولات غلیظ‌تر به طور کلی برای چین و چروک‌های عمیق استفاده می‌شوند، در حالی که محصولات لطیف برای پر کردن خطوط و چین وچروک‌های ظریف کاربرد دارند.

تزریق ژل چه مزایایی دارد؟


تزریق فیلر پوست یک راه مؤثر برای کاهش ظاهر چین و چروک پوست، صاف کردن پوست و ایجاد ظاهری جوانتر است. نتیجه یک جلسه درمان می‌تواند بلافاصله دیده شود و حدود ۶ تا ۹ ماه دوام دارد. تزریق فیلر پوست ممکن است نتیجه‌های طبیعی را به دنبال داشته باشد که بیان چهره را تحت تأثیر قرار نمی‌دهند. چهره شما در طول زمان تغییر می‌کند، اما فیلر پوستی به شما اجازه می‌دهد تا با وجود افزایش سن ظاهر شما جوان‌تر به نظر برسد.

مشاوره قبل از تزریق


اولین گام در این فرایند، یک قرار ملاقات مشاوره با پزشکی ماهر است که به طور خاص در زمینه استفاده از فیلر پوست آموزش دیده است. به شدت توصیه می‌شود که یک پزشک حرفه‌ای و ماهر را انتخاب کنید زیرا این امر باعث می‌شود که محل انجام تزریق بهداشتی باشد و کارکنان به طور مناسب در خصوص درمان‌هایی که انجام می‌دهند آموزش دیده باشند. همچنین می‌توان در این صورت اطمینان داشت که در صورت بروز هر گونه مشکل پس از درمان، با مراجعه به این مراکز می‌توانید مشکل را حل کنید. پزشک با در نظر گرفتن نیازها و انتظارات بیمار، سابقه پزشکی بیمار، داروهای مورد استفاده، برنامه مراقبت را در اختیار شما قرار می‌دهد. سپس پزشک به شرح گزینه‌های درمان و توصیه‌های درمانی فردی می‌پردازد. در جلسه مشاوره هزینه‌های مربوط به گزینه‌های درمانی نیز به بیماران ارائه می‌شود. پزشک خطرات مربوط به درمان تزریقی را به صورت کتبی ارائه می‌دهد. بیماران پس از آن می‌توانند در مورد آنچه که گفته می‌شود، تصمیم بگیرند و اطلاعات مربوط به نوع درمان نیز برای آن‌ها شرح داده می‌شود.

روش


درمان معمولاً بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. کرم بیحسی موضعی قبل از تزریق برای ایجاد حداکثر میزان راحتی بیماران در طول مراحل اعمال خواهد شد. محصول جوودرم بر خلاف اکثر فیلرهای موجود در بازار، دارای بی حس کننده موضعی در حالت محلول است، و درمان را راحت‌تر می‌کند. پس از تزریق، پزشک توصیه و اطلاعات مربوط به مراقبت از بیمار را ارائه می‌دهد.

ماندگاری این روش چقدر است؟


به طور معمول، نتایج حاصل از مصرف اکثر فیلرها حدود شش تا نه ماه طول می‌کشد. زمان دقیق ماندگاری نتایج بسته به منطقه مورد استفاده و فرد متفاوت است، به عنوان مثال بدن برخی از بیماران فیلرها را سریعتر از دیگران تجزیه می‌کند. نتایج حاصل از جوودرم آلترا تا یک سال طول می‌کشد و  ماندگاری جوودرم ولوما که یک فیلر حجمی است، معمولاً ۱۸ ماه است.

حتما بخوانید: تزریق بوتاکس

عوارض تزریق ژل


تمام درمان‌های فیلر پوست خطر بروز کبودی موقت را در اطراف محل تزریق، تورم سطحی در طول دوره بهبودی اولیه و عفونت در محل تزریق را دارند. احتمال بروز این خطرات زمانی که درمان درمحیط‌های غیر استریل مانند آرایشگاه، کلینیک‌های زیبایی و یا محیط خانه توسط متخصصان بی تجربه و غیر ماهر انجام می‌شود، بیشتر است. عوارض جانبی و خطرات ناشی از تزریق فیلر پوست را می‌توانید در جلسه مشاوره با پزشک خود مطرح نمایید.

هزینه تزریق ژل چقدر است؟


هزینه دقیق تزریق ژل برای هر بیمار در زمان مشاوره تعیین می‌شود، زیرا پزشک نیاز به تعیین مناسب‌ترین فیلر و تعداد مناطق تحت درمان دارد. از آنجایی که نیازهای هر فرد متفاوت است و به دلیل وجود انواع مختلف فیلر پوست، هزینه بستگی به نوع درمان شما دارد و پزشک معالج بهترین گزینه را برای شما انتخاب خواهد کرد.

پرسش‌های متداول


پرسش‌های-تزریق-ژل

از آنجا که تزریق ژل برای زیبایی و جوانسازی پوست صورت و بدن بسیار مورد اقبال قرار گرفته است مردم نیز سوالات زیادی در این مورد از پزشکان دارند. در اینجا برخی از سوالات رایج مردم درباره تزریق ژل پاسخ داده شده است:

چطور می‌توان مواد فیلر را از بوتاکس متفاوت دانست؟

فیلر حجم را به صورت اضافه می‌کند، در حالی که بوتاکس ماهیچه‌های زیر چین و چروک را ریلاکس می‌کند تا ظاهر آن‌ها را کاهش دهد. به عنوان مثال، فیلر پوست برای بزرگ کردن لب‌های نازک و اضافه کردن حجم به چین‌های نازولابیال (خطوط ماریونیت) استفاده می‌شود، در حالی که بوتاکس معمولاً گزینه مناسبی برای از بین بردن خطوط اخم است.

آیا می‌توان از فیلر برای اصلاح لب‌های بالایی نامتقارن استفاده کرد؟

تزریق لب به صورت مناسب می‌تواند به ایجاد ظاهر یکنواخت درلب‌های فوقانی نامتقارن کمک کند. فیلر اسید هیالورونیک مانند جوودرم یا رستیلان می‌توانند حجم مناسبی را بدون اینکه ظاهری غیرطبیعی به وجود آورند به لب‌ها بدهند. برای رسیدن به بهترین نتیجه، مهم است که به یک پزشک متخصص و حرفه‌ای مراجعه نمایید.

آیا فیلرها برای چشم‌های گودرفته مؤثرند؟

اگر میزان واقعی از حجم در فضای بین پد چربی مالار و پد چربی پلک پایین از بین رفته باشد، ممکن است تزریق ژل مؤثر واقع گردد.

آیا شستن یا ماساژ صورت باعث می‌شود فیلر از محل خود جابجا شود؟

پس از تزریق فیلر، شستشوی ملایم موجب جابجایی فیلر از محل خود نمی‌شود.

آیا فیلرها می‌توانند جایگزین روش‌های جراحی باشند؟

تأثیر فیلرها در تولید نتایج مطلوب بدون نیاز به عمل جراحی رو به افزایش است. با این حال، برخی از افراد مبتلا به پوست صورت اضافی و یا افرادی که می‌خواهند تغییرات زیادی را روی پوست خود انجام دهند، تنها با استفاده از فیلرها قادر به اصلاح موارد دلخواه خود نخواهند بود.

آیا نتایج را می‌توان تغییر داد؟

اگر بیمار از نتایج حاصل راضی و خوشحال نباشد و چنانچه از یک فیلربرگشت پذیر استفاده شده باشد، از یک ماده مخصوص به نام هیالورونیداز می‌توان جهت حل مشکل استفاده کرد. مشاوره قبل از درمان برای جلوگیری از این اتفاق باید به دقت و با جزییات انجام گردد. پزشکان نیاز به ارزیابی و تعیین انتظارات بیمار دارند و بیماران باید انتظاراتشان واقعی باشد.

آیا می‌توان کاری برای بهبود نتایج درمان با فیلر انجام دهید؟

پزشکان به طور معمول توصیه می‌کنند که بیماران از مصرف محصولاتی که حاوی آسپیرین و بعضی از داروهای رقیق کننده خون هستند برای مدت چند روز قبل و بعد از تزریق فیلر پرهیز نمایند. رعایت این نکته باعث کاهش خطر خونریزی و کبود شدن بیش از حد می‌شود. مهم است که دستورالعمل‌های پزشکتان را دنبال کنید. بسته به نوع فیلری که استفاده کرده‌اید، ممکن است لازم باشد فعالیت‌های خاصی را به تعویق بیندازید یا از دستکاری محل تزریق جلوگیری کنید. پزشک شما مجموعه‌ای از دستورالعمل‌هایی را که برای درمان شما ضروری است، به شما ارائه می‌دهد.

احساس شما در هنگام تزریق فیلر پوست چگونه است؟

برای تزریق فیلر، پزشکان از یک سوزن بسیار کوچک استفاده می‌کنند و تزریق سریع همانند یک نیشگون گرفتن کوچک احساس می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید یک بیهوشی موضعی را درخواست کنید، اما فیلرها قبل از تزریق با یک ماده بیحس کننده مخلوط می‌شوند، بنابراین برای بیشتر بیماران درمان بسیار قابل تحمل است. پزشکان همچنین برای راحتی و کاهش تورم پس از تزریق، از کمپرس سرد استفاده خواهند کرد.

در صورت تجزیه شدن فیلر در داخل بدن، چه اتفاقی می‌افتد؟

بسیاری از فیلرهای محبوب مانند بلوترو بالانس، جوودرم و رستیلان از اسید هیالورونیک مصنوعی ساخته شده‌اند که مشابه ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن شما تولید می‌شود. با گذشت زمان، به طورمعمول به مدت چند ماه پس از تزریق، مواد تشکیل دهنده فیلر تزریقی از بین می‌روند و به طور طبیعی از بدن شما از طریق فرآیندهای متابولیک طبیعی دفع می‌شوند.

آیا تزریق ژل در بارداری و شیردهی خطرناک است؟

فیلرهای پوست در زنان باردار مورد آزمایش قرار نگرفته‌اند، به طوری که در صورت باردار بودن یا شیردهی مادر، استفاده از آنها به طور معمول توسط پزشکان توصیه نمی‌شود. افرادی که نسبت  به هر یک از مواد موجود در فیلر حساسیت و آلرژی دارند، نباید از این روش استفاده کنند. افرادی که دارای شرایط پوستی خاص هستند ممکن است استفاده از فیلر پوست برای آن‌ها چندان مناسب نباشد، اگرچه پزشک شما در نهایت کمک خواهد کرد که تعیین کنید آیا این محصولات برای شما ایمن هستند یا خیر.

متوسط زمان ​​بهبودی مورد نیاز پس از تزریق فیلر پوست چه میزان است؟

هیچ زمان بهبودی وجود ندارد! تزریق فیلر پوست یک روش غیرتهاجمی است که به شما امکان می‌دهد تقریباً بلافاصله به حالت معمولی خود بازگردید. بعضی از افراد ممکن است قرمزی یا ناراحتی ملایمی را در محل تزریق مشاهده نمایند، هرچند در طی چند روز آینده پس از تزریق این علائم کاهش می‌یابند.

آیا می‌توانید به طور همزمان از فیلر پو درمان بوتاکس بهره‌مند شوید؟

کاملاً. اگر چه فیلر پوست و بوتاکس به روش‌های مختلف چروک را از بین می‌برند، اما در صورتی که توسط یک پزشک باتجربه استفاده شوند، کاملاً با یکدیگر همخوانی دارند. در واقع، بسیاری از افراد احساس می‌کنند در صورت تزریق همزمان بوتاکس و فیلر، نتایج بهتری را به دست خواهند آورد. در طول جلسه مشاوره، این تصمیم را با پزشک خود در میان بگذارید.

در ادامه بخوانید: چروک‌ پوست دست

پاسخ دهید