www.Golldennet.com/گلدن نت
لیزر موهای زائد – دکتر مهرداد مهام
طب سوزنی و زیبایی
طب سوزنی و زیبایی
آذر ۹, ۱۳۹۶
لیزر و جوانسازی پوست
لیزر و جوانسازی پوست
آذر ۱۲, ۱۳۹۶

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد : یکی از مشکلات و معضلاتی که همیشه خانمها و برخی مواقع آقایان با آن درگیر هستند، رشد بیش از اندازه  مو در برخی مناطق بدن می باشد که فرآیند تکرار پذیر اصلاح آنها آزاردهنده و خسته کننده به نظر می رسد. تمامی افراد تمایل دارند که موهای زائدی که در بدنشان وجود دارد، از بین بروند و دیگر رشد نکنند یا حداقل ضخامت شان کمتر و یا اینکه رنگ آنها روشن تر باشد.

موهای زائد یا به عبارت دیگر موهای ناخواسته به شکل موضعی در بدن ایجاد می شوند و به دلیل تیره رنگ بودن آنها، غیر طبیعی بودنشان بیشتر نمود پیدا می کند. بیشترین نواحی که این موها رشد می کنند، عبارتند از قسمت های لب فوقانی، چانه، نواحی دو سمت صورت، از محل ناف به سمت پایین، فرورفتگی کمر.

یکی از بهترین روشها که می تواند راه حل خوبی برای این مشکل باشد، لیزر موهای زائد است.

 

لیزر موهای زائد

 

روشهای از بین بردن موهای زائد کدامند؟

باید بدانید که پیدا کردن راه و روشی که بتواند به صورت کامل موهای زائد را از بین ببرد کار آسانی نیست، اما در حالت کلی موهای زائد به دو صورت دائمی و موقت از بین می روند.

روش های موقت، همان روشهایی است که شما عزیزان از آن با خبر هستید و تقربیا هر ماه باید آن را تجدید کنید شامل استفاده از دستگاه‌های موکن خانگی، اپیلاسیون، کرم ها و پودرهای موبر، بند انداختن، استفاده از موچین، تیغ اصلاح و استفاده از محلول‌های شیمیایی، اما لیزر موهای زائد یکی از عمومی ترین و رایج ترین روش های از بین برنده ی موهای زائد پوست به صورت دائمی می باشد.

لیزر چیست و مکانیسم تاثیرگذاری آن برای حذف موهای زائد چگونه است؟

لیزر پرتو نورى است که به علت داشتن ویژگی هایى منحصر به فرد تک رنگ بودن و انرژى زیاد، کاربردهاى متعددى در علم پزشکى پیدا کرده است. یکى از محبوبترین کاربردهاى آن، رفع موهاى زائد است. مکانیسم اثرگذاری آن بر مبنای خاصیت جذب انتخابى توسط رنگدانه ملانین موجود در موها است. به بیان دیگر، لیزر روى سطح پوست شامل موى زائد تابانده مى‌شود. انرژی لیزر توسط رنگدانه هاى ملانین موجود در موها جذب و از طریق آنها به عمق ٢ تا ٣ میلیمترى پوست، جایى که سلول هاى تولید کننده مو در ریشه موها قرار گرفته‌اند، رسانده و باعث تخریب این سلول ها مى‌شوند.

خوشبختانه استفاده از لیزر برای همه افراد با انواع و رنگ‌های مختلف پوست به منظور رفع موهای زائد بدن و صورت امکان پذیر است، اما تشخیص دقیق اینکه تا چه بازه زمانی باید این کار انجام گیرد تا کاملا موها رفع شوند، تقریبا غیر ممکن است.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد کدامند؟

انواع لیزرهای متداول که با توجه به نوع پوست، ضخامت، رنگ، ناحیه تحت درمان و … انتخاب می شوند عبارتند از:

  • الکساندرایت
  • دایود
  • ان دیگ
  • دایود الکس
  • اى پى ال- ایلایت
  • اى پى ال- اس اچ آر

مراحل آماده سازی و انجام لیزر موهای زائد چگونه است؟

موی محل مورد نظر اگر که نیازی به اصلاح داشته باشد لازم است به گونه ای اصلاح شود که برای انجام لیزر به اندازه ی چند میلی متر بیرون از پوست باشد.

افرادی که نسبت به درد حساس هستند یا قصد لیزر نواحى حساس پوست را دارند، مى‌توانند یک ساعت قبل از انجام لیزر موهای زائد، از کرم بی حس کننده زایلا- پی استفاده کنند. قبل از انجام لیزر پوست محل درمان بطور کامل از هرگونه کرم (کرم بی حسى، ضدآفتاب،کرم پودر)، عطر و هر نوع لوازم آرایشى که مى‌تواند منجر به سوختگى یا حساسیت شود، پاک می گردد.

برای این که در لیزر موهای زائد هیچ آسیبی به شبکیه یا قرنیه چشم وارد نشود، یک چشم بند به عنوان محافظ بر روی چشم های شما عزیزان گذاشته می شود.

جهت کسب آگاهی از این روش درمانی برای حذف موهای زائد و هزینه های تقریبی آن با مشاورین ما در مرکز زیبایی دکتر مهرداد مهام تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

زیبا پژوهی با دکتر مهرداد مهام

کاشت مو درمان ریزش مودرمان چاقی موضعی -رفع جای جوش

پاسخ دهید