www.Golldennet.com/گلدن نت
روشهایی برای حذف خط خنده – دکتر مهرداد مهام
بایدها و نباید های پروتز سینه
آبان ۲, ۱۳۹۶
فرم دهی چانه با تزریق ژل
آبان ۴, ۱۳۹۶

روشهایی برای حذف خط خنده

روشهایی برای حذف خط خنده

روشهایی برای حذف خط خنده : لبخند زدن اولین و مهم ترین چیزی است که در مواجه با افراد در ذهن باقی خواهد ماند. وجود لبخند در چهره ی افراد موجب می شود که آن ها خشنود و جذاب به نظر برسند، اما افرادی که در صورت خود خط خنده دارند اغلب از چهره ی خود احساس ناخرسندی می کنند و به دنبال راه حلی برای رفع خط خنده ی خود می باشند. از جمله راه های مناسبی که برای رفع خط خنده مورد استفاده قرار می گیرند، تزریق ژل (فیلر)، پلاسما جت و نخ PDO می باشند.

خط خنده به طور معمول از ناحیه ی کنار بینی شروع می شود و تا گوشه ی دهان امتداد پیدا می کند. لازم به ذکر است که خط خنده مانند خطوط دیگر که روی صورت پدید می آیند، لزوما حاصل بالاتر رفتن سن نیست بلکه عوامل دیگری همچون حرکات مکرر صورت در ایجاد آن دخیل می باشند.

 

روشهایی برای حذف خط خنده

 

رفع خط خنده با تزریق ژل

ژل هایی که برای رفع خط خنده مورد استفاده قرار می گیرند یا بر پایه ی اسید یا بر پایه ی کلاژن اند که البته هر دو در بافت پوست به صورت طبیعی موجود می باشند. برای رفع خط خنده ی شدید بهتر است از ژل های بر پایه ی کلاژن استفاده گردد. البته تمام افرادی که قصد رفع خط خنده ی خود را دارند، برای آن که متوجه شوند چه راهی و چه نوع ژلی برای آن ها مناسب است، باید به پزشک مراجعه کرده و مشاوره دریافت نمایند.

اقدامات پس از تزریق ژل

 • توصیه می شود پس از تزریق ژل از نمک کمتری استفاده شود، زیرا خوردن بیش از حد نمک احتمال بروز ورم را بیشتر می کند.
 • بهتر است پس از تزریق ژل، بیمار سر خود را پایین نگه ندارد.
 • در ناحیه ی مورد نظر ابتدا کمپرس سرد، سپس از کمپرس گرم استفاده گردد.
 • از ماساژ دادن ناحیه ی تزریق اجتناب شود.
 • تا زمانی که تورم و کبودی به طور کلی از بین نرفته است، از گرم کردن محل مورد نظر برای رفع خط خنده خودداری شود اما استحمام معمولی یا شستشوی صورت بلامانع می باشد.
 • افراد بایستی پس از تزریق ژل از انجام فعالیت هایی که منجر به سرخ شدن صورت می شود، نظیر برنزه کردن، انجام فعالیت های ورزشی یا مصرف الکل، پرهیز نمایند.
 • کبودی حاصل از تزریق ژل برای رفع خط خنده حدودا بعد از ۷ الی ۱۰ روز برطرف می گردد و برای کاهش میزان آن بهتر است تا چندین روز هر چند ساعت، ۱۵ دقیقه از کمپرس گرم (کمپرس سرد مختص روز اول می باشد) استفاده گردد.

رفع خط خنده با پلاسما جت

از دیگر روش هایی که برای رفع خط خنده به کار گرفته می شود، پلاسما جت می باشد. برای انجام این کار می توان در اطراف خط خنده یا دیگر فرورفتگی های موجود بر روی پوست، سوختگی های ظریف ایجاد کرد. مزیت این روش این است که بلافاصله پس از انجام، نتیجه قابل رویت خواهد بود.

رفع خط خنده با نخ PDO

نخ های پلی دی اکسان (PDO) به دلیل کیفیت بالایی که دارند، در انواع فعالیت های پزشکی نظیر لیفت قلب و عروق مورد استفاده قرار می گیرند. این نخ ها بلافاصله پس از ورود به بافت های بدن، منجر به جمع شدن سلول های فیبروپلاست می شوند و نتایج قابل قبولی را به دنبال خواهند آورد.

مزایای رفع خط خنده با نخ PDO شامل موارد زیر می باشند

 • این روش، کاملا سالم و بدون عوارض می باشد.
 • نیاز به مراقبت های خاصی پس از انجام نیست.
 • به آمادگی خاصی قبل از انجام نیازی نمی باشد.
 • نخ هایی که برای رفع خط خنده مورد استفاده قرار گرفته اند، قابل رویت نخواهند بود.
 • نخ های PDO جذبی می باشند.
 • از مهم ترین مزایای استفاده از نخ برای رفع خط خنده این است که نتایج آن بلافاصله پس از اتمام کار قابل مشاهده خواهد بود.

جهت آگاهی بیشتر از جزییات روشهای درمانی و اطلاع از هزینه های تقریبی با مشاورین کلینیک زیبایی ما تماس حاصل فرمایید.

 

زیبا پژوهی با دکتر مهرداد مهام

کاشت مو – درمان ریزش مو – درمان چاقی موضعی -رفع جای جوش

 

دیدگاهتان را بنویسید