www.Golldennet.com/گلدن نت
روش‌های لاغر کردن صورت با دستگاه: بوتاکس، هایفوتراپی، rf سطحی
اسکارتراپی جای جوش، سوختگی و بخیه با انواع دستگاههای زیبایی پوست
اسکارتراپی جای جوش، سوختگی و بخیه با انواع دستگاههای زیبایی پوست
اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷
مراقبت از پوست چرب و جوش دار با محصولات پاک کننده، لیزر درمانی و لایه برداری
مراقبت از پوست چرب و جوش دار با محصولات پاک کننده، لیزر درمانی و لایه برداری
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷

روش‌های لاغر کردن صورت با دستگاه: بوتاکس، هایفوتراپی، rf سطحی

روش‌های لاغر کردن صورت با دستگاه بوتاکس، هایفوتراپی، rf سطحی

 

 

به عنوان یک واقعیت، صورت چاق و متورم می‌تواند مشکلات عدیده‌ای در زندگی یک نفر ایجاد کند. به هر حال، باید به این نکته توجه داشت که چالش‌های داشتن یک صورت چاق مانند مشکلاتی نظیر نداشتن شغل یا نداشتن یک دوست نیست. با این حال، این موضوع مشخص است که چاق بودن صورت یکی از عواملی است که ممکن است باعث کاهش عزت نفس یک نفر می‌شود.  واقعاً افرادی که صورت‌هایی چاق دارند در هنگام خندیدن یا در هنگامی که عکس خود را می‌بینند یا زمانی که چهره خود را در آینه مشاهده می‌کنند ناراحت و رنجیده خاطر می‌شوند. در این راستا، بسیاری از مردم برای جلوگیری از بروز شرایط فوق که ممکن است باعث خجالت‌زدگی آنها شود تلاش می‌کنند تا صورت آنها چربی اضافی نداشته باشد و چاق نشود.

جراحی پلاستیک صورت برای چاق‌تر یا لاغرتر کردن صورت یک درخواست متداول از طرف بیماران است. روش‌های امروزی و مدرن زیبایی، راه حل‌های متعددی برای هر قسمت از صورت مانند گونه‌ها و قسمت پایین صورت دارد. لاغر کردن صورت و تزریق بوتاکس برخی از روش‌های متناسب کردن ظاهر صورت بوده و بسیاری از بیمارانی که فکر می‌کنند صورت آنها خیلی چاق است می‌توانند یکی از این روش‌ها را که برای آنها مناسب‌تر است را برای لاغر کردن صورت خود انتخاب کنند.

با توجه به اینکه روش‌های بسیاری برای لاغری صورت وجود دارد، توصیه می‌شود با مشورت پزشک بهترین و کم‌خطرترین روش درمانی مناسب خود را آغاز نمایید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش‌های لاغر کردن و کشیده کردن صورت یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره های ۰۹۳۹۵۴۳۱۳۵۰ و ۰۲۱۸۸۷۶۲۸۳۲ تماس حاصل فرمایید.

همه چیز در مورد لاغر کردن صورت به وسیله تزریق بوتاکس


لاغری صورت با مزوتراپی

در این روش زاویه صورت عریض‌تر شده و خط فک پهن شده، کاهش می‌یابد. کاهش ظاهر زاویه پهن می‌تواند به بهبود تناسب صورت و در نتیجه افزایش جذابیت فرد کمک کند. برخی از نژادها مانند کره‌ای‌ها عضلات ماستر قوی‌تری دارند (عضلات جویدن) و قسمت بیرونی صورت آنها عریض ترا است. با تزریق بوتاکس می‌توان صورت را لاغر کرده و شکل زیبایی به صورت بخشید.

چه کسانی واجد شرایط برای قرار گرفتن تحت این فرایند هستند؟

مهم‌ترین معیار برای تعیین این که آیا شما واجد شرایط برای قرار گرفتن تحت این فرایند هستید یا نه؛ مشخص کردن ضخامت عضلات ماستر شما است. ضخامت نسبی عضله ماستر را می‌توان به راحتی با گاز گرفتن و احساس در قسمت بیرونی خط فک تعیین کرد. اگر عضله در هنگام فشار دادن دندان‌ها به هم سخت و بزرگ به نظر برسد آنگاه شما یک کاندید مناسب برای قرار گرفتن تحت این فرایند زیبایی هستید. این فرایند را می‌توان هم برای مردان و هم برای زنان از نژادهای مختلف انجام داد. یکی دیگر از عوامل مهم مورد بررسی مربوط به عاداتی است که ممکن است باعث بزرگ شدن عضلات ماستر و چاق شدن صورت شما شده باشند. آدامس جویدن مکرر و زیاد می‌تواند به مرور زمان باعث افزایش اندازه عضلات ماستر شود. همچنین جویدن چیزهای سفت مانند یخ، کاتل فیش یا ماهی مرکب یا چیزهای خشک دیگر می‌توانید باعث بزرگ‌تر شدن عضلات ماستر شود. ممکن است شما این موضوع را ندانید اما دندان قروچه رفتن نیز باعث بزرگ‌تر شدن عضلات ماستر در صورت شما می‌شود.

چگونه تزریق بوتاکس باعث لاغری صورت می‌شود؟

تزریق بوتاکس باعث ضعیف شدن تدریجی عضلات هدف می‌شود که در نتیجه سایز کلی صورت را کاهش داده و آن را لاغر می‌کند. در این روش، تمرکز بر قسمت‌هایی است که سه سر عضلات روی هم قرار گرفته است (برای دست‌یابی به حداکثر نتایج) که در محل اتصال عضله به استخوان اتفاق می‌افتد. با کاهش اندازه این عضله در نقطه اتصال به استخوان، به مرور زمان استخوان نیز کاهش یافته و نتایج بدون این که استخوان ضعیف شود بهبود می‌یابد. اثر زیبایی لاغر کردن طبیعی صورت، فقط در کسانی که شرایط لازم برای انجام این فرایند را داشته باشند دیده می‌شود.

 روش تخلیه کردن چربی از دهان برای لاغر کردن صورت


روش تخلیه کردن چربی از دهان برای لاغر کردن صورت

چربی‌های دهانی که به چربی‌های قسمت پایین گونه‌ها اشاره دارد ریشه همه مشکلات افرادی است که گونه‌های آنها شبیه موش خرمایی بوده و صورتی چاق دارند. برخی افراد به روش‌های جراحی این چربی‌های دهانی را از گونه‌های خود برمی‌دارند. به این عمل جراحی، لیپوساکشن گونه نیز گفته می‌شود.

لیپوساکشن گونه باعث کوچک‌تر شدن گونه‌ها شده که پس از برداشتن این چربی‌ها ظاهران بهبود می‌یابد. این عمل معمولاً ظرف مدت یک ساعت انجام می‌شود. برای انجام این عمل یک شکاف بین گونه و لثه ایجاد می‌شود و چربی‌های دهانی از آن خارج شده و سپس شکاف بسته می‌شود. امروزه این نوع عمل لیپوساکشن یکی از عمل‌های زیبایی محبوب به شمار می‌رود.

 خطرات و عوارض احتمالی روش تخلیه چربی دهانی

دو خطر احتمالی رایج در این عمل جراحی عبارتند از واکنش‌های ناخوشایند به بیهوشی و عفونت زخم‌ها. تورم و کبودی در محل شکاف ممکن است تا یک هفته پس از برداشتن چربی‌های دهانی باقی بماند. همچنین ممکن است ناحیه اطراف خط شکاف، خطوط فک و قسمت میانی گونه‌ها بیحس شود. اگر شما در میانه دهه ۲۰ خود لیپوساکشن صورت را انجام دهید، با افزایش سن، صورت شما لاغرتر می‌شود. این ممکن است باعث شود که در آینده صورت شما لاغر و استخوانی شود. پس از انجام این عمل شکاف‌ها و اسکارهای قابل مشاهده روی گونه‌های شما ایجاد می‌شود. این فرایند همچنین ممکن است باعث دشوار شدن جویدن غذا برای شما شود.

لاغر کردن صورت با هایفوتراپی HIFU


هایفوتراپی یا اولتراسوند متمرکز شدید یک روش جدید غیرتهاجمی برای لیفت صورت و کاهش چربی و لاغر کردن صورت است. به کمک هایفوتراپی می‌توان سفت شدگی‌های پوست و حجم عضلات سطحی روی صورت، گردن و زیر چانه را درمان نمود. در این روش، انرژی گرمایی متمرکز شده به لایه‌های پوست و سیستم آپونئوروتیک عضلانی سطحی ارسال شده و باعث انقباض بافت عضلات و تولید کلاژن می‌شود. بسته به نیازهای فردی، انرژی هایفو می‌تواند سه سطح پوست (درمیس، زیر جلدی و لایه‌های سیستم آپونئوریک عضلات سطحی) را هدف قرار دهد. انرژی اولتراسوند لایه‌های ساختاری عمیق پوست را تحریک می‌کند که مشابهان اثری است که در عمل لیفت صورت بدون برش یا تخریب سطح پوست انجام می‌شود. این عمل بی‌خطر بوده و نیاز به بستری شدن ندارد.

با رشد پوست، فیبرهای کلاژن خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و عضلاتی که ساختارهای داخلی را نگه می‌دارند نیز حجم خود را از دست می‌دهند. انرژی اولتراسوند به عمق زیر سطح پوست نفوذ کرده و بدن برای شروع فرایند طبیعی و تدریجی بازسازی خود تحریک می‌کند. به مرور زمان، کلاژن جدید ساخته شده و پوست سفت می‌شود.

هایفوتراپی یا اولتراتراپی باعث ایجاد تغییرات مثبت دیگری مانند سفید شدن و شاداب شدن پوست نیز می‌شود.

حتما بخوانید: پیکرتراشی با روش لیپوماتیک

لاغر کردن صورت با RF سطحی


لاغر کردن صورت با RF سطحی

جریان با فرکانس بالا و توان کم روی پوست اعمال شده و لایه‌های عمقی پوست و چربی‌ها را گرم می‌کند. استفاده از این روش باعث ایجاد درد نمی‌شود و نیازی به بستری شدن هم ندارد. بیماران گزارش داده‌اند که در هنگام انجام فرایند آر اف احساس آرامش و گرما می‌کرده‌اند. وقتی که سطوح پایین پوست گرم می‌شوند، تولید کلاژن افزایش می‌یابد. بلافاصله پس از درمان روی پوست احساس کشیدگی و سفت شدگی ایجاد می‌شود و مزایای استفاده از این روش درمانی تا چندین ماه پس از درمان ادامه می‌یابد. آر اف برای افراد بین ۳۰ تا ۵۰ سال توصیه می‌شود اما هر فردی که تمایل به داشتن ظاهری جوان داشته باشد باید این روش جدید را امتحان کند.

در عکس یک، نمونه از بهبود ظاهر صورت که در نتیجه استفاده از روش آر اف به وجود آمده است دیده می‌شود. K-Style از دستگاه‌های رادیو فرکانسی جدید و مدرن استفاده می‌کند تا بتواند به حداکثر مزایای درمان دست یابد. درمان با نور LED به جوانسازی لایه بیرونی پوست کمک کرده و وکیوم ساکشن باعث افزایش تجزیه سلول‌های چربی که با استفاده از روش رادیو فرکانسی تخریب شده­اند می‌شود. به طور مشابه، با کمک روش رادیو فرکانسی می‌توان سلولیت های بدن را هدف قرار داده و در زمانی که برای صورت استفاده شود می‌تواند باعث لاغری صورت شود.

 لاغر کردن صورت با طب سوزنی


طب سوزنی منجر به گردش جریان خون در صورت می‌شود. با افزایش خونرسانی در ناحیه صورت علاوه بر کمک به غذارسانی و آبرسانی، کلاژن بیشتری در پوست صورت تولید شده و به این ترتیب می‌تواند به تقویت عضلات صورت و خوش‌فرم شدن این عضلات کمک کرد. با کمک طب سوزنی می‌توانید در مدتی کوتاه و کمتر از یک ماه به پر شدن صورت و چاق‌تر به نظر رسیدن آن کمک کنید. برای این منظور بهتر است با یک متخصص طب سوزنی مشورت کنید.

لاغری صورت با مزوتراپی


لاغری صورت با مزوتراپی

در مزوتراپی می‌توان با تزریق داروهایی که برای لاغری موضعی بدن استفاده می‌شود، البته با دوز کمتر و در نقاط خاص، پف‌ها و حتی غبغب را در چهار، پنج جلسه برطرف کرد. سوزنی که در این موارد استفاده می‌شود بسیار ظریف است و عمق تزریق بیشتر از دو تا چهار میلی‌متر نیست.

مقایسه روش بوتاکس و روش تخلیه چربی دهانی برای لاغر کردن صورت


به توده‌های چربی موجود در قسمت میانی صورت، چربی‌های دهانی گفته می‌شود. برخی بیماران به طور مادرزادی، چربی دهانی بیشتری دارند و این چربی‌های دهانی واقعاً با تغییر وزن بدن تغییری نمی‌کند. مکش چربی‌های گونه باعث لاغر شدن صورت می‌شود. این عمل معمولاً در کمتر از یک ساعت با تزریق آرام‌بخش‌های وریدی انجام می‌شود. یک شکاف کوچک در داخل دهان ایجاد شده و مقداری از این چربی دهانی از طریق آن خارج می‌شود. بخیه‌ها هم پس از چند روز جذب می‌شوند. درد جزئی بوده و طول دوره بهبودی بسیار کوتاه خواهد بود.

به عبارت دیگر، عضله ماستر یک عضله بزرگ در دو طرف صورت است که در برخی از بیماران به طور طبیعی بزرگ‌تر است. دندان قروچه یا جویدن زیاد آدامس می‌تواند باعث بزرگ‌تر شدن این عضله شود. برخی از بیماران ممکن است به دلیل وجود مشکلات مفصل تمپروماندیبولار دچار سر درد شوند.

تزریق بوتاکس برای لاغری صورت فرایندی است که در مطب انجام شده و مشابه تزریق بوتاکس برای درمان‌های دیگر است. ناراحتی ناشی از انجام این فرایند جزئی است و شامل کبودی و تورم می‌شود. نتیجه تزریق به مرور زمان و پس از چند هفته در عضلات فک پایین (ماستر) دیده شده و این عضله جمع شده و کوچک می‌شود. اثر تزریق بوتاکس برای لاغری صورت موقتی بوده و برای حفظ نتایج و دست‌یابی به نتایج مطلوب باید تزریق هر چند ماه تجدید شود.

هر نوع درمان بر قسمت متفاوتی از صورت تأثیر می‌گذارد و ممکن است برخی از بیماران بخواهند از مزایای هر دو روش بهره‌مند شوند. به این منظور بهتر است با تزریق بوتاکس برای لاغری صورت شروع کنند زیرا خطرات آن کمتر بوده و نسبت به روش برداشتن چربی‌های دهانی، طول دوره بستری شدن آن کوتاه‌تر است. جراح پلاستیک فقط پس از یک ارزیابی جامع می‌تواند روش مناسب برای شما را تعیین کند.

حتما بخوانید: لیزر موهای زائد

سؤالات رایج در مورد فرایندهای لاغری صورت


آیا من در جویدن غذا مشکل پیدا می‌کنم؟

تقریباً همه بیماران مشکلی برای جویدن غذا نخواهند داشت زیرا پزشک به دقت افراد واجد شرایط را برای قرار گرفتن تحت این عمل انتخاب می‌کند. اگر شما در هنگام جویدن کمی احساس خستگی می‌کنید، باید بدانید که این پدیده موقتی بوده و به تدریج برطرف می‌شود.

آیا تزریق بوتاکس آسیب‌زا است؟

اگر پزشک شما در استفاده از روش تزریق تخصص داشته باشد، واقعاً خواهد توانست همه ناراحتی‌ها را بدون نیاز به بیحسی برطرف کند.

دوران بهبودی پس از تزریق بوتاکس چگونه است؟

این عمل در مطب پزشک و ظرف مدت ۲ تا ۳ دقیقه انجام می‌شود و پس از انجام آن، شما می‌توانید رانندگی کرده و به منزل مراجعت کنید. این فرایند هیچ محدودیتی در زندگی و فعالیت‌های روزمره شما ایجاد نمی‌کند.

آیا استفاده از روش اولتراسوند آر اف بی‌خطر است؟

آر اف اولترااسلیم به طور کلی یک روش غیرتهاجمی است که برای انجامان نیازی به بیهوشی نیست و دران از سوزن استفاده نمی‌شود و دردی هم ندارد.

در چه سنی می‌توان عمل تخلیه چربی‌های دهانی را انجام داد؟

عمل تخلیه چربی‌های دهانی را تقریباً می‌توان در هر سنی انجام داد. به هر حال، به یاد داشته باشید که بسیاری از مردم در دهه‌های ۲۰ و ۳۰ عمر خود شروع به تخلیه چربی‌های دهانی می‌کنند. اگر چربی‌های ذخیره شده قبل از این سنین تخلیه شوند، ممکم است باعث بدقیافه شدن فرد شده و صورت بیش از اندازه لاغر شود و فرد بیمار به نظر برسد.

چه موقع باید بخیه‌های عمل تخلیه چربی‌های دهانی را کشید و آیا این کار آسیب‌زا است؟

بخیه‌ها را معمولاً ۱۰ روز پس از انجام عمل تخلیه چربی‌های دهانی می‌کشند. ممکن است این فرایند ناراحت‌کننده باشد اما خیلی دردناک نیست. معمولاً بخیه‌های به سرعت کشیده می‌شوند.

چه موقع می‌توان نتایج حاصل از تخلیه چربی‌های دهانی را مشاهده کرد؟

شما نتایج اولیه را معمولاً پس از ۲ تا ۳ هفته و با کاهش تورم مشاهده خواهید کرد اما نتایج کامل و نهایی ۲ تا ۴ ماه پس از انجام عمل تخلیه چربی‌های دهانی قابل مشاهده خواهند بود.

 آیا نتایج حاصل از انجام عمل تخلیه چربی‌های دهانی دائمی است؟

نتایج حاصل از انجام عمل تخلیه چربی‌های دهانی دائمی است. به هر حال، اگر در آینده خیلی وزن اضافه کنید، گونه‌های شما ممکن است دوباره فربه‌تر شده و صورت شما چاق به نظر برسد.

حتما بخوانید: روش های متداول لیفت صورت

پاسخ دهید