www.Golldennet.com/گلدن نت
درمان پف و گودی زیر چشم بعلت افزایش سن، خستگی یا آلرژی بدون بخیه – دکتر مهرداد مهام
جوانسازی-پوست-صورت-با-تزریق-پی-ار-پی
جوانسازی پوست صورت با تزریق پی ار پی prp برای برطرف نمودن چروک
فروردین ۲۲, ۱۳۹۷
برجسته-کردن-و-فرم-دادن-لب‌های
برجسته کردن و فرم دادن لب‌های بدون حالت با ژل حجم دهنده فیلر
فروردین ۲۷, ۱۳۹۷

درمان پف و گودی زیر چشم بعلت افزایش سن، خستگی یا آلرژی بدون بخیه

درمان-پف-و-گودی-زیر-چشم

پف زیر چشم (تورم ملایم و یا پف کردن زیر چشم) با افزایش سن روندی عادی است. با افزایش سن، بافت اطراف چشم شما، از جمله برخی از عضلات حمایت کننده از پلک‌ها، تضعیف می‌شوند. چربی طبیعی که از چشم شما حمایت می‌کند، می‌تواند به پلک‌های پایین حرکت کند و باعث می‌شود که پلک‌ها پف کرده به نظر برسند. مایعات همچنین ممکن است در فضای زیر چشم شما انباشته شوند و به تورم افزوده شود. پف‌های زیر چشم معمولاً از لحاظ زیبایی موجب نگرانی هستند و به ندرت نشانه‌ای از یک وضعیت جدی پزشکی می‌باشند. پزشک شما با معاینه علل احتمالی را که می‌توانند به تورم و پف زیر چشم بینجامند، مانند بیماری تیروئید، عفونت و یا آلرژی رد خواهد کرد.

حتما بخوانید:


تزریق بوتاکس


تزریق ژل


پی آر پی

پف زیر چشمان می‌تواند ناشی از خستگی، آلرژی، کم آبی یا گریه باشد. حتی برخی از موارد پف زیر چشم در افراد ارثی هستند. پوست اطراف چشم شما بسیار نازک است و رگهای خونی زیر سطح بسیار حساس هستند. چشمان پف کرده می‌تواند شما را خسته و خیلی مسن‌تر از آن چه هستید، نشان دهند. با آن که می‌توانید با استفاده از لوازم آرایشی پف زیر چشم‌ها را کاور نمایید، اما روش‌هایی وجود دارند که می‌توانند پف زیر چشم شما را رفع کنند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص روش‌های درمانی که توسط دکتر مهام برای رفع پف زیر چشم انجام می‌شود مانند مزوتراپی، کربوکسی تراپی، تزریق ژل، تزریق چربی و پی آر پی زیر چشم یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با همکاران ما در کلینیک با شماره‌های ۰۹۳۹۵۴۳۱۳۵۰ و ۰۲۱۸۸۷۶۲۸۳۲ تماس حاصل فرمایید.

علل پف زیر چشم


علت حلقه‌های تاریک زیر چشم می‌تواند به صورت ژنتیکی، ناشی از سیگار، گردش خون نامناسب، رژیم غذایی نامناسب، واکنش‌های آلرژیک و یا چرخه نامنظم خواب باشد. معمولاً ظاهر دایره‌های تاریک زیر چشم، علامت بیماری اندام‌های داخلی نیست، اما قطعاً یک علامت واضح از مشکلی است که باید رفع شود.

  • اولین دلیل این است که با افزایش سن، رباط‌هایی که بافت چربی زیر چشم را حفظ می‌کنند، شروع به برجسته شدن می‌کنند که باعث می‌شود مشخص گردند.
  • دلیل دوم تشکیل حلقه‌های تاریک زیر چشم، ناپدید شدن تدریجی بافت چربی است که می‌تواند در زیر آن وجود دارد. به این ترتیب پف زیر چشم بیشتر آشکار می‌شود و به نظر می‌رسد حلقه‌ها بزرگتر هستند حتی اگر همانند قبل باقی مانده باشند.
  • دلیل سوم ظاهر شدن پف و حلقه‌های تیره زیر چشم اختلال در گردش خون آن منطقه و برجسته شدن شبکه‌های وریدی است.

 نشانه‌های پف زیر چشم چیست؟


علائم پف زیر چشم می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • تورم ملایم
  • افتادگی یا شل شدن پوست
  • حلقه‌های تیره

حتما بخوانید: مزوتراپی

روش‌های درمانی برای کاهش پف زیر چشم


روش‌های بسیاری تاکنون برای درمان پف زیر چشم بیماران استفاده شده است. در این بخش به برخی از این روش‌ها اشاره شده است:

مزوتراپی 

روش‌های-درمانی-برای-کاهش-پف-زیر-چشم

مزوتراپی می‌تواند به طور قابل توجهی رنگ حلقه‌های تیرهٔ زیر چشم را بهبود بخشد و همچنین اندازه کیسه‌های چربی را کاهش دهد. معمولاً نتیجه را می‌توان بعد از دو روش مشاهده کرد و لازم است این درمان ۴ تا ۶ بار در همان هفته انجام شود.

مزوتراپی چگونه پوست را تحت تأثیر قرار می‌دهد؟

لایه سطحی پوست به عنوان یک مانع برای موادی که از محیط می‌آیند عمل می‌کند و از ارگانیسم ما محافظت می‌کند، همچنین این لایه مانع از جذب بیش از ۱۰ درصد از مواد فعال موجود در کرم‌های بازسازی می‌شود. هدف از مزوتراپی در فرایند جوان سازی پوست، افزایش فعالیت فیبروبلاست، سلول‌های مسئول تولید کلاژن، الاستین و هیالورونان در پوست و برای اعمال غلظت کامل مواد فعال ضروری برای بازسازی پوست و ایجاد ظاهری سالم و جوان است. با استفاده از روش‌های مکرر، عمق چین و چروک‌ها کاهش و مقدار کلاژن افزایش می‌یابد، بنابراین تن پوست نیز بهبود می‌یابد.

چه موادی در مزوتراپی استفاده می‌شوند؟

مواد استریل مورد استفاده در مزوتراپی که حاوی یک ماده فعال، اسید هیالورونیک، ویتامین C، ویتامین A، اسید آمینه یا مخلوط مواد ذکر شده بسته به هدف مورد نظر ما است، می‌باشند.

روش درمانی پی آر پی (prp) برای کاهش پف زیر چشم

روش-درمانی-پی-آر-پی-(prp)-برای-کاهش-پف-زیر-چشم

پی آر پی (پلاسمای غنی از پلاکت) از فاکتورهای رشد در خون برای القاء و تسریع روند بهبود، استفاده می‌کند. این روش در زمینه‌های مختلف پزشکی به خصوص به عنوان یک درمان ضد پیری مورد استفاده قرار گرفته است. درمان پی آر پی ثابت کرده است که یک روش مؤثر برای کمک به معکوس شدن نشانه‌های فیزیکی پیری به عنوان مثال، چین و چروک صورت، افتادگی و شل شدن پوست و پف زیر چشم است. فاکتورهای رشدی که در پلاکت خون یافت می‌شوند، به شروع تولید کلاژن کمک می‌کنند و همچنین مویرگ‌های جدید را در حالی که جوان سازی و فعال کردن سلول‌ها و پوست بدن را انجام می‌دهند، تولید می‌کند. این روند به تغییر علائم ذکر شده در پیری به طور مؤثر کمک می‌کند و حداقل از لحاظ فیزیکی زمان را عقب باز می‌گرداند. پی آر پی، چنان چه به منظور درمان ضد پیری استفاده شود، روشی نسبتاً جدید است. با این حال، اثبات شده است که برای برخی از افراد روشی کاملاً مؤثر و کارآمد است. درمان پی آر پی برای متخصصین پوست بسیار جذاب است و تعداد پزشکانی که از این روش استفاده می‌کنند در حال افزایش است زیرا پی آر پی نسبت به برخی از روش‌های درمانی دیگر کمتر تهاجمی است. همچنین درمان پی آر پی روشی طبیعی محسوب می‌گردد که از اجزای بدن خود فرد استفاده می‌کند و این امر باعث می‌شود تا پی آر پی روشی ایمن محسوب گردد. بسیاری از روش‌های درمان پوست تنها برای برخی از بیماران ایمن است. پی آر پی یک روش ایمن برای همه بیماران محسوب می‌گردد. درمان‌های معمول برای رفع پف زیر چشم عبارتند از عمل جراحی، برداشتن چربی و درمان با لیزر. هر یک از این روش‌ها مزایای خود را دارند و می‌توانند راه‌های موثری برای درمان پف زیر چشم باشند. تعداد درمان‌های پی آر پی که فرد نیاز دارد بستگی به خود شخص و وضعیت پف زیر چشم دارد. افراد با پف زیر چشم بزرگ با تغییر رنگ زیاد ممکن است بیش از کسانی که پف زیر چشم آن‌ها چندان شدید نیست به جلسات درمانی نیاز داشته باشند. با این حال، یک فرد باید آماده باشد تا بین ۲ تا ۴ تزریق انجام دهد.

مزایای روش prp و روش انجام آن

نتایج لیزر جوانسازی و عمل جراحی بستگی به سطح مهارت و تجربه پزشک معالج دارد. پی آر پی یک درمان با استفاده از فرآیندهای طبیعی بدن فرد برای معکوس کردن روند پیری است. از نظر جسمی پی آر پی بدن انسان را دستکاری نمی‌کند. اگر نتیجه‌ای در بر نداشته باشد، هیچ آسیبی نیز نمی‌رساند. چهره فرد به هیچ وجه تغییری نمی‌کند. روش‌های جراحی دیگر به این صورت عمل نمی‌کنند. اگر عمل جراحی به روشی نادرست انجام شود، صورت فرد می‌تواند برای همیشه تغییر کند. این یکی از بزرگترین خطرات مرتبط با عمل جراحی است. درمان پی آر پی دارای عوارض جانبی کمتر و زمان بهبودی کوتاه‌تر نسبت به درمان‌های لیزر و عمل جراحی است. این مزایا و آنهایی که قبلاً ذکر شده‌اند، دلایلی هستند که موجب افزایش محبوبیت درمان پی آر پی نسبت به درمان‌های معمول شده‌اند. پی آر پی تقریباً یک روش ساده است. پزشک طی این روش حدود ۱۰ سی سی از خون بیمار را می‌گیرد. این خون در یک دستگاه سانتریفیوژ قرار داده می‌شود. این دستگاه خون را چرخانده و اجزاء را طی فرآیندی جدا می‌کند. پلاکت‌ها جمع آوری شده و به پف زیر چشم فرد تزریق می‌شود. این روش بدون درد است. بسیاری از مردم حس بسیار ناچیزی دارند. کل روند باید بین ۲۰ تا ۴۰ دقیقه طول بکشد.

 تزریق ژل

)-برای-کاهش-پف-زیر-چشم

تزریق فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک زمانی که دارای پف زیر چشم هستید، ارزشمند است. انواع فیلر را می‌توان برای از بین بردن خطوط ظریف، پر کردن گودی زیر چشم و رفع پف و تیرگی استفاده کرد. اکنون که فرمولاسیون‌هایی خاص برای مسائل و مشکلات مختلف ساخته شده‌اند، جوانسازی چشم با تزریق ژل می‌تواند به طور کامل برای اخذ نتایج طبیعی‌تر مورد استفاده قرار گیرد و نتایج می‌توانند تا یک سال یا بیشتر دوام داشته باشند.

حتما بخوانید: چروک دور چشم

بوتاکس

روش-درمانی-پی-آر-پی

یکی دیگر از روش‌های بسیار مؤثر برای کاهش پف زیر چشم، تزریق بوتاکس است. این نوع درمان تزریقی، انقباض‌های عضلانی را که موجب ایجاد چین و چروک‌های قابل مشاهده در ارتباط با نوع بیان‌های صورت می‌شود به حداقل می‌رساند و نتایج به مدت سه تا چهار ماه تا زمانی که جنبش عضلانی به تدریج باز می‌گردد، دوام خواهند داشت. تزریق بوتاکس تقریباً ضروری است. جای تعجب نیست که این روش به خوبی برای رفع خطوط و چین و چروک‌های پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد و مانع از ایجاد آن‌ها و دائمی شدن می‌گردد.

لایه برداری شیمیایی پوست

لایه برداری شیمیایی می‌توانند تن پوست را بهبود ببخشد و رنگدانه‌ها را در صورت وجود پف زیر چشم کاهش دهد. بسته به غلظت، لایه برداری شیمیایی با اسیدهای میوه می‌تواند ملایم باشد (اسید گلیکولیک ۲۰ درصد) که این نوع اسیدها چربی را از بین می‌برند و ظاهر پوست را بهبود می‌بخشند و یا این که نسبتاً قوی (اسید گلیکولیک تا ۷۰ درصد) باشند که این کار توسط یک پزشک آموزش دیده با هدف درمان برخی از شرایط پوستی انجام می‌شود. اسیدهای میوه ملایم لایه چربی پوست را بر می‌دارند و منافذ را از سلول‌های مرده آزاد می‌کنند. این امر باعث تسهیل اثر مواد فعالی می‌شود که در درمان آکنه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کربوکسی تراپی

کربوکسی-تراپی--چشم

کربوکسی تراپی در حال حاضر قوی‌ترین روش در بازسازی دائمی گردش خون بافت پوست و زیر پوست است. این روش شامل استفاده از گاز پزشکی در بافت است و پس از آن ارگانیزم مقدار زیادی اکسیژن را به منطقه تحت درمان منتقل می‌کند. نتیجه، خون رسانی بسیار مناسب و اکسیداسیون بهتر بافت در منطقه تحت درمان به مدت حداقل ۳ ساعت بعد از عمل است. بهبود در ظاهر پلک‌ها بلافاصله پس از اولین درمان قابل مشاهده است، اما برای رسیدن به یک اثر پایدار ضروری است درمان برای مدت ۸ هفته تکرار گردد. این روش دردناک و طوانی نیست. قرمزی خفیف ۲۰ دقیقه پس از مصرف گاز ادامه دارد. تمام روش‌های ذکر شده انتخاب خوبی برای افرادی هستند که برای مداخله جراحی آماده نیستند و با استفاده از این روش‌ها می‌توانند به طور قابل توجهی آن را به تعویق اندازند.

روش نخ ساده

روش نخ ساده یک روش حداقل تهاجمی است. بعد از اعمال بی حسی و تزریق بی حسی موضعی، نخ‌های پلی دیوکسانون (PDO) از طریق سوزن‌های نوک تیز یا کند (یا کانول ها) به لایه‌های مختلف پوست وارد می‌شوند. پس از قرار دادن سوزن‌ها در پوست، نخ‌ها وارد پوست می‌شوند و آن را به سمت بالا می‌کشند. سپس نخ‌های اضافه بریده می‌شوند. بسته به مناطق تحت درمان، این روش ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. مقداری ناراحتی در طی انجام روش نخ ساده وجود دارد، اما به دلیل تکنیک‌های بهبود یافته، بیماران من درد کمتری خواهند داشت.

جراحی لیزر برای رفع پف زیر چشم

برای رفع سیاهی و پف زیر چشم، شل شدگی پوست و افتادگی پلک پایین، عمل جراحی پلک پایین به نام بلفاروپلاستی انجام می‌شود. روش‌های جراحی مختلفی وجود دارند که متخصص جراح می‌تواند از ان ها برای جوان سازی پلک‌های زیرین استفاده کند اما رویکرد کلی معمولاً شامل برداشتن چربی (یا مجسمه سازی و انتقال مجدد چربی یا سپتوم) و نیز از بین بردن پوست اضافی و عضلهٔ دچار افتادگی است. بسته به روش مورد استفاده، زمان مورد نیاز برای عمل جراحی متفاوت است.

در ادامه بخوانید: تزریق چربی

پاسخ دهید