www.Golldennet.com/گلدن نت
لیفت ابرو: بالا بردن پیشانی برای جوان، زیبا و شاداب کردن چهره – دکتر مهرداد مهام
درمان-قطعی-ماه-گرفتگی
درمان قطعی ماه گرفتگی بدن ناشی از افزایش رنگدانه های پوست صورت
اسفند ۲۰, ۱۳۹۶
برجسته کردن چانه بدون جراحی: تزریق حجم دهنده‌ها برای فرمدهی چانه
اسفند ۲۳, ۱۳۹۶

لیفت ابرو: بالا بردن پیشانی برای جوان، زیبا و شاداب کردن چهره

لیفت-ابرو

هر سنی که داشته باشید این مهم است که از ایجاد انحنای زیاد در ابروهای خود جلوگیری کنید زیرا علاوه بر این که باعث پیرتر به نظر رسیدن شما می‌شود، حالت مصنوعی و ساختگی نیز به ظاهر شما می‌دهد. در واقع، این می‌تواند باعث جلب توجه بیشتر ویژگی‌هایی مانند خطوط ریز و چین و چروک‌ها شود. با افزایش سن، به تدریج پوست خاصیت ارتجاعی و فربگی جوانی خود را از دست می‌دهد. در قسمت ابرو، این تغییرات ناشی از تغییر سن ممکن است باعث افتادگی پوست شده و ابروها از حالت طبیعی خود به سمت پایین حرکت کنند. پوست شل شده باعث ایجاد چین و چروک و خطوط در پیشانی می‌شود. پایین افتادن ابرو باعث می‌شود که شما پیرتر، خسته‌تر و عصبانی‌تر به نظر برسید. برای افرادی که افتادگی خفیف ابرو دارند به خصوص در قسمت کنار ابرو، یک روش مؤثر و غیرجراحی برای لیفت ابرو استفاده از بوتاکس زیبایی تزریقی یا ژل‌های اسید هیالورانیک است. لیفت ابرو را می‌توان با روش لیفت با نخ یا لیفت و سفت کردن پوست مانند اولتراپی و ترماژ نیز انجام داد.

با افزایش سن، پوست بالای ابرو به تدریج حجم خود را از دست می‌دهد. افرادی که ابروهای برجسته دارند معمولاً به دلیل افتادگی و سنگینی پلک، حجم بیشتری از دست می‌دهند. پوست بالای چشم‌ها نمی‌توانند بافت‌های زیر پوست را نگه دارند و روی پلک چشم می‌افتند. ابرو ممکن است به روش‌های مختلفی لیفت داده شود. بیشتر روش‌ها، جراحی هستند اما یک روش غیر جراحی برای بالا بردن ابروی افتاده و باز کردن فضای بالای پلک‌ها، تزریق بوتاکس است. برخی پزشکان نیز برای لیفت ابرو از ژل‌های پوستی استفاده می‌کنند.اگر شما عزیزان نیز مایل به انجام انواع روش‌های لیفت ابرو و پیشانی بدون جراحی هستید می‌توانید با مراجعه به دکتر مهام ز جدیدترین و کم‌خطرترین روش‌های لیفت تحت نظر ایشان بهره‌مند شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۹۳۹۵۴۳۱۳۵۰ و ۰۲۱۸۸۷۶۲۸۳۲ تماس حاصل فرمایید.

حتما بخوانید:


چین و چروک صورت


چروک پیشانی


تزریق ژل

 لیفت ابرو چیست؟


لیفت-ابرو-چیست؟

با افزایش سن، ابرو روی پلک چشم می‌افتد و خطوط افقی اطراف آن شکل می‌گیرد. پزشکان برخی روش‌های درمانی را برای لیفت ابرو و جوان‌سازی شما به کار می‌گیرند.

تزریق بوتاکس

تزریق-بوتاکس

تزریق سم بوتالینیوم پزشکی غالباً برای درمان برخی بیماری‌ها توسط پزشکان تجویز می‌شود. ماهیت سم بوتالینیوم، پروتئین خالص‌شده است که به عنوان یک شل کننده عضله عمل می‌کند. با شل شدن عضلات، چین و چروک‌های پوست از بین رفته و از عمیق‌تر شدن آنها پیشگیری می‌شود.

بوتاکس برای درمان غیرجراحی لیفت ابرو چگونه به کار برده می‌شود؟

بوتاکس-برای-درمان-غیرجراحی-لیفت-ابرو

وضعیت ابروها توسط دو گروه عضلانی مخالف هم تعیین می‌شود: یکی که ابروها را به سمت پایین هل می‌دهد و دیگری که ابروها را بالا می‌کشد. بوتاکس زیبایی یک پروتئین طبیعی خالص‌شده است که به طور موقتی با مسدود کردن پالس‌های عصبی باعث از کار افتادن عضلات می‌شود. زمانی که بوتاکس زیبایی که در عضلاتی که ابروها را پایین می‌آورند تزریق می‌شود، تعادل بین دو گروه عضلات به هم می‌خورد و باعث می‌شد که عضلاتی که ابرو را بالا می‌آورند بدون وجود مانعی این کار را انجام دهند. این می‌تواند باعث بالا کشیدن ابرو به حالتی طبیعی شود.

ژل‌های پوستی برای لیفت غیرجراحی ابرو چگونه به کار برده می‌شوند؟

ژل‌های-پوستی-برای-لیفت-غیرجراحی-ابرو

برای برخی بیماران که افتادگی خفیف ابرو دارند، یک روش برای لیفت ابرو، تزریق ژل‌های پوستی است که به بازیابی حجم و بالا بردن ابرو و بازگرداندن آن به محل طبیعی خود کمک می‌کند. این فرایند با سرعت و به راحتی انجام می‌شود و نتایج حاصل از آن ۶ تا ۹ ماه باقی می‌مانند.

 لیفت با نخ

لیفت-ابرو-با-نخ

لیفت ابرو با نخ یک روش منحصر بفرد لیفت ابرو است که باعث بالا رفتن و بازسازی ابرو می‌شود. بالا کشیدن ابرو با نخ یک مفهوم جدید در جوان‌سازی صورت است که در آن از بخیه‌های اسید پلی آل لاکتیک جذبی استفاده می‌شود. پزشک محل درمان را در ناحیه ابرو مشخص می‌کند و بافت پوست را برای دست‌یابی به نتایج مطلوب کشیده و لیفت می‌دهد. در طول ۱۸ ماه پس از درمان، نخ‌های بخیه زیست‌تخریب‌پذیر به طور طبیعی جذب پوست شده، بدن را برای تولید کلاژن تحریک کرده تا پوست جوان‌تر شود.

حتما بخوانید: افتادگی پلک، تزریق بوتاکس

اولتراپی

اولتراپی-برای-لیفت-ابرو

اولتراپی نیز یک روش درمانی برای تحریک کلاژن پوست است. این یک روش غیرجراحی برای لیفت و سفت کردن پوست روی ابروها است که در آن از تکنیک سعی و خطای اولتراسوند استفاده می‌شود. این روش اثربخش است زیرا پزشک می‌تواند بافت عمیق پوست را که کلاژن دارد هدف قرار داده و ابرو را به صورت طبیعی بالا کشیده و پوست آن را از داخل سفت کند. این نوع لیفت ابرو زمانی که ابرو در اثر افزایش سن به میران اندکی دچار افتادگی شده است بسیار مؤثر است.

ترماژ

ترماژ نوعی رادیو فرکانسی غیرجراحی و مطمئن است که برای لطیف کردن، سفت کردن و بازسازی کانتورهای پوست به کار برده می‌شود و نتایج آن به مدت طولانی‌تری باقی مانده و برای انجام آن نیازی به بستری شدن نیست. با استفاده از این روش، کلاژن به طور طبیعی ساخته می‌شود که باعث شاداب‌تر و جوان‌تر شدن ظاهر می‌شود.

حتما بخوانید: تروماژ

سؤالات متداول


برخی از سؤالات رایج مردم درباره روش‌های مختلف برای بالا کشیدن ابروها عبارت‌اند از:

لیفت ابرو به چه منظوری انجام می‌شود؟

لیفت ابرو که به آن لیفت پیشانی یا مینی لیفت غیرجراحی صورت نیز گفته می‌شود برای ترمیم پوست شل شده و افتاده پیشانی، بالای پلک‌ها و ابروها به کار برده می‌شود.

چه کسانی واجد شرایط برای قرار گرفتن تحت فرایندهای غیر جراحی لیفت ابرو هستند؟

لیفت غیر جراحی ابرو برای افرادی که علائم افتادگی ابرو در آنها به تازگی شروع شده است مناسب است. همچنین این عمل برای افرادی که نیاز به لیفت جزئی دارند، تمایلی به قرار گرفتن تحت عمل‌های جراحی ندارند یا افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند عمل جراحی انجام دهند می‌تواند روشی مناسب باشد. برای افرادی که افتادگی زیاد ابرو دارند، لیفت ابروی اندوسکوپیک یا روش‌های دیگر جراحی برای لیفت ابرو ممکن است مناسب‌تر باشد. پزشک وضعیت شما را ارزیابی کرده و تعیین خواهد کرد که کدام روش یا ترکیبی آر کدام روش‌ها می‌تواند برای شما مناسب باشد.

 نتایج بوتاکس و فیلر چقدر ماندگار است؟

با این که با لیفت ابرو نمی‌توان فرایند افزایش سن و پیری را متوقف کرد اما می‌توان تغییرات چشمگیری ایجاد کرد که به مدت چند ماه در صورت باقی می‌مانند نتایج حاصل از تزریق بوتاکس معمولاً تا ۴ ماه باقی مانده و نتایج حاصل از تزریق ژل نیز بین ۶ تا ۹ ماه باقی می‌مانند.

چگونه باید برای لیفت غیرجراحی ابرو آماده شد؟

در جلسه مشاوره اولیه، پزشک به طور کامل در مورد اهداف و انتظارات شما، خطرات احتمالی و مناسب‌ترین روش درمانی برای شما صحبت خواهد کرد. در حد امکان، بیماران نباید از یک هفته قبل از عمل، داروهای حاوی آسپیرین و ایبوپروفن (مانند آدویل و موترین)، مقادیر زیاد ویتامین ای و رقیق‌کننده‌های دیگر خون (مگر در مواقع ضروری) مصرف کنند تا احتمال کبودی پس از عمل به حداقل برسد. بیماران باید مصرف مولتی‌ویتامین را از دو روز قبل از درمان متوقف کنند.

تزریق بوتاکس و ژل به پیشانی چگونه انجام می‌شود؟

فرایند غیرجراحی لیفت ابرو یک عمل سرپایی است که در مطب پزشک انجام می‌شود. این عمل یک فرایند ساده، سریع و کاملاً بدون درد است. پزشک بوتاکس یا ژل‌های پوستی را طی چندین مرحله در ناحیه تحت درمان تزریق می‌کند. برای انجام این کار نیازی به بیهوشی نیست اما در صورت لزوم از کرم‌های بیحس کننده یا تزریق‌های موضعی برای بیحسی استفاده می‌شود.

پس از انجام لیفت غیرجراحی ابرو چه انتظاری باید داشت؟

کبودی و تورم خفیف ممکن است ایجاد شود اما معمولاً چند روز پس از درمان برطرف می‌شود. مراقبت‌های پس از عمل خاصی نیاز نیست اما ممکن است از محصولات ضد کبودی استفاده شود. در بیشتر موارد، شما می‌توانید ۲۴ ساعت پس از انجام عمل به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهید.

چگونه می‌توان فهمید که کدام روش لیفت ابرو برای شما مناسب است؟

پزشک توصیه‌های لازم را به شما می‌کند و مناسب‌ترین روش لیفت ابرو برای شما را پیشنهاد می‌کند.

نتایج حاصل از تزریق چه موقع مشخص می‌شوند؟

معمولاً ۵ تا ۷ روز پس از تزریق سیم بوتالینیوم، اثر آن مشخص می‌شود و شما پس از اولین جلسه درمانی می‌توانید نتایج را مشاهده کنید. اثر لیفت با نخ نرم سیلوئت بلافاصله پس از انجام فرایند مشخص می‌شود اما پس از حدود ۱۸ ماه به مرور اثرات طبیعی آن مشخص‌تر می‌شود. پس از اولتراپی و ترماژ، کلاژن جدید به مرور تولید می‌شود و نتایج پس از گذشت ۳ تا ۶ ماه از انجام فرایند ملموس‌تر می‌شود.

لیفت ابرو چقدر طول می‌کشد؟

  • ممکن است برای حفظ شادابی و ظاهر طبیعی نیاز باشد که شما تزریق بوتاکس را هر ۳ تا ۴ ماه یک بار تجدید کنید.
  • اثر لیفت با نخ صاف سیلوئت تا ۶ ماه باقی می‌ماند.
  • پس از انجام فرایندهای ترماژ یا اولتراپی، کلاژن جدید تا یک سال بعد هم تولید شده و برای بازتولید کلاژن باید درمان دوباره تجدید شود.

پزشک توصیه‌های لازم را به شما خواهد کرد.

انجام لیفت ابرو تا چه حد مطمئن و ایمن است؟

سم بوتالینیوم ویژگی‌های مطمئن و ایمن عالی دارد. میزان استفاده از آن کم بوده و احتمال بروز خطرات احتمالی بسیار پایین است. در صورت بروز هر گونه عارضه، آن عارضه موقتی و خفیف تا متوسط خواهد بود. در لیفت با نخ از مواد طبیعی اسید پلی آل لاکتیک استفاده می‌شود که مورد تأیید برای استفاده در بسیاری از زمینه‌های پزشکی و دارویی است.

آیا نیاز به بستری شدن وجود دارد؟

پس از انجام لیفت ابرو نیازی به بستری شدن نیست و شما می‌توانید بلافاصله به کارهای روزمره خود ادامه دهید.

  • معمولاً تزریق سم بوتالینیوم حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. در صورت بروز کبودی، سما می‌توانید به راحتی آن را به کمک آرایش استتار کنید.
  • انجام لیفت ابرو با نخ حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و فقط یک بار درمان نیاز است. این روش درد ندارد و هیچ شکافی برای انجامان در پوست ایجاد نمی‌شود. این فرایند باید توسط یک پزشک بسیار متبحر که آموزش‌های لازم برای انجام بخیه نرم سیلوئت را دیده است انجام شود.
  • انجام عمل اولتراپی حدود یک ساعت طول می‌کشد. پس از انجام این فرایند ممکن است تا حدود یک ساعت یا کمی بیشتر، پوست قرمز شود اما همه این عوارض موقتی هستند.

آیا مردان نیز می‌تواند لیفت ابرو را انجام دهند؟

لیفت ابرو برای مردانی که به دنبال داشتن ظاهری جوان‌تر، شاداب‌تر و آرام‌تر هستند نیز مناسب است.

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو چقدر طول می‌کشد؟

این یکی از سریع‌ترین روش‌های درمانی است که در کمتر از ۲۰ ثانیه انجام می‌شود (پس از جلسه مشاوره). تزریق در قسمت خارجی ابرو انجام شده و پس از حدود ۲ هفته نتایج آن که بین ۱ تا ۴ میلی‌متر است مشاهده می‌شود.

آیا تزریق بوتاکس یا ژل‌های تزریقی آسیب‌زا هستند؟

لیفت ابرو برای بسیاری از افراد بدون درد است و فقط مانند یک حالت سوزن سوزن شدن توصیف می‌شود. اگر به میزان درد از ۱ تا ۱۰ نمره بدهیم، درد این درمان حدود ۲ تا ۳ است. این میزان درد بین درد نیش پشه (۲ از ۱۰) و درد ناشی از بریدگی کاغذ (۳ از ۱۰) است. بسیاری از مردم درد این عمل را مانند نیشگون گرفتن توصیف می‌کنند.

آیا تزریق بوتاکس و ژل‌های پوستی برای لیفت ابرو، عوارض جانبی دارد؟

عوارض جانبی درمان این ناحیه بسیار محدود است و مهم این است که برای دست‌یابی به نتایج مطلوب از حداقل میزان مواد استفاده شود تا احتمال بروز عوارض جانبی نیز به شدت کاهش یابد. اثرات جانبی استفاده از سوزن، موقتی است (۵ تا ۱۰ دقیقه) که باعث ایجاد تورم، قرمزی، به ندرت کبودی و سپس باز هم به ندرت اثرات جانبی استفاده از مواد می‌شود. پزشک در مورد احتمال بروز این عوارض جانبی قبل از شروع درمان با شما صحبت می‌کند. پس از درمان، ابروها به میزان زیادی بالا می‌روند، به عبارت دیگر، اگر مقدار زیادی از این مواد نیز در برخی افراد استفاده شود، لیفت از یک حدی بیشتر نمی‌شود. بهترین روش این است که درمان را انجام داده و واکنش عضلات را بررسی کنید.

در ادامه بخوانید: جوانسازی صورت

پاسخ دهید