www.Golldennet.com/گلدن نت
دلایل و درمان جوش صورت یا آکنه – دکتر مهرداد مهام
کاشت ابرو
کاشت ابرو
آذر ۱۳, ۱۳۹۶
روشهای کاشت مو
روشهای کاشت مو
آذر ۱۶, ۱۳۹۶

دلایل و درمان جوش صورت یا آکنه

دلایل و درمان جوش صورت یا آکنه

دلایل و درمان جوش صورت یا آکنه

دلایل و درمان جوش صورت یا آکنه : جوش یک عارضه پوستی عمومی است که ناشی از تجمع چربی و سلول های پوستی مرده در فولیکول های مو ظاهر می شود. جوش ها عموما در مناطقی مانند صورت، گردن، قفسه ی سینه، شانه ها و … نمایان می شوند و بروز آنها در بین جوانان و نوجوانان بسیار شایع تر است و اغلب پس از اتمام دوره ی نوجوانی بهبود می یابند.

 

دلایل و درمان جوش صورت یا آکنه

دلایل و درمان جوش صورت یا آکنه

 

علت ایجاد جوش چیست؟

فولیکول های مو به غدد سبابه متصل هستند. این غدد از خود نوعی چربی به نام سبوم ترشح می کنند که موجب روان شدن و مرطوب شدن پوست و مو می گردد. سبوم معمولا توسط مو از پوست بیرون می زند و سپس از فولیکول های مو خارج می شود و به سطح پوست می رسد. هنگامی که بدن بیش از اندازه چربی ترشح کند و سلول های مرده ی بیشتری به وجود آورد، موجب ایجاد محیطی باکتریایی می شود. این امر ممکن است موجب تورم دیواره ی فولیکول و در نتیجه ایجاد جوش های سرسفید و سرسیاه شود. دیگر جوش ها و کسیت ها بر اثر فعل و انفعالات و شرایط متفاوت این چربی و همچنین سلول های مرده ی تجمع یافته، ایجاد می شوند.

چه عواملی باعث ایجاد و یا تشدید جوش ها می شوند؟

  • هورمون ها: هورمون های آندروژن در دوران بلوغ، دوران بارداری، دوران استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری، ترشح بیشتری دارند که این امر موجب زیاد شدن سبوم یا به عبارت دیگر چربی و در نتیجه بدتر شدن یا افزایش جوش ها می گردد.
  • داروهای خاص: داروهایی که دارای کورتیکواستروئیدها، آندروژن، لیتیوم می باشند می توانند موجب ایجاد جوش شوند.
  • رژیم غذایی: برخی از خوردنی ها مانند لبنیات و خوراکی هایی که حاوی کربوهیدرات می باشند، احتمال ایجاد جوش را افزایش می دهند.
  • لوازم آرایشی: لوازم آرایشی به ویژه آنهایی که چرب و روغنی هستند، امکان ایجاد جوش را فراهم می آورند.
  • استرس: استرس اگرچه موجب ایجاد جوش نمی شود، اما منجر به تشدید آن خواهد شد.

آیا روش درمانی برای رفع جوش وجود دارد؟

درمان جوش با کاهش چربی پوست، افزایش سرعت از بین بردن سلول های مرده، برطرف کردن عفونت های باکتریایی و کاهش التهاب یا رفع عوامل ایجاد کننده آن که در بالا عنوان شد، امکان پذیر می باشد. در اغلب درمان های تجویزی برای برطرف نمودن جوش، نتیجه مطلوبی در ۴ تا ۸ هفته اول مشاهده نمی شود، حتی ممکن است قبل از شروع به بهبودی، شاهد تشدید آن نیز باشید.

با مقدمات بیان شده می توان برای درمان جوش به راه های زیر اشاره نمود:

  • درمان های موضعی ساده: این راه درمانی شامل استفاده از محلول ها و محصولاتی می شود که در داروخانه ها وجود دارند و موجب کم شدن چربی پوست، از بین بردن باکتری ها و بهبود دفع سلول های مرده می شوند.
  • درمان های موضعی تجویزی: اگر جوش ها با درمان های ساده موضعی حذف نشوند، باید از داروهای ترکیبی یا طیف مختلفی از دارو ها و محلول ها که توسط پزشک تجویز می شود، استفاده نمود.
  • درمان های آنتی بیوتیکی: در شرایطی که جوش های از نوع معمول و شدید باشند، امکان دارد دوره کوتاهی مصرف آنتی بیوتیک تویط پزشک تجویز گردد.
  • لیزر درمانی: در این روش درمانی توسط لیزر، به غدد چربی ساز آسیب وارد می شود و ترشح چربی ها کاهش داده می شود.
  • نور درمانی: در این روش باکتری هایی که موجب التهاب جوش ها شده اند، مورد هدف قرار می گیرند و از نابودی آنها، برای بهبود جوش استفاده می شود.

هدف و تمرکز در مرکز زیبایی دکتر مهرداد مهام، زیبایی به همراه سلامت شما زیباپژوهان می باشد. باعث افتخار ماست که بتوانیم شما زیباپژوهان را در مسیر زیبایی همراهی نماییم.

جهت کسب آگاهی از جزییات روش درمانی و تنظیم زمان مشاوره رایگان با مشاورین ما در مرکز زیبایی تماس حاصل فرمایید.

 

 

زیبا پژوهی با دکتر مهرداد مهام

کاشت مو درمان ریزش مودرمان چاقی موضعی -رفع جای جوش

 

 

پاسخ دهید