www.Golldennet.com/گلدن نت
زاویه دار کردن چانه برای فرمدهی و حالت دار کردن صورت های گرد – دکتر مهرداد مهام
تزریق بوتاکس برای زیبا و جوان کردن و رفع عیوب ظاهری زنان و مردان
اسفند ۲۷, ۱۳۹۶
طب سوزنی برای صورت: زیبایی و جوانسازی پوست با افزایش گردش خون
فروردین ۵, ۱۳۹۷

زاویه دار کردن چانه برای فرمدهی و حالت دار کردن صورت های گرد

زاویه-دار-کردن-چانه

با اینکه یک خط چانه مربعی و برجسته می‌تواند برای بسیاری از بیماران مرد ظاهری مردانه و مطلوب ایجاد کند، اما بسیاری از بیماران زن به دنبال شکل صورت زنانه و ظریف‌تری هستند. فرم دهی صورت و چانه از مربع به شکل بیضی جذاب‌تر می‌تواند ظاهر ملایم‌تر، برازنده و جوان را بیشتر کند. فرمدهی و زاویه دار کردن چانه و صورت همچنین می‌تواند دندان قروچه را کاهش دهد، بنابراین لازم نیست بیماران از محافظ دهان استفاده کنند. جراحی کاهش فک برای اکثر بیماران تنها گزینه بوده است. با این حال، بیماران مدت زمان بهبودی طولانی و نتایج غیر متداول و غیر طبیعی را داشتند. چربی، ژل و تزریق بوتاکس در فرمدهی شکل صورت تغییرات اساسی ایجاد کرده‌اند. این روش‌ها امکان تغییر شکل و فرمدهی صورت بدون چاقوی جراحی، بریدن، درد، تورم و بدون از کار افتادگی را فراهم می‌کند.

درمان‌های نواحی پایین صورت همچنان در بین افرادی که به دنبال عمل‌های زیبایی هستند محبوب می‌باشند. در حالی که بهبود ظاهر خطوط و چین و چروک قطعا ضروری است، واضح است که کانتور خط فک ممکن است تأثیر قابل توجهی بر زیبایی کلی صورت بیمار داشته باشد. داشتن آگاهی از طیف گسترده‌ای از درمان‌هایی که در دسترس هستند، همچنین نحوه انتخاب بهترین تکنیک‌ها و پزشکی که فرآیندهای عمل را بدون خطر انجام می‌دهد، می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی نتایج شما داشته باشد. امروزه متخصصین زیبایی بدون نیاز به جراحی و با کمک گرفتن از تزریق ژل، بوتاکس و چربی فرمدهی و زاویه‌ دار کردن چانه را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند. شما عزیزان نیز اگر مایل به انجام زاویه سازی صورت بدون جراحی هستید می‌توانید با مراجعه به دکتر مهامفرمدهی چانه و صورت را بدون درد و خونریزی تجربه کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۹۳۹۵۴۳۱۳۵۰ و ۰۲۱۸۸۷۶۲۸۳۲  تماس حاصل فرمایید.

چرا کسی خط فک مربعی شکل بدست می‌آورد؟


چرا-کسی-خط-فک-مربعی-شکل-بدست-می‌آورد؟

ماهیچه‌ی مخصوص جویدن، یکی از عضلات جویدن، گاهی اوقات بزرگ می‌شود و باعث شکل مربعی صورت می‌شود. برخی از عادات شخصی را می‌توان به طور مستقیم به عضلات بزرگ شده‌ی فک (ماهیچه‌ی مخصوص جویدن) نسبت داد. جویدن آدامس بیش از حد، جویدن اجسام سخت مانند یخ و یا گوشت‌های سفت‌تر و یا گوشت خرد کرده و نمک زده خشک شده در آفتاب، همه می‌توانند منجر به بزرگ شدن ماهیچه‌ی مخصوص جویدن شوند. استرس می‌تواند منجر به دندان قروچه در خواب شود (دندان قروچه در شب، می‌تواند با تزریق بوتاکس برای براکسیزم یا فشردن دندان‌ها درمان شود)، که همچنین می‌تواند ماهیچه‌ی مخصوص جویدن را بزرگ کند. تزریقات، کمی منجر به انقباض عضله و تنگی فک می‌شوند، و شکل صورت زنانه و گوشه‌دارتر ایجاد می‌کند. این اثر را می‌توان با پر کردن ناحیه استخوانی گونه با استفاده از تزریق ژل صورت و بزرگ کردن چانه برای ایجاد ظاهر مطلوب برای بیماران افزایش داد.

تزریق بوتاکس


تزریق-بوتاکس-در-زاویه-دار-کردن

چه بیمار با وضعیتی که باعث ایجاد یک عضله ماستر بیش فعال شده است متولد شده باشد یا تنها به دنبال کاهش اندازه‌ی صورت طبیعی خود است، بوتاکس می‌تواند به دستیابی به نتایج مورد نظر کمک کند. برای شروع، ضروری است که نحوه عملکرد بوتاکس و اینکه دقیقا چگونه قادر است به بیماران چنین طیف گسترده‌ای از درمان‌ها را ارئه بدهد، را تعیین کنید. بوتاکس چه برای کاهش چین و چروک استفاده شود، یا برای تغییر شکل و فرمدهی خط فک، قادر به ارائه‌ی نتایج فوق‌العاده‌ی بیماران به دلیل وجود پروتئین سم بوتولینوم که جزء اصلی فرمول‌بندی آن را تشکیل می‌دهد، است. سم بوتولینوم با مسدود کردن انتقالات ارسالی از سیستم عصبی به عضلات کار می‌کند. این پیام‌های عصبی عضلانی به گروه‌های عضله این پیام را می‌دهند که عملکرد طبیعی انقباض و انبساط را داشته باشند و هنگامی که فعال هستند می‌توانند منجر به مشکلاتی مانند ایجاد خطوط صورت تا بزرگ شدن عضله چانه شوند.

مزایای بوتاکس

یکی از دلایلی که باعث به دست آمدن محبوبیت روش فرم دهی و زاویه‌ دار کردن چانه با بوتاکس شده، این است که یک گزینه درمان غیر جراحی، غیر تهاجمی و تقریبا بدون درد را ارائه می‌دهد. بیماران می‌توانند از درمان فرمدهی شکل صورتشان تنها در حد ناراحتی مانند احساس نیشگون یا گزیدن بدون درد دائمی عمده پس از آن، انتظار داشته باشند. این روشی سریع نیز هست. بسیاری از بیماران تصمیم به انجام بوتاکس مانند بخشی از کار روزمره می‌گیرند و می‌توانند بلافاصله پس از اتمام جلسه درمان به فعالیت‌های عادی خود بازگردند.

روش فرمدهی فک با روش غیر جراحی بوتاکس چگونه کار می‌کند؟

در عوض نیاز به گزینه‌های جراحی تهاجمی، فرمدهی صورت و فک با بوتاکس با روش نسبتا راحت مانند درمان‌های تزریقی دیگر کار می‌کند. بیماران هنگامی که به دنبال فرمدهی فک و صورت از طریق درمان بوتاکس هستند، قادر به به دست آوردن نتایج فوق العاده و قابل توجه بدون نیاز به تحمل درد و جراحی با دوره‌ی از کار افتادگی شدید هستند. در روش غیر جراحی فرمدهی فک با کمک بوتاکس، گروه ماهیچه‎ی جویدن بیماران از طریق یک سری تزریقات مورد هدف قرار می‌گیرد. درست همانطور که بوتاکس قادر به قطع پیام‌های عصبی عضلانی برای جلوگیری از بروز چین و چروک پوست می‌باشد، همچنین برای متوقف کردن علامت دهی سیستم عصبی عضلات فک برای به طور مکرر انقباض و انبساط دندان‌ها این کار را انجام می‌دهند، عملی که موجب قوی کردن فک می‌شود و در نهایت اندازه‌اش بزرگتر می‌شود. تزریق بوتاکس به این گروه عضلانی، ماهیچه‌ی جویدن، با معرفی یک نوع کنترل شده آتروفی به این عضلات کار می‌کند و مانع از تقویت و بدان وسیله کاهش اندازه آنها می‌شود. بعد از اینکه گروه عضله ماستر با شدت معمول خود کار نکرد، کوچک‌تر شده و اندازه چانه شروع به کاهش یافتن می‌کند. سپس خط فک بعد از یک دوره‌ی تقریباً ۶ تا ۸ هفته‌ای بعد از جلسه اولیه بطور محسوسی خوش تراش می‌گردد. این منجر به خط فک کوچک شده می‌شود که به بیماران نتیجه‌ای از تغییر شکل فک را می‌دهد که آرزویش را دارند.

چه زمانی نتیجه بوتاکس قابل مشاهده است؟

چه-زمانی-نتیجه-بوتاکس-قابل-مشاهده-است؟

نتایج یک درمان فرمدهی و زاویه دار کردن صورت با بوتاکس پس از کامل شدن فرآیند عمل نسبتا سریع ظاهر می‌شود. اکثر بیماران گزارش داده‌اند که پس از حدود یک هفته، شروع به دیدن نرمی کلی ماهیچه‌ی جویدن کرده‌اند. خط فک بعد از یک دوره تقریبا شش تا هشت هفته پس از جلسه اولیه، به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. مانند هر درمان بوتاکس دیگری، بیمارانی که تزریق‌های معمول متعاقب را انجام می‌دهند موفقیت بیشتری را تجربه می‌کنند و بسیاری بعد از دو تا سه جلسه متوجه تغییرات دائمی در ظاهر خود می‌شوند.

حتما بخوانید: رفع چین و چروک

تزریق ژل


تزریق-ژل-برای-زاویه-دار-کردن

شانس خوبی وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از تزریق ژل خط فک خود را بهتر کرده یا حداقل بهبود بخشید. همه این موارد بستگی به آناتومی صورت دارد بنابراین تمام افراد مناسب زاویه دار کردن صورت با ژل نیستند. اما برای بسیاری از افراد، تزریقات زیبایی می‌تواند با استفاده از ژل‌های موقت پوستی که به لحاظ استراتژیکی اعمال می‌شوند، یک خط فک تقریبا خوش فرم را بهبود ببخشد (یا بازگرداندن). شما از آنچه که آنها می‌توانند برای بهبود و متوازن کردن اجزای پایین صورت انجام دهند شگفت زده خواهید شد. ژل‌ها انواع مختلفی از مواد تزریقی هستند که برای اضافه کردن حجم به صورت استفاده می‌شوند. برای مثال یکی از مواد تزریقی یک محلول فیلر موقت تایید شده می‌باشد. این ماده آب را به خود جذب می‌کند و آن را در بافت‌ها نگه می‌دارد، بنابراین حجم به صورت اضافه می‌کند. این در واقع یک ماده طبیعی یافت شده در پوست نیز هست.

مزایای تزریق ژل

با استفاده از تزریقات زیبایی اغلب می‌توانید:

 • یک خط فک با ظاهری خوش فرم‌تر ایجاد کنید.
 • در قسمت پایین صورت خود تعادل ایجاد کنید.
 • ظاهر صورتتان را بهبود ببخشید.
 • باعث بهبود نیمرخ شما می‌گردد (بخصوص اگر در حال حاضر یک چانه عقب رفته دارید).
 • تلاش برای پوشاندن خط فک یا چانه خود پشت دستان یا موهای صورت (ریش) را متوقف می‌کنید.

فرآیند عمل

در قرار ملاقات با پزشک، او این مراحل را به منظور بهبود خط فک انجام می‌دهد.

 • پزشک با شما در مورد اینکه کجا برای تزریق ژل برای نتیجه‌ی ایده‌آل شما بهترین است با شما صحبت می‌کند. سپس تصمیم می‌گیرد که کدام ژل و مقدار مورد نیاز را استفاده کند، و هزینه‌های مربوطه را نیز در نظر می‌گیرد.
 • پزشک شما پس از آن ناحیه را تمیز می‌کند.
 • سپس پزشک تزریق ژل را شروع می‌کند. ممکن است ناحیه‌ی تزریق برای پخش شدن ژل به طور مساوی در اطراف ماساژ داده شود یا ممکن است ماساژ داده نشود، هر پزشک بالینی که تزریق را انجام می‌دهد، یک استراتژی خاص دارد و بسیار با تجربه است تا نتایج عالی برای شما ایجاد کند.
 • پزشک ممکن است دوباره از شما عکس بگیرد، و دستورالعمل‌های پس از درمان را به شما ارائه می‌دهد و پس از آن آماده خواهید بود که به کارهای روزانه و روال خود بازگردید.

ممکن است قرمزی یا کبودی کمی در ناحیه‌ای که تزریق انجام شده، وجود داشته باشد. اغلب ایده‌آل است که بلافاصله پس از درمان آرایش نکنید، و از ورزش بیش از حد، نوشیدن الکل و مصرف کافئین بیش از حد اجتناب کنید.

تزریق چربی


تزریق-چربی-برای-زاویه-دار-کردن

از دست دادن حجم بخش مهمی از روند پیری است. چربی به روش مشابهی برای ژل‌ها استفاده می‌شود اما دارای مزیت کاملا طبیعی است. این می‌تواند نتیجه‌ای طولانی مدت داشته باشد، اما تزریق کمی از چربی انتظار می‌رود و ممکن است نیاز به تکرار فرآیند عمل باشد. تزریق چربی می‌تواند به صورت تکی یا در ترکیب با دیگر روش‌های جراحی صورت مورد استفاده قرار گیرد.

فرآیند عمل

تزریق چربی یک روش دو مرحله‌ای برای جایگزینی این حجم از دست رفته با استفاده از بافت‌های خود بیمار است. چربی معمولا از قسمت پایین بدن (شکم، ران یا باسن) برداشته می‌شود و سپس برای قرارگیری در نواحی خاص صورت پردازش می‌شود. به طور معمول، این روش تحت بیهوشی انجام می‌شود، که این چیزی است که آن را با محصولات فیلر تجاری مانند Restylane یا Juvederm متفاوت می‌سازد. تزریق چربی، که انتقال چربی نیز نامیده می‌شود، همچنین می‌تواند اصلاحات کانتور دائمی را ارائه دهد. اگر چه بعضی از چربی‌ها به طور دائم زنده می‌مانند، برای یک نتیجه پایدار، یک یا چند سال به دستکاری کردن نیاز دارید. پیوند چربی اغلب در یک زمان با لیپوساکشن صورت یا جراحی پلک انجام می‌شود.

حتما بخوانید: تزریق چربی

سوالات متداول


برخی از متداول‌ترین سوالات افراد درباره فرمدهی چانه و صورت عبارت‌اند از:

چه نتایجی را می‌توانید از روش فرمدهی فک با بوتاکس انتظار داشته باشید؟

بسیاری از بیماران از طریق فرمدهی فک و صورت با بوتاکس تحت درمان قرار گرفته‌اند و پس از مدت زمان نسبتا کوتاه، شاهد نتایج خیره کننده‌ای بوده‌اند. اثرات تزریقات اولیه پس از یک دوره تقریبا یک هفته‌ای شروع به قابل توجه شدن کردند. این با نرم کردن گروه ماهیچه‌ی جویدن شروع می‌شود، چیزی که فقط پزشک‌ها، پرستاران و یا خود بیماران معمولا با لمس متوجه می‌شوند، قبل از ادامه دادن به جلو به حالت قابل مشاهده‌تر. پس از تقریبا شش تا هشت هفته پس از اولین جلسه تزریق، فرمدهی صورت و فک اغلب به اندازه کافی پیشرفت می‌کند به طوری که به طور واضح قابل توجه است و به مرحله‌ای که بیمار به دنبال آن است می‌رسد. این نوع نتایج اغلب به طور رایج‌تر توسط بیمارانی به دست می‌آیند که تصمیم می‌گیرند برنامه مراجعه‌های بعدی را به طور منظم پیگیری کنند. از آنجایی که بوتاکس ترکیبی از یک پروتئین طبیعی است، در نهایت با گذر زمان به بدن دوباره جذب می‌شود و به منظور دستیابی به نتایج قابل مشاهده باید به منظور حفظ نتایج فرمدهی که بیماران به دنبالش بودند بایستی جلسات پیگیری را دنبال کنند. پس از دو تا سه جلسه، تغییرات طولانی مدت در خط فک شروع به ظاهر شدن می‌کنند و می‌توانند با پیروی از برنامه تزریق منظم، حفظ شوند.

درمان تزریقی برای فرمدهی فک و صورت چه تفاوتی با جراحی زاویه دار کردن و فرمدهی دارد؟

کاهش فک تزریقی یک فرآیند عمل نسبتا بدون درد و بدون از کار افتادگی است که می‌تواند در یک محیط اداری انجام شود. جراحی کاهش فک، یک عمل جراحی تهاجمی است که شامل برش یا تراشیدن فک (استخوان فک) برای کمک به تغییر شکل و فرمدهی به آن است. کاهش فک تزریقی می‌تواند یک بهبودی طبیعی و دقیق را در ناحیه بدون هیچ گونه از کار افتادگی یا عوارض احتمالی مرتبط با جراحی ایجاد کند. استفاده‌ی واقعی برای تزریق به ماهیچه‌ی جویدن برای کاهش کشش عضله یا سر درد میگرنی ناشی از دندان قروچه کردن در حین خواب یا فشردن دندان‌ها روی هم است. مزیت دراز مدت، جلوگیری از شکستگی‌های کوچک دندان‌های یک نفر ناشی از فشار مزمن دندان قروچه کردن در حین خواب است.

 • نیاز به یک بایت پلیت می‌تواند به حداقل برسد.
 • برای کسانی که سردردهای غیر قابل کنترل دارند، این روش مزایایی دارد.
 • از آنجایی که کاهش فک تزریقی در واقع یکی از درمان‌ها برای ناراحتی اختلالات مفصل تمپورومندیبولار است، درد ناشی از اختلالات مفصل تمپورومندیبولار همچنین ممکن است بهبود یابد.

هزینه فرمدهی صورت و چانه با بوتاکس چقدر است؟

هزینه به طور کامل به اندازه ماهیچه‌های جویدن و نتیجه نهایی مطلوب بستگی دارد. معمولا بین ۱۵ تا ۴۰ واحد برای هر طرف، در هر ماهیچه‌ی جویدن مورد نیاز است.

آیا می‌توانید درد اولیه یا درد چند روز پس از درمان بوتاکس را تحمل کنید؟

در بیمارانی توسط پزشکان باتجربه تحت درمان هستند درد بعد از تزریق وجود ندارد.

آیا می‌توانید درد اولیه را پس از درمان در هنگام غذا خوردن تحمل کنید و آیا باید بلافاصله پس از درمان، رژیم غذایی خود را محدود کنید؟

هیچ دردی با خوردن وجود ندارد. پزشکان محدود کردن آدامس جویدن، جویدن آب نبات، محصولات گوشتی سفت‌تر، و محصولات گوشتی خشک شده در آفتاب را توصیه می‌کنند.

مراحل فرمدهی صورت و چانه با بوتاکس چقدر دوام دارند؟

پزشکان توصیه می‌کنند که بیماران با درمان دوم ۲ تا ۴ ماه پس از درمان اولیه درمان شوند. اکثر بیماران به درمان سوم نیاز ندارند، اما برای بیمارانی که به دنبال اصلاح بیشتر هستند، می‌توان این کار را برای دستیابی به اثر مورد نظر انجام داد.

هر چند وقت یکبار درمان بوتاکس باید دوباره انجام شود؟

پس از اینکه بیمار ۲ درمان تزریقی دریافت کرد، بیشتر بیماران به درمان‌های اضافی نیاز ندارند. کسانی که به دنبال کانتورهای بیشتری هستند، معمولا هر ۶ ماه یکبار تزریق را تکرار می‌کنند.

اگر انجام برخی از عادات شخصی منفی را متوقف کنید آیا هنوز به کاهش فک تزریقی نیاز دارید؟

بله، از آنجایی که عضله به تنهایی نمی‌تواند لاغر شود. تزریق حجم فیزیکی عضله را تغییر می‌دهد و آن را کمتر برجسته می‌کند.

آیا کسی است که نمی‌تواند به علت مشکلات پزشکی یا عوارض دندانی موجود بوتاکس انجام دهد؟

هر بیمار مبتلا به اختلال عصبی عضلانی مانند میاستنی گراو یا سندرم لامبرت ایتون نباید تزریق کند. علاوه بر این بیماران حامله یا شیرده باید از تزریق اجتناب کنند. بیماران مبتلا به عفونت‌های دندانی و پوستی فعال نیز باید از تزریقات در ناحیه ماهیچه جویدن اجتناب کنند.

انجام فرآیند بوتاکس چقدر زمان می‌برد و چه زمانی می‌توانید به فعالیت‌های عادی خود باز گردید؟

بسیاری از بیماران می‌توانند هنگام زمان ناهار خود برای انجام فرمدهی صورت و چانه با تزریقات شل کردن عضله بروند و مستقیما سر کار بازگردند و فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرد. با این حال، پزشکان توصیه می‌کنند که چند روز پس از فرآیند عمل صورتتان را ماساژ ندهید.

چه درمان‌های ترکیبی می‌توانند با درمان‌های فرمدهی فک و صورت با بوتاکس انجام شوند؟

یک راه بسیار امن‌تر، استفاده از بوتاکس همراه با ژل‌های صورت و یا جوانسازی پوست است. روش‌های تزریقی نقش مشخص و محدودی در باز گرداندن هارمونی صورت با حذف خطوط ناخواسته و چین و چروک‌ها در نواحی مانند: بین سر و ابروها (برامدگی پیشانی میان دو ابرو)، پیشانی، و دور چشم‌ها (پنجه کلاغی) دارند. همچنین تزریق می‌تواند گوشه‌های دهان را بالا ببرد و خطوط عمودی لب بالا را کم کند. تزریق ژل به بافت نرم می‌تواند نیرومندانه ظاهر صورت را با حجم دادن به گونه‌ها، کانتورینگ خط فک، و کاهش خطوط و چین و چروک اصلی و جزئی صورت و غیره، لاغرتر کند. روش ترکیبی راهی است که باید انجام داد.

جراحی برای فرمدهی به چانه چگونه انجام می‌شود؟

فرآیند عمل فرمدهی چانه و صورت برای مدت زمان طولانی وجود داشته است، هر چند که استفاده از بوتاکس به عنوان یک گزینه‌ی درمان یک پیشرفت نسبتا جدید است. یکی از مهمترین مراحل اول که بیماران باید انجام دهند این است که شناسایی کنند که چرا فک آنها شکل غیر ایده آلی دارد. اگر چه بسیاری از افراد ممکن است یک عارضه‌ی زمینه‌ای نداشته باشند که بر اندازه‌ی فک تاثیری داشته باشد، لازم به ذکر است که برخی فک‌های بزرگ ممکن است به علت ساختار استخوانی نامنظم یا ساختار ژنتیکی ایجاد شوند. در این مورد، نگاهی به روش‌های جراحی معمول سزاوار تفسیر قبل از بررسی چگونگی کارای بوتاکس برای فرمدهی چانه، است. جراحی برای مدت زمانی طولانی تنها گزینه واقعی برای بیمارانی بوده که مایل به تغییر شکل و فرمدهی خط فک خود بودند، اما متأسفانه خطر و شیوع زخم‌های متوازی باعث شده‌اند که این یک درمان جلوگیری کننده شود. اکثر روش‌های جراحی فرمدهی چانه که توسط پزشکان انجام شده در خارج یا داخل دهان برش‌هایی به منظور حذف قسمتی از استخوان فک بزرگ شده ایجاد می‌کنند. این عمل‌های جراحی به طور مستقیم استخوان خط فک را تغییر می‌دهند تا صورت را دراز و باریک کنند، و به طور موفق فک را فرمدهی کنند اما نیاز به فرآیند عمل دردناک و تهاجمی دارند. مداخله جراحی نیز موجب پیدایش عوارضی مانند آسیب عصبی می‌شود که باعث می‌شود بیماران احساس سوزش در دندان‌ها و لب پایین داشته باشند.

در ادامه بخوانید: لیپوساکشن

پاسخ دهید