www.Golldennet.com/گلدن نت
مدیکال رینوپلاستی یا تغییر فرم بینی بدون جراحی – دکتر مهرداد مهام
میکرودرم ابریژن
میکرودرم ابریژن
آذر ۱۹, ۱۳۹۶
روشهای لیفت ابرو بدون جراحی
روشهای لیفت ابرو بدون جراحی
آذر ۲۲, ۱۳۹۶

مدیکال رینوپلاستی یا تغییر فرم بینی بدون جراحی

مدیکال رینوپلاستی یا تغییر فرم بینی بدون جراحی

مدیکال رینوپلاستی یا تغییر فرم بینی بدون جراحی

مدیکال رینوپلاستی یا تغییر فرم بینی بدون جراحی

مدیکال رینوپلاستی یا تغییر فرم بینی بدون جراحی :  علم زیبایی شناسی امروزه شاخص هایی را برای سنجش زیبایی بینی نظیر تناسب با سایر اجزای صورت، رابطه بین بینی، لب ها و چانه، ارتباط بینی با چشم ها، پهنای بینی، زیر بینی، ارتفاع بینی، زاویه بین لب و بینی، زاویه بین بینی و پیشانی، نسبت اندازه بینی با گونه ها و انحراف بینی معرفی نموده است. اما نکته قابل توجه این است که برای اصلاح فرم بینی حتما نیازی به انجام عمل جراحی نیست و برخی از معایب موجود در بینی را می توان با روشهای غیرتهاجمی تر اصلاح نمود. در این مقاله سعی بر آن داریم که مهمترین روشهای درمانی را به شما زیباپژوهان معرفی نماییم.

 

مدیکال رینوپلاستی یا تغییر فرم بینی بدون جراحی

مدیکال رینوپلاستی یا تغییر فرم بینی بدون جراحی

 

کاندیدهای مناسب برای استفاده از روش مدیکال رینوپلاستی چه کسانی هستند؟

 •  افرادی با انحراف بینی اندک
 •  افرادی با  بینی کوچک که ظاهر بینی آنها نیاز به اصلاح دارد.
 •  افرادی با بینی‌های عقابی یا زینی شکل
 •  افرادی با بینی دارای  قوز، برآمدگی یا ناهنجاری و ناهمواری اندک
 •  افرادی با افتادگی ملایم یا خفیف در نوک بینی
 •  افرادى که روی بینی خود غیرقرینگی یا فرورفتگی دارند.
 •  افرادی که تمایل به لیفت نوک بینی خود دارند.
 •  افرادی که به با توجه به ساختار بینی شان، نیاز دارند سر بینی بزرگتری داشته باشند.
 •  افرادی با بینی گوشتی یا بینی هایی با پوست ضخیم که فرم کلی بینی آنها مناسب است.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای زیبایی بینی بدون جراحی نیستند؟

 •  افرادی با بینی حجیم و بزرگی
 •  افرادی با انحراف تیغه بینی
 •  افرادی با افتادگی شدید در بینی
 •  افرادى با قوز خیلى برجسته روی بینی

مدیکال رینوپلاستی با تزریق فیلر

این روش درمانی به صورت سرپایی ودر زمان کوتاه قابل انجام است. ابتدا با استفاده از پمادهای بی حسی یا برخی تزریق ها نظیر لیدوکایین بینی را بی حس می نمایند. سپس مقادیر مناسبی از فیلر ( ژل  یا چربی) را با سوزن ظریفی به زیر پوست و بافت درون بینی تزریق می کنند. پس از تزریق فیلر، پزشک با استفاده از ماساژ ظاهر بینی را طبیعی تر و یکنواخت می نماید. میزان ماندگارى فیلر در بینى، بسته به نوع فیلر بین ۱ تا ۵ سال  دوام مى آورد.

مدیکال رینوپلاستی با روش لیفت با نخ

بالا آمدن نوک بینی یکی از موارد رایج است که زیباپژوهان بسیاری به دنبال آن هستند. این دسته از زیباپژوهان می توانند با استفاده از نخ  بینی خود را به سمت بالا لیفت دهند. در این روش نوک بینی به اسکلت بینی با استفاده از نخ هایی که از پوست بینی رد می شوند، متصل می گردد. این روش درمانی معمولا بین ۱ تا ۲ سال ماندگاری دارد. نخ هایی که در لیفت بینی استفاده می شوند، کاگ نامیده می شوند و گاها از نخ های PDO استفاده می گردد. این نخ ها بعد از مدتی توسط بدن جذب خواهند شد. مادامیکه نخ ها جذب نشده اند اثر کشیدگی بینی به سمت بالا توسط نخ ها صورت می گیرد و پس از جذب، این فرآیند با تولید کلاژن و فیبروبلاست در محل نخ ادامه می یابد. تعداد نخ های مورد نیاز بر مبنای میزان اصلاح بینی، متفاوت است.

مدیکال رینوپلاستی با روش پلاسما جت

به افرادی که دارای بینی هایی با فرم مناسب اما گوشتی یا پوست ضخیم هستند و تمایلی به استفاده از روش جراحی برای رفع مشکل بزرگی بینی خود ندارد، توصیه می شود که یکبار این روش درمانی را نیز تجربه نمایند.

در این روش درمانی از پلاسما که حالت چهارم ماده نامیده می شود، استفاده می شود. مکانیسم تاثیرگذاری این روش درمانی به این صورت است که لایه سطحی پوست بینی در برخورد پلاسما تصعید می گردد یا به عبارتی از حالت جامد مستقیما به حالت گاز تبدیل می گردد. به این ترتیب لایه های زیرین پوست جمع می شوند و ظاهر بینی کوچکتر می شود. این روش درمانی غیرتهاجمی است و دوران نقاهت خاصی ندارد و ماندگاری آن طولانی مدت است.

مدیکال رینوپلاستی با استفاده از آر اف فرکشنال

افرادی با بینی گوشتی و پوست بینی ضخیم، می توانند برای گریز از انجام عمل جراحی و عوارض احتمالی آن، روش درمانی آر اف فرکشنال را امتحان نمایند. در این روش درمانی برای تولید گرما و حذف لایه های چربی زیر پوست از امواج رادیو فرکوئنسی استفاده می شود. زمانیکه این امواج در بافت پوست رد و بدل می شوند، تولید گرما می کنند. گرمای ایجاد شده با استفاده از این روش دو کار انجام می دهد اول حذف چربی زیر پوست و دوم انبساط کلاژن های جدید و انقباض کلاژن های قدیمی و در نتیجه تحریک و جوانسازی موضع هدف. به این ترتیب با یک تیر، دو نشان زده ایم، ضمن اینکه اندازه بینی کوچک شده است، پوست موضع درمانی نیز با تحریک فرآیند کلاژن سازی، لیفت پیدا می کند.

البته از این روش نباید انتظار معجزه داشت و تنها به افرادی که انتظارات معقولانه ای از این روش غیرتهاجمی و در ضمن کارآمد دارند، پیشنهاد می گردد که نسبت به انجام آن اقدام نمایند.

در مرکز زیبایی دکتر مهرداد مهام با شما زیباپژهان همراه هستیم تا ضمن دریافت مشاوره رایگان، زیباپژوهان عزیز بتوانند بهترین روش درمانی را برای دستیابی به زیبایی افزون تر تجربه نمایند.

جهت کسب آگاهی بیشتر در مورد روشها و هزینه های تقریبی با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

زیبا پژوهی با دکتر مهرداد مهام

کاشت مو – درمان ریزش مو – درمان چاقی موضعی -رفع جای جوش

 

 

 

پاسخ دهید