www.Golldennet.com/گلدن نت
درمان ریزش مو در خانم ها – دکتر مهرداد مهام
مراقبت های بعد از تزریق ژل
مهر ۲۷, ۱۳۹۶
بلفاروپلاستی
مهر ۳۰, ۱۳۹۶

درمان ریزش مو در خانم ها

درمان ریزش مو در خانم ها

درمان ریزش مو در خانم ها : ریزش مو اگرچه  بی دلیل منجر به ایجاد دلهره و  ترس می شود، اما خوشبختانه در کلینیک زیبایی دکتر مهرداد مهام روش های درمانی بسیار عالی برای این مشکل وجود دارد و توصیه ما این است که با مراجعه به مطب ایشان شاهد نتایج فوق العاده روش های درمانی ایشان باشید.

تمامی افراد به نوعی دارای ریزش مو هستند که این امر ممکن است هنگام دوش گرفتن، شانه کردن، سشوار کشیدن و … اتفاق بیافتد و در حد معمول، پدیده ای طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد، اما گاهی این ریز مو می تواند نشانه ای از مشکلات جسمی باشد و نیاز است که با مراجعه به پزشک درمان را برای رفع مشکل آغاز نمایید. در این مقاله به برخی از عوامل ایجاد ریزش مو اشاره نموده ایم:

 

درمان ریزش مو در خانم ها

 

تلوژن افلوویوم

این یک پدیده ای است که پس از بارداری، جراحی های مهم، کاهش وزن های بسیار،  استرس زیاد و … رخ می دهد به گونه ای که در روز تعداد بسیاری از مو ها هنگام شامپو زدن مو ها، درست کردن موها، شانه کردن آن ها دچار ریزش می شوند. این ریزش می تواند ناشی از مصرف دارو هایی مانند  ضد افسردگی، نتابلاکر ها، دارو های ضدالتهابی و … باشد.

اگر دلیل این ریزش مو ها مصرف این دارو ها باشد، لازم است دوز آن ها تحت نظارت پزشک کم شود. پس به پزشک خود مراجعه کنید و موضوع را با او درمیان بگذارید.

کم کاری تیروئید

بیشتر جمعیت جهان که اکثر آن ها را خانم ها تشکیل داده اند به بیماری تیروئید مبتلا هستند. هنگامی که بدن مقدار کمی هورمون تیروئید تولید کند، به کم کاری تیروئیددچار هستید و برعکس اگر بدن هورمون تیروئید را به مقدار زیاد تولید کندریال پرکاری تیروئید دارید..

اگر وجود هورمون تیروئید در بدن به اندازه کافی نباشد، برخی عملکرد های بدن دچار ختلال می شوند که ضروری است با  مراجعه به پزشک و پس از انجام آزمایشات لازم، دوره ی مصرف دارو های تیروئیدی را آغاز کنید.

لوپوس

این یک بیماری می باشد که سیستم ایمنی بدن به بافت های سالم آسیب وارد می کند، این اتفاق بیشتر در سال های باروی خانم ها اتفاق می افتد. اگر ریزش مو  با درد مفاصل همراه است به متخصص مراجعه کنید.

سندرم تخمدان پلی کیستیک

خانم های بسیاری در سراسر جهان به این سندرم دچار هستند، این عارضه از سن ۱۱ سالگی به دلیل نامتوازن بودن هورمون ها آغاز می گردد. در خانم هایی که این عارضه اتفاق می افتد، هورمون های مردانه بیشتر از هورمون های زنانه وجود دارد. بیشتر این عوارض ها با مصرف برخی دارو ها مانند دارو های ضد بارداری برطرف می شوند.

 

 

زیبا پژوهی با دکتر مهرداد مهام

کاشت مو – درمان ریزش مو – درمان چاقی موضعی -رفع جای جوش

 

پاسخ دهید