www.Golldennet.com/گلدن نت
کاشت ریش و سبیل – دکتر مهرداد مهام
راههای درمان سیاهی و تیرگی بدن
بهمن ۱, ۱۳۹۶
معرفی غذاهای دشمن چربی
بهمن ۳, ۱۳۹۶

کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل

اگرچه بسیاری از آقایان به دنبال استفاده از لیزردرمانی برای رفع دائم موهای زائد خود هستند، مشکل بسیاری از آنها در ارتباط با رشد مو می باشد به گونه ای که خیلی از آقایان از عدم پر پشتی ریش و سبیل خود ابراز نارضایتی می کنند و لذا در پی روشهای موثر برای رفع این مشکل می باشند. کاشت ریش و سبیل با موی طبیعی یک روش درمانی به حساب می آید که اغلب برای آقایانی که از مقطعی بودن یا خالی بودن موی صورت خود رنج می برند، مورد استفاده قرار می گیرد. از بین رفتن یا ریزش موهای صورت علاوه بر داشتن ریشه ارثی می تواند در نتیجه وجود بیماریهای سیستم ایمنی بدن، وجود مشکلات هورمونی، جراحت های حاصل از انجام عمل جراحی، سوختگی، انواع تصادف ها  و … ایجاد شده باشد. در این مقاله به موضوع کاشت ریش و سبیل خواهیم پرداخت.

 

 

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای عمل کاشت ریش و سبیل به حساب می آیند؟

  • افرادی که به طور کلی ریش ندارند.
  • افرادی که دارای ریش یا سبیل کم پشتی هستند.
  • افرادی که به دنبال گسترش و توزیع مناسب موی ریش و سبیل خود یا به عبارتی اصلاح الگوی ریش و سبیل خود هستند.
  • افرادی که از وجود آکنه، بریدگی یا سوختگی در پوست خود رنج می برند می توانند از عمل کاشت ریش و سبیل برای پوشاندن ناحیه ی مورد نظر استفاده کنند.

ضمنا این روش درمانی برای پرجلوه دادن یا کم جلوه دادن برخی اجزای صورت نیز موثر می باشد.

برای کاشت سبیل و ریش از چه ناحیه ای واحد فولیکولی استخراج می شود؟

به منظور خارج کردن فولیکول ها به یک عمل کم تهاجمی که حدودا ۳ الی ۹ ساعت زمان بر خواهد بود، نیاز است. برای استخراج واحد فولیکولی، میزانی از ریش یا موی پشت سر برداشته می شود و در افراد طاس می توان از موهای بدن نیز استفاده نمود. لازم به ذکر است پس از عمل کاشت ریش و سبیل، موهای کاشته شده به طور طبیعی رشد خواهند کرد و می توان آنها را کوتاه نمود.

از چه روشی کاشت متداولی برای کاشت ریش و سبیل استفاده می شود؟

در عمل کاشت ریش و سبیل طبیعی تنها می توان از تکنیک FUE استفاده کرد چرا که نتایج حاصل از روش FUT رضایت بخش نمی باشد. در این روش درمانی، ریشه ی موها به وسیله ی دستگاه های ۰٫۶ تا ۰٫۷ میلی متری و بدون منبع نیروی مکانیکی برداشته و همزمان در محل مورد نظر و بدون بریدن پوست، کاشته می شود. این نکته بدان جهت حائز اهمیت است که در صورت عدم رعایت آن ممکن است ریشه های موی برداشته شده از بین بروند. همچنین در این روش از تیغ های بسیار تیز و نازک استفاده می شود، به این ترتیب حتی الامکان از ایجاد زخم در محل برداشت یا کاشت مو، جلوگیری می گردد. محل قرار گیری، زاویه و جهت هر پیوند در نتیجه کار تاثیر بسزایی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

مزایای کاشت ریش و سبیل کدامند؟

  • نوعی عمل کم تهاجمی و سرپایی محسوب می شود.
  • محدودیت ها و تراکم عمل کاشت مو، توسط خود زیباپژوه تعیین می گردد.
  • این عمل با استفاده از بی حسی موضعی قابل انجام می باشد.
  • به هزینه های هنگفت نیاز ندارد و مقرون به صرفه می باشد.
  • در طول انجام عمل، بیمار متحمل درد نخواهد شد.

چه نکاتی پس از انجام عمل کاشت ریش و سبیل باید مورد توجه قرار گیرد؟

پس از انجام این عمل جراحی، زیباپژوه نیاز چندانی به استراحت نخواهد داشت و قادر خواهد بود سریعا به کارهای روزمره ی خود رسیدگی کند. تنها بایستی از ناحیه ی درمان شده مراقبت گردد و برای جلوگیری از بروز عفونت باید توجه داشت که ناحیه ی درمان شده عرق نکند. تا ۲۴ ساعت پس از عمل کاشت، پوست فرد قرمز و احساس خراشیدگی خواهد داشت که در همین زمان رشد موثر نیز رخ می دهد. بهبود ظاهری پس از حدود یک هفته صورت می گیرد و پس از ۴ ماه رشد موها آغاز خواهد شد.

پس از اتمام عمل جراحی، دلمه های خونی در ناحیه ی مورد درمان ایجاد می شوند که به زودی خشک شده و بهبود پیدا می کنند. تا حدود ده روز نیز ریش های کاشته شده به صورت ته ریش باقی خواهند ماند.

به طور معمول پس از ده روز الی دو هفته، تراشیدن ریش ها موردی نخواهد داشت. البته بیماران بایستی توجه داشته باشند این مدت زمان در افراد مختلف، متفاوت است لذا تعیین زمان مناسب را بایستی بر عهده ی پزشک خود بگذارید.

آیا عمل کاشت ریش و سبیل خطرات و عوارضی را در بر خواهد داشت ؟

به طور کلی می توان گفت عمل کاشت ریش و سبیل ریسک عمده ای را به دنبال نخواهد داشت و تنها زیباپژوهان بایستی به توصیه های پزشک خود در رابطه با قبل و بعد از عمل توجه داشته باشند تا به نتایج دلخواه دست پیدا کنند.

تمام تلاش تیم مرکز زیبایی دکتر مهرداد مهام بر آنست که بتوانند در محیطی آرامش بخش، بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به زیباپژوهان عزیز ارائه نمایند. جهت کسب آگاهی از جزییات این روش درمانی، هزینه های تقریبی و تنظیم زمان مشاوره رایگان با شماره های ما تماس حاصل فرمایید.

 

زیبا پژوهی با دکتر مهرداد مهام

کاشت مو – درمان ریزش مو – درمان چاقی موضعی -رفع جای جوش

پاسخ دهید