www.Golldennet.com/گلدن نت
چاق شدن صورت : درمان سریع لاغری صورت با تزریق ژل و چربی به صورت – دکتر مهرداد مهام
جوانسازی پوست صورت پوستی زیبا، جوان و شاداب بدون جراحی و بخیه
جوانسازی پوست صورت : پوستی زیبا، جوان و شاداب بدون جراحی و بخیه
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۷
برطرف کردن خط اخم و چین و چروک پیشانی بر اثر کاهش کلاژن سازی پوست
برطرف کردن خط اخم و چین و چروک پیشانی بر اثر کاهش کلاژن سازی پوست
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷

چاق شدن صورت : درمان سریع لاغری صورت با تزریق ژل و چربی به صورت

چاق شدن صورت درمان سریع لاغری صورت با تزریق ژل و چربی به صورت

با بالا رفتن سن، باید انتظار پدیدار شدن میزانی از علائم پیری را در صورت خود داشته باشید. خطوط و چین‌وچروک، شلی پوست در لپ‌ها و جمع شدن لب‌ها، ازجمله اثراتی هستند که از دست دادن حجم یا به عبارتی لاغری می‌توان روی ظاهر صورت داشته باشد. با کاهش حجم و لاغری، گویا صورتتان انسجام لازم را از دست می‌دهد و این باعث می‌شود که اجزای صورتتان افتاده و شل شوند. خوشبختانه، درمان‌های زیبایی پیشرفته‌ی بسیار زیادی وجود دارند که می‌توانند حجم بیشتری به پوستتان بدهند و ظاهری شاداب و جوان را به پوست و چهره‌ی شما بازگردانند.

یک صورت خسته و افتاده معمولاً درنتیجه‌ی کاهش حجم پوست صورت می‌باشد و هنگامی رخ می‌دهد که فرسودگی و زوال در اجزای زیر لایه‌ای پوستتان، مانند کلاژن، چربی و استخوان، رخ دهد کاهش حجم و لاغری صورت به خاطر افزایش سن طبیعی بروز می‌کند و با عوامل ژنتیکی، نوع و سبک زندگی، قرار گرفتن در معرض آفتاب، سطوح هورمون یا بیماری تسریع می‌یابد. در همین حین، تولید اسیدهیالورونیک در بدن نیز متوقف می‌شود و درنتیجه پوست کم آب‌تر و کم‌حجم‌تر خواهد شد.

درمان لاغری صورت می‌تواند با استفاده از تزریق چربی و تزریق ژل  با موفقیت انجام بگیرد. این ژل‌ها در انواع مختلفی موجود می‌باشند، از موقتی گرفته تا با دوام طولانی و این مواد ظاهر صورت را به‌سرعت جوان و شاداب می‌کنند بدون آنکه دوره‌ی نقاهتی داشته باشند. روش تزریق چربی، روشی ایدئال برای بسیاری از خانم‌ها و آقایان است زیرا در این روش، برای بازگرداندن حجم ازدست‌رفته‌ی صورتتان و چاق کردن صورت، از چربی بدن خود شما استفاده می‌شود.

کاهش حجم یا لاغری صورت چیست؟


کاهش حجم صورت و لاغری آن به دلیل از دست دادن انسجام ناشی از کاهش طبیعی لایه‌های چربی و کلاژن در پوست صورت در گذر زمان به وجود می‌آید. وقتی صورت لاغر می‌شود، پوست به خاطر از بین رفتن کلاژن و کاهش چربی زیرپوست، شروع به چروک برداشتن می‌کند. این امر ممکن است باعث گودشدن زیر چشم‌ها، صاف و کوچک شدن گونه‌ها، افتادگی در اطراف ابروها و پلک‌ها و کاهش حجم لب‌ها گردد.

علاوه بر این، پوست بسیار شل و افتاده می‌شود و این باعث می‌شود تا پوست اطراف فک و لپ‌ها شل شود. همچنین خطوط عمودی ممکن است روی لب‌ها، اطراف بینی و در گوشه‌های پایین دهان که به آن‌ها oral commissures می‌گویند، ظاهر شوند. لاغری صورت همچنین می‌تواند ظاهری خشک‌تر، نازک‌تر و با استحکام و شادابی کمتر را به پوست بدهد.

نواحی عمده‌ای که لاغری و کاهش حجم در آن‌ها رخ می‌دهد عبارت‌اند از:

 • زیر چشم‌ها
 • لب‌ها
 • گونه و لپ‌ها
 • فک و چانه
 • پیشانی
 • شقیقه‌ها و اطراف ابرو و پلک‌ها

دلایل لاغر شدن صورت چیست؟


پیری و بالا رفتن سن، اولین دلیل برای کاهش حجم صورت است. وقتی سنتان بالا می‌رود، بدن شما شروع به از دست دادن منابع موردنیاز کلاژن و الاستین می‌کند، یعنی دو ماده‌ی پروتئینی که به حفظ استحکام و آب‌رسانی پوستتان کمک می‌کنند. هرگاه این ترکیبات لازم و حیاتی شروع به کاسته شدن کنند، پوست شما ظاهری خشته و فرسوده، خشک و افتاده به خود می‌گیرد. عوامل مختلف دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند در لاغر شدن صورت و کاهش تولید الاستین و کلاژن نقش داشته باشند، ازجمله:

 • سبک زندگی
 • استرس
 • وراثت
 • قرار گرفتن در معرض آفتاب
 • کاهش وزن
 • سیگار کشیدن
 • مصرف برخی از داروها

 

حتما بخوانید: تاثیر فیلر در جوانسازی پوست

 

بهترین راه پر و چاق شدن صورت چیست؟


روش‌های سریع درمان لاغری صورت عبارت‌اند از:

تزریق ژل

تزریق ژل

برای بازیابی حجم ازدست‌رفته‌ی صورت، چاق کردن آن و فرم دهی اجزاء خاصی از صورت و برای رسیدن به نتایج مطلوب، می‌توان از روش تزریق ژل استفاده کرد. برخی از ژل‌های (فیلر) تزریقی، علاوه بر چاق کردن و فرم دهی صورت، برای تقویت قابلیت کلاژن سازی و تولید الاستین در پوست نیز ساخته می‌شوند که به بهبود و رفع اثرات درازمدت پیری کمک خواهند کرد.

بهترین نوع فیلر چیست؟

انواع مختلفی از این فیلر یا ژل‌های تزریقی در بازار موجود می‌باشند اما رایج‌ترین و پرکاربردترین نوع آن‌ها، فیلرها یا ژل‌های هیالورونیک اسید می‌باشند که از مواد طبیعی ساخته می‌شوند. نتایج حاصله از این نوع ژل‌ها، طبیعی اما موقتی می‌باشند. هیالورونیک اسید به بهبود سطح آب‌رسانی در پوست کمک می‌کند، تولید کلاژن و عملکرد طبیعی پوست را ارتقا می‌بخشد. این ماده برای یکدستی و یکنواختی ساختاری شبکه‌ی کلاژن مهم و ضروری است که به ساختار پوست انسجام می‌دهد و همچنین مواد مغذی را برای پوست تأمین می‌کند.

روش تزریق ژل به‌صورت چگونه است؟

روش تزریق ژل به‌صورت چگونه است؟

مدت‌زمان انجام تزریق ژل به‌صورت می‌تواند بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه متغیر باشد، این مدت‌زمان به ناحیه‌ی تحت درمان بستگی خواهد داشت. دو مزیت عمده‌ی تزریق ژل آن است که کل روند درمان را می‌توان در مطب انجام داد و نیازی به هیچ‌گونه بی‌حسی و بیهوشی نیست. درد ناشی از این تزریق‌ها بسیار اندک است و متخصصین ما تمام تلاش خود را برای راحتی ما خواهند کرد. هیچ دوره نقاهتی برای این درمان وجود ندارد و شما می‌توانید بعد از انجام تزریق فوراً به کارهای عادی و روزانه‌ی خود بازگردید؛ اگرچه ما به بیمارانمان توصیه می‌کنیم که به مدت ۲۴ ساعت بعد از درمان، از ورزش کردن خودداری کنند. عوارضی مانند کبودی و یا ورم می‌تواند رخ دهد، اما این عوارض تنها برای چند روز ادامه خواهند داشت.

تزریق چربی

تزریق چربی

وقتی بافت چربی صورت از بین می‌رود، ممکن است برجستگی گونه‌ها کمتر یا گودی در اطراف چشم‌ها ایجاد شود. برای بسیاری از بیماران، کاهش حجم بافت صورت یا لاغری صورت می‌تواند ظاهر آن‌ها را برای همیشه خسته نشان دهد و آن‌ها را از داشتن پوستی براق و شاداب محروم سازد. در روش تزریق چربی، چربی از بدن بیمار برداشته می‌شود و به‌دقت آن را به نواحی که بسیار کم‌حجم شده‌اند، تزریق می‌کنند. افزایش حجم صورت و برجسته‌سازی آن، ظاهری پر و شاداب را به‌صورت خواهد داد.

مزیت اصلی روش تزریق چربی این است که این روش ۱۰۰ درصد طبیعی است زیرا در آن، از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود. این روش به هیچ برشی در صورت نیازی ندارد و هیچ جای بخیه و برسی در صورت باقی نخواهد گذاشت. مزیت دیگر روش تزریق چربی به‌صورت این است که سلول‌های بنیادی نیز همراه با سلول‌های چربی به پوست صورت منتقل می‌شوند. سلول‌های بنیادی، سلول‌های احیاکننده‌ای در بدن هستند که در میان بافت چربی بدن به‌وفور یافت می‌شود. این سلول‌ها وقتی وارد پوست صورت می‌شوند، می‌توانند به احیا و جوان‌سازی صورت کمک کنند و درنتیجه کیفیت و ظاهر پوست بهتر خواهد شد.

با استفاده از روش انتقال و تزریق چربی به‌صورت و بازیابی حجم صورت، می‌توان جوانی و ظاهری سالم‌تر و شاداب‌تری را برای صورت فراهم آورد. همچنین می‌توان از روش تزریق چربی برای بهتر کردن توازن در صورت استفاده کرد.

روش انجام تزریق

روش انجام تزریق

ابتدا، باید یک جلسه مشاوره‌ای ترتیب داد تا بررسی شود که آیا شما کاندیدای مناسبی برای انجام تزریق چربی به صورت هستید یا خیر. برای تعیین محلی که تزریق چربی می‌تواند به فرم دهی و صافی صورت کمک کند، متخصص صورت را مورد معاینه و ارزیابی قرار می‌دهد، همچنین حجم چربی موردنیاز تعیین می‌گردد. نواحی مناسبی در بدن که می‌توان چربی موردنیاز را ازآنجا برداشت کرد مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت و کیفیت و حجم چربی برای برداشتن نیز ارزیابی و تعیین خواهد شد.

خود این روش را می‌توان یا به‌صورت هوشیار یا با استفاده از میزانی آرام‌بخشی (سدیشن) انجام داد. این موضوع به اولویت و ترجیح خود بیمار و میزان و درجه‌ی درمانی که قرار است انجام گیرد بستگی دارد. این روش با برداشت چربی از محلی از پیش تعیین‌شده در بدن آغاز می‌شود. نواحی که بیشتر از همه برای این کار استفاده می‌شوند شامل شکم، داخل ران‌ها، خارج ران‌ها و باسن و پهلوها می‌باشند. چربی موردنیاز از این نواحی از طریق روش لیپوساکشن برداشته می‌شود. برای انجام تزریق چربی به صورت، تنها به مقدار چربی اندی نیاز است و بنابراین یک عمل لیپوساکشن بسیار خفیفی انجام خواهد گرفت. معمولاً این لیپوساکشن خفیف را می‌توان با ابزارهای بسیار ظریف و برش‌های بسیار کوچکی در پوست انجام داد که اغلب آن‌قدر کوچک هستند که نیازی به بخیه زدن ندارند.

به‌طورکلی، این لیپوساکشن خفیف هیچ کاهش سایز قابل‌تشخیصی را در ناحیه‎ی موردنظر باقی نخواهد گذاشت. همچنین هیچ ناراحتی و عوارض بعد از عملی را در پی نخواهد داشت. اگر به کاهش سایز بیشتری نیاز باشد، می‌توان یک لیپوساکشن قابل‌توجه‌تری را انجام داد (طبق درخواست بیمار). نتیجه نهایی این است که یک مقدار مناسبی از چربی برداشته می‌شود و در سرنگ‌هایی جمع‌آوری می‌شود که سپس برای تزریق به صورت آماده خواهد شد. معمولاً چربی کافی برای انجام چند بار تزریق چربی جمع‌آوری می‌شود- چربی که در درمان ابتدایی استفاده‌نشده است را فریز می‌کنند تا بتوان از آن برای تزریق‌های بعدی بیمار استفاده کرد.

برای بی‌حس کردن نواحی که قرار است تزریق در آن‌ها انجام شود، ماده‌ی بی‌حس‌کننده‌ی موضعی به صورت تزریق می‌شود. ماده‌ی بی‌حسی موضعی، حاوی مقدار کمی آدرنالین نیز می‌باشد که به منقبض کردن مجاری خونی و کاهش کبودی کمک خواهد کرد. چربی خارج‌شده، با استفاده از میکرو کانولا (سوزن‌های بسیار نازکی) که مانند سوزن‌های نوک پهن هستند به‌صورت تزریق می‌شود.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی

باید انتظار کمی کبودی و ورم صورت و ناحیه لیپوساکشن شده را داشته باشید. هنگام استراحت و خوابیدن، سر را بالاتر نگه‌دارید و از کیسه‌ی یخ بر روی صورت استفاده کنید، این کار به کاهش کبودی و ورم کمک خواهد کرد. در طول یک هفته‌ی اول بعدازاین درمان، می‌توانید به کار خود برگردید. بیمارانی که اصلاحات کمتری داشته‌اند می‌توانند تنها ۴ روز بعد از درمان به سرکار خود بازگردند. سه هفته بعد از درمان می‌توانید ورزش‌ها و تمرینات معمول و منظم خود را از سر بگیرید. ورم بیش‌ازاندازه باید در طی ۴ هفته برطرف شود.

نتایج

گاهی ممکن است نتیجه‌ی نهایی تزریق چربی به صورت، برای چند ماه قابل‌رؤیت نباشد. بعد از برطرف شدن ورم روزهای اول بعد از درمان، ممکن است چربی تزریق‌شده، برای مدتی مشغول انجام فرآیند بازسازی و خون‌رسانی برای خود باشد. هرگاه این فرایند به پایان برشد، تأثیر کامل تزریق چربی را می‌توان دید. اثرات تزریق چربی می‌توانند برای سال‌های متمادی دوام داشته باشند.

 

حتما بخوانید:پاسخ به سوالاتی در مورد بوتاکس

 

پرسش‌های متداول


پرسش‌های متداول

متداول‌ترین پرسش‌های مردم درباره راه‌های چاق کردن صورت عبارت‌اند از:

نشانه‌های لاغر شدن صورت چیست؟

علائم پیری و لاغر شدن قسمت پایین صورت اغلب به خاطر از دست دادن حجم گونه‌ها می‌باشد. وقتی گونه و لپ‌ها صاف‌تر شوند، پوست شروع به افتادگی می‌کند و خطوط خنده (خطوط پرانتزی که از بینی به کناره‌ی لب‌ها کشیده می‌شوند) عمیق‌تر می‌شوند. علائم دیگر لاغر شدن صورت عبارت‌اند از باریک شدن لب‌ها، گودی زیر چشم‌ها و افتادگی در ناحیه‌ی اطراف شقیقه‌ها و ابروها و پدیدار شدن خطوط ماریونیت (خطوطی که از گوشه‌ی لب‌ها به سمت چانه کشیده می‌شوند).

چه زمانی صورت شروع به لاغر شدن و کاهش حجم می‌کند؟

زمان لاغر شدن و کاهش حجم صورت متغیر است، اما به‌طورکلی، این عارضه از هنگام ورود فرد به دهه‌ی بیست زندگی خود، آغاز می‌شود. اگرچه این کاهش حجم تدریجی است، اما روشنی و برجستگی صورت ممکن است در نواحی مانند اطراف ابروها و شقیقه‌ها، لب‌ها، پیشانی، دو طرف فک، گونه‌ها و حدقه‌ی چشم‌ها به‌تدریج کمتر شود.

چرا به تزریق ژل نیاز داریم؟

با بالا رفتن سن، تنها مشکلی که با آ ن مواجه می‌شوید فقط خطوط روی صورت نیست، بلکه میزان کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید در پوستتان کاهش می‌یابد و این امر به‌تدریج منجر به نازک‌تر شدن و کاهش حجم و خاصیت ارتجاعی پوست شما خواهد شد. تغییر در فرم و حجم صورت، همراه با تغییراتی در ساختار استخوانی صورت و بافت‌های نرم صورت کاملاً مشهود خواهد بود. صورت مثلثی خوش‌فرم، جذاب و لیفت شده‌ی جوانی که شامل گونه‌های برجسته و یک چانه‌ی ظریف و خوش‌فرم است، به مثلثی وارونه تبدیل خواهد شد که ظاهری از پایین پهن‌تر به صورت می‌دهد، زیرا گونه‌ها صاف و کناره‌های فک برجسته‌تر می‌شوند.

تزریق ژل به صورت، در جلوگیری از این وضعیت تأثیر فراوانی خواهد داشت.

تفاوت ژل با بوتاکس چیست؟

برخلاف بوتاکس که شل کننده‌ی عضله می‌باشد، ژل‌های پوستی به نواحی از صورت حجم می‌دهند و خطوط دائمی، چین‌وچروک‌های ناشی از لاغر شدن صورت را پر می‌کنند. از این مواد برای ” حجمیم سازی” نیز استفاده می‌کنند و برای برجسته و حجیم کردن گونه‌ها، شقیقه‌ها، فرم دهی چانه و فک، بزرگ‌تر کردن لب‌ها و پر کردن پوست چروک‌خورده‌ی دست‌ها به‌کاربرده می‌شوند.

چه تعداد تزریق چربی موردنیاز است؟

تعداد جلسات تزریق چربی موردنیاز از فردی به فرد دیگر متفاوت است. ازآنجایی‌که تزریق چربی کلاً یک فرآیند برگشت‌پذیر است، باید از انجام بیش‌ازحد این درمان خودداری کرد. متخصصین و حتی بیماران نیز معمولاً تعداد جلسات درمان کمتر را ترجیح می‌دهند؛ بنابراین، متخصصین ما کلاً ترجیح می‌دهند که برای رسیدن به نتیجه‌ای ایدئال، یک سری از درمان تزریق چربی را انجام دهند.

بازه‌ی بین هر جلسه تزریق چربی باید حداقل دو ماه یا بیشتر باشد. معمولاً در جلسات بعدی تزریق چربی، دیگر نیازی به انجام لیپوساکشن نیست زیرا چربی گرفته‌شده در جلسه‌ی اول فریز می‌شود و قبل از استفاده در جلسات بعدی تزریق چربی یخ‌زدایی می‌شود.

تفاوت بین تزریق ژل و تزریق چربی چیست؟ 

تعدادی تفاوت کلیدی بین تزریق ژل و تزریق چربی وجود دارد، ازجمله:

تزریق چربی

تزریق ژل

برای برداشتن چربی موردنیاز برای تزریق از بدن خود بیمار،
باید یک عمل لیپوساکشن خفیف انجام بگیرد.

ژل‌های تزریقی از قبل بسته‌بندی‌شده‌اند و آماده برای
تزریق هستند.

می‌توان این چربی را تا هر میزان که نیاز است در چند
ناحیه از صورت تزریق کرد، بدون آنکه هزینه‌ای اضافی
هنگفتی را در بر داشته باشد.

هزینه‌ی این تزریق‌ها برای هر میلی‌لیتر (سی‌سی) ژل
استفاده‌شده محاسبه می‌شود و وقتی از مقدار زیاد ماده
استفاده شود، هزینه آن بالاتر خواهد رفت.

برای رسیدن به نتایج ایدئال، به بیش از یک جلسه درمان
نیاز است. چربی گرفته‌شده را می‌توان برای مصارف بعدی
فریز کرد.

در اکثر موارد برای رسیدن به نتایج ایدئال، تنها به یک
جلسه درمان نیاز است.

نتایج این درمان تا سال‌ها دوام خواهد داشت. شانس کمی
برای پس زدن چربی در بدن و نتیجه نگرفتن وجود دارد.

دوام اکثر ژل‌های موقتی، حدود ۶ الی ۱۸ ماه می‌باشد.

تزریق چربی، مزیت دیگری نیز در انتقال سلول‌های بنیادی
نیز دارد.

سلول بنیادی در ژل‌های تزریقی وجود ندارد.

ظاهری نرم‌تر و طبیعی‌تر

قابلیت لیفتینگ بیشتر در برخی نواحی مانند گونه‌ها و چانه

به دوره‌ی نقاهت بیشتری نیاز است، زیرا نسبت به ژل به
تکنیک بیشتری برای تزریق نیاز است.

معمولاً کبودی، ورم و دوره‌ی نقاهت آن کمتر از تزریق چربی
می‌باشد.

روش جراحی که برای گرفتن چربی استفاده می‌شود، ممکن است
به مقداری آرام‌بخشی ورید نیاز داشته باشد.

روشی غیر جراحی است. در مطب و در حدود ۳۰ دقیقه انجام
می‌گیرد.

آیا شما کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی هستید؟ 

افرادی که قصد انجام تزریق چربی دارند، باید از سلامت کافی برخوردار باشند و انتظارات واقع‌بینانه‌ای درباره‌ی نتایج داشته باشند. تزریق چربی برای جوان‌سازی صورت، برای درمان کاهش حجم و لاغری صورت و چین‌وچروک ناشی از آن طراحی‌شده است؛ این روش، روشی مناسب برای افتادگی پوست نیست. بیمارانی که دچار شلی و افتادگی پوست هستند باید برای دستیابی به بهترین نتایج، روش تزریق چربی را همراه با عمل لیفت صورت انجام دهند. اگر ذخیره‌ی چربی کافی برای گرفتن چربی و تزریق آن به‌صورت ندارید ممکن است کاندیدای مناسبی برای این درمان نباشد.

در طی جلسه‌ی مشاوره‌ی اولیه، چه‌کارهایی انجام می‌شود؟ 

جلسه‌ی مشاوره‌ی اولیه‌ی شما برای کسب اطلاعات کافی و مناسب شما و پزشکتان از نتایج موردنظر و اهدافی می‌باشد که می‌خواهید از طریق تزریق چربی به آن‌ها دست‌یابید. پزشک متخصص نوع بدن شمارا ارزیابی می‌کند تا معلوم کند که آیا شما کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی هستید یا خیر. یک طرح درمانی منحصر برای رسیدن به نیازهای شما و دستیابی به نتایجی ایدئال برنامه‌ریزی می‌شود.

آیا تزریق ژل به‌اندازه‌ی تزریق چربی به دوره‌ی نقاهت و بهبودی نیاز دارد؟  

یکی از اندک معایب روش تزریق چربی، دوره‌ی نقاهت و بهبودی کمی طولانی‌تر آن می‌باشد. تزریق ژل ممکن است منجر به بروز اندکی کبودی و ورم شود که تا چند روز ادامه خواهد داشت، اما بیمار می‌تواند فوراً بعد از درمان، کارهای روزانه‌ی خود را از سر بگیرد. اگرچه، بسیاری از بیماران احساس می‌کنند که این دوره نقاهت و بهبودی طولانی‌مدت بعد از تزریق چربی به دوام و نتیجه‌ی چندین ساله‌ی می‌ارزد درصورتی‌که ژل این دوام را ندارد.

آیا برای تزریق چربی، به چند جلسه‌ی درمانی نیاز است؟  

مقداری از چربی که در ابتدا تزریق‌شده است در طی چند ماه بعد از درمان جذب بدن خواهد شد؛ اگرچه، در اکثر بیماران، مقدار کافی چربی باقی می‌ماند و نتایج مطلوب و موردنظرشان حاصل می‌شود. این نتایج برای چند سال دوام خواهند داشت و بعدازآن با ظاهر شدن علائم بالا رفتن سن، جلسه‌ی بعدی تزریق لازم خواهد بود.

چه نواحی از صورت را می‌تواند از طریق تزریق چربی درمان کرد؟  

هدف کلیدی و اصلی تزریق چربی، بازگرداندن حجمی از صورت است که با گذشت زمان از بین رفته است. این روش می‌تواند به صاف و یکدست کردن صورت و پر کردن فرورفتگی‌های صورت کمک کند. به‌طور مثال، می‌توان چربی را در زیر حدقه‌ی چشم، گودی بیت پف زیر چشم و گونه تزریق کرد تا فاصله‌ی بین این دو قسمت صاف‌تر شود. همچنین حجم دهی به برخی نواحی صورت ازجمله گونه‌ها، می‌تواند به فرم دهی بهتر و جوان‌تر صورت کمک کند. درنهایت، چربی را می‌توان برای توازن نسبت‌های مختلف صورت به کار برد، به‌طور مثال اگر چانه نسبت به بینی و گونه‌ها عقب‌تر است، می‌توان چربی را در چانه تزریق کرد.

برخی از نواحی که معمولاً تزریق در آن‌ها انجام می‌شود عبارت‌اند از:

 • اطراف چشم‌ها، برای صاف‌تر کردن فاصله‌ی بین گودی زیر چشم و گونه‌ها
 • گونه‌ها- برای لیفت صورت، دادن فرمی جوان‌تر به صورت با بزرگ‌تر کردن گونه‌ها و بازیابی حجم ازدست‌رفته
 • لب‌ها- برای بزرگ‌تر کردن و فرم دادن به آن
 • خطوط خنده- برای صاف‌تر کردن خط بین بینی و دهان
 • فکین/چانه- برای صاف و یک خط کردن فرم فک بدون عمل لیفت صورت
 • گوشه‌های دهان (خطوط ماریونیت)- برای کاهش ظاهر خطوط عمودی که از گوشه‌های دهان به سمت پایین کشیده می‌شوند.
 • چربی را می‌توان به نواحی دیگری خارج از صورت نیز تزریق کرد، ازجمله پشت دست‌ها و باسن (عمل لیفت باسن یا باسن برزیلی)

 

حتما بخوانید: پلاسما جت در درمان چین و چروک اطراف چشم

 

پاسخ دهید