www.Golldennet.com/گلدن نت
گذاشتن گونه با برجستگی طبیعی با روش های درمانی نوین و بدون جراحی – دکتر مهرداد مهام
درمان-قارچ-پوستی
درمان قارچ پوستی (سر، کشاله ران و ناخن) با داروهای ضد قارچ و لیزر
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷
لیفت و رفع شل شدگی پوست صورت با انتخاب ترکیبی روش های لیفتینگ
لیفت و رفع شل شدگی پوست صورت با انتخاب ترکیبی روش های لیفتینگ
خرداد ۱, ۱۳۹۷

گذاشتن گونه با برجستگی طبیعی با روش های درمانی نوین و بدون جراحی

گذاشتن-گونه-با-برجستگی-طبیعی-با-روش-های-درمانی-نوین-و-بدون-جراحی

با افزایش سن انسان صورت دچار تغییر می‌شود. در کودکی به دنبال تغییر هستیم زیرا نشانه‌ای از ورود به بزرگسالی است. هرچند با پیش رفتن از اوایل دهه بیست زندگی به سی سالگی، تغییراتی که مشاهده می‌شوند، آن چیزی نیستند که به دنبال آن هستیم. یکی از نواحی اصلی در صورت که دچار چنین تغییراتی می‌شود گونه‌ها است. گونه‌ها شروع به تو رفتن می‌کنند و ذخایر چربی در این ناحیه کاهش می‌یابند. در نتیجه، صورت ظاهری تو رفته پیدا کرده و چین و چروک‌هایی در دو طرف بینی و در امتداد گوشه‌های دهان ظاهر می‌شوند. هنگامی که فرد چنین تغییراتی را می‌بیند به دنبال راه حلی می‌گردد. برای این منظور گزینه‌های متعددی وجود دارند. دو مورد از محبوب‌ترین روش‌ها شامل تزریق چربی و تزریق ژل هستند. بسیاری از افراد برجسته کردن گونه را به منظور درمان فرورفتگی گونه‌های خود انتخاب می‌کنند.

گونه‌های فرورفته یا توخالی می‌توانند ناشی از عوامل مختلفی چون سن و ساختار طبیعی استخوان باشند. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای برجسته کردن گونه وجود دارند که می‌توانند گونه‌های فرورفته‌ی شما را با استفاده از تزریق چربی یا ژل درمان کنند. افراد دارای استخوان‌های گونه کوچک یا گونه‌های تورفته می‌توانند از روش گونه گذاری بهره‌مند شوند. با تنظیم یک قرار مشاوره با دکتر مهام می‌توانید گزینه‌های برجسته‌سازی گونه‌هایتان را با یک جراح پلاستیک مجرب بررسی کنید و راه حل مناسب را بیابید. برای آشنایی با انواع روش‌های گونه گذاری در کلینیک تخصصی دکتر مهام یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۹۳۹۵۴۳۱۳۵۰ و ۰۲۱۸۸۷۶۲۸۳۲ تماس بگیرید.

روش‌های گونه گذاری


پیری می‌تواند تاثیرات ناخوشایندی روی صورت داشته باشد. در واقع هیچ چیزی بیشتر از یک ظاهر لاغر در گونه‌ها نمی‌تواند پیری را نشان دهد. بنابراین تاکنون روش‌های درمانی بسیاری برای گونه گذاری استفاده شده است که در این قسمت به رایج‌ترین آنها اشاره می‌شود.

حتما بخوانید: رفع چروک دور لب

روش تزریق ژل برای برجسته کردن گونه‌ها

وش-تزریق-ژل-برای-برجسته-کردن-گونه-ها

تزریق ژل گونه یک روش بی‌خطر و موثر برای اضافه کردن حجم از دست رفته‌ی گونه‌هایتان می‌باشد. گونه‌های افتاده و تورفته می‌توانند شما را پیرتر نشان دهند و چین و چروک‌ها را برجسته‌تر کنند. در صورتی که از تورفتگی گونه‌های خود خسته شده‌اید، تزریق ژل می‌تواند راه حل مناسب برای شما باشد. روش‌های تزریق ژل نیازی به زمان بهبودی ندارند، یعنی حتی بین ساعات کاری خود می‌توانید این روش را انجام دهید و به کار خود بازگردید. نتایج بطور کلی مدت کوتاهی بعد از درمان قابل مشاهده خواهند بود، اما مشاهده‌ی تاثیرات کامل آن می‌تواند تا دو هفته طول بکشد. بسیاری از افراد از این می‌ترسند که سایر مردم بتوانند تشخیص دهند که تحت این درمان قرار گرفته‌اند، اما حقیقت این است که نتایج درمانی که توسط یک متخصص مجرب انجام شده باشد بسیار طبیعی خواهند بود. صرف زمان کافی برای یافتن یک پزشک به دست یافتن به بهترین نتایج کمک می‌کند.

فرایند درمان به چه صورت است و آیا دردناک است؟

بطور کلی روش‌های تزریق ژل نیازی به بی‌حسی ندارند زیرا ژل حاوی بی‌حس کننده‌ی موضعی می‌باشد. این روش ساده است و شامل چند تزریق کوچک در پوست می‌باشد و بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بطول می‌انجامد. بلافاصله بعد از درمان می‌توان آرایش کرد و حتی به محل کار بازگشت. نتایج بصورت فوری قابل مشاهده هستند. نتایج مطلوب را می‌توان از طریق انجام درمان‌های منظم برای مدت زمانی طولانی حفظ کرد. فرایند درمان بسته به نیازها و شدت چین و چروک‌ها و نیز نوع ژل مورد استفاده برای هر بیمار متفاوت خواهد بود.

نتایج بعد از چه مدت قابل مشاهده هستند و تا چه مدتی ماندگار هستند؟

نتایج بلافاصله بعد از درمان مشاهده می‌شوند هرچند این نتایج به تدریج طی یک دوره ۲ تا ۴ هفته‌ای بهبود می‌یابند. نتایج می‌توانند بین ۹ تا ۱۸ ماه ماندگار باشند هرچند نتایج مطلوب را می‌توان از طریق انجام درمان‌های منظم برای مدت زمان طولانی‌تری حفظ کرد. این زمان برای هر فرد بسته به نیازها و شدت چین و چروک‌های تحت درمان و نیز نوع ژل مورد استفاده متفاوت خواهد بود.

آیا تزریق ژل بی‌خطر است؟

بله. اسید هیالورونیک ماده‌ای است که بطور طبیعی در سلول‌های پوست ایجاد می‌شود، بنابراین خطر واکنش‌های آلرژیک وجود ندارد. حتی افرادی که دارای حساسیت غذایی هستند می‌توانند از بی‌خطر بودن این ژل‌ها مطمئن باشند.

آیا دستورالعمل مراقبتی خاصی وجود دارد؟

بعد از درمان توصیه‌های مراقبتی به منظور به حداکثر رساندن مزایای درمان و جلوگیری از بروز عوارض نامطلوب ارائه خواهند شد. شما می‌توانید بلافاصله بعد از درمان فعالیت‌های معمول خود را از سر بگیرید و تا خانه رانندگی کنید. مانند هر نوع تزریقی ممکن است مقداری قرمزی بلافاصله بعد از آن ایجاد شود. در این صورت می‌توان از آرایش پنهان کننده استفاده کرد. بنابراین نتایج بلافاصله بعد از درمان مانند نتایج نهایی نیستند. علت آن این است که طی دو هفته‌ی بعد نتایج به تدریج بهبود پیدا می‌کنند. برای دو هفته بعد از درمان به شما توصیه خواهد شد که از گرما (آفتاب گرفتن) یا سرمای شدید پرهیز کنید.

هزینه درمان چقدر است؟

هزینه بستگی به نوع ژل، میزان ژل مورد نیاز و نواحی تحت درمان (برای مثاله تورفتگی زیر چشم و گونه‌ها) دارد. در طول مشاوره پزشک یک برنامه درمانی را تنظیم کرده و هزینه دقیق درمان را مشخص خواهد کرد.

حتما بخوانید:درمان افتادگی پلک

برجسته سازی گونه با تزریق چربی

برجسته-سازی-گونه-با-تزریق-چربیگونه‌ها نقش بسیار مهمی را در تعیین زیبایی و تقارن صورت هر فرد و نیز پهنای لبخند و حتی شکل چشم‌ها ایفا می‌کنند. از این رو، تغییرات چشمگیر در شکل گونه‌ها از طریق برجسته کردن گونه می‌تواند باعث بهبود قابل توجه کل صورت شود. برجسته سازی گونه معمولاً به یک یا چند دلیل زیر انجام می‌شود:

  • خوش فرم کردن صورت
  • اصلاح عدم تقارن صورت و ایجاد نیمرخی متعادل
  • جوانسازی صورت از طریق برطرف کردن نشانه‌های محسوس پیری صورت که گونه‌ها را به طرف پایین کشیده و اغلب ظاهری تورفته، چشمانی خسته و خطوط و چروک‌های برجسته‌ی دور دهان ایجاد می‌کند.

به منظور اطمینان از دستیابی به بهترین نتایج ممکن، برجسته سازی گونه باید توسط یک جراح مجرب انجام شود که به جزئیات توجه ویژه‌ای داشته و با چگونگی ایجاد تغییرات نامحسوس که اجزای صورت را کامل کرده و در عین حال طبیعی هستند، آشنا می‌باشد.

جزئیات درمان

با اینکه برجسته سازی گونه را می‌توان با استفاده از پروتز گونه انجام داد، اما بهتر است که از تکنیک تزریق چربی به گونه برای بیمارانی که به دنبال دستیابی به نتایجی با تغییرات طبیعی در ناحیه‌ی میانی صورت خود هستند، استفاده شود. هنگام انجام برجسته سازی گونه با تزریق چربی پزشک از یک کانول کوچک و استریل به منظور برداشتن چربی از یک ناحیه دیگر بدن (اغلب باسن، شکم یا ران) استفاده خواهد کرد. پزشک چربی را در یک سانتریفیوژ تصفیه و استریل می‌کند و سپس مقادیر بسیار کمی را با استفاده از یک سرنگ کوچک به گونه‌ها تزریق می‌کند تا کار با حداکثر دقت انجام شود. با تزریق مقادیر کم چربی با هر بار تزریق، احتمال پس زدن چربی بطور چشمگیری کاهش می‌یابد و امکان دستیابی به نتایج زیبا و طبیعی بیشتر می‌شود. این تکنیک با حداقل تهاجم با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و دارای ناراحتی و زمان بهبودی کمی است. این روش یک گزینه‌ی موثر هم برای مردان و هم زنان است. تزریق چربی اغلب به عنوان یک روش جانبی ایده‌آل عمل کرده و می‌تواند بطور بی‌خطری همراه با جراحی لیپوساکشن یا روش‌های دیگر جوانسازی صورت انجام شود.

بهبود پس از تزریق چربی به صورت

یکی از مزایای تزریق چربی به صورت بهبودی سریع آن است که برای بیشتر بیماران معمولاً بین سه تا چهار روز است. تورم و قرمزی و نیز کمی ناراحتی در دو روز اول طبیعی است. ممکن است توصیه شود که بسته به گستردگی درمان تا دو هفته از فعالیت‌های پرفشار اجتناب شود. بیشتر بیماران ظرف یک هفته به کار خود باز می‌گردند. نتایج تزریق چربی فوری است؛ هرچند نتایج نهایی تا زمان برطرف شدن کامل تورم قابل مشاهده نیستند.

آیا متقاضی مناسبی برای برای تزریق چربی هستید؟

مردان و زنان با وضعیت سلامتی خوب که حجم صورت خود را از دست داده‌اند و توقعات واقع بینانه‌ای دارند متقاضیان مناسبی برای تزریق مجدد چربی صورت هستند.

هزینه تزریق چربی چقدر است؟

هزینه گونه گذاری بدون جراحی توسط روش تزریق چربی به عوامل متفاوتی وابسته است. بنابراین توصیه می‌شود ابتدا زیر نظر پزشک متخصص معاینه شوید تا از هزینه‌های مربوط به کلینیک درمانی مطلع گردید.

آیا تزریق چربی جای زخم باقی می‌گذارد؟

خیر، تزریق چربی با استفاده از برش‌های بسیار کوچکی انجام می‌شود که باعث بروز جای زخم نمی‌گردد.

آیا تزریق چربی در صورت خطری دارد؟

مانند هر روش جراحی خطراتی وجود دارد. با این حال این روش خطرات بسیار کمی دارد، زیرا از بافت خود بیمار استفاده می‌شود. عوارض نادر شامل زخم، خونریزی و تغییر رنگ دائم می‌باشند.

نتایج تزریق چربی چقدر ماندگار هستند؟

نتایج تزریق چربی بسیار ماندگار هستند زیرا بیشتر سلول‌های چربی انتقال داده شده با بافت موجود ادغام می‌شوند. هرچند صورت همچنان در معرض پیری و جاذبه زمین قرار می‌گیرد. بدن ممکن است مقداری از چربی را در طول زمان جذب کند، بنابراین به منظور دستیابی به نتایج مطلوب و بلند مدت نیاز به جلسات دیگری خواهد بود.

چه مدت بعد از تزریق چربی می‌توان به کار بازگشت؟

شما می‌توانید هر زمان که راحت بودید به کار خود بازگردید. بیشتر بیماران می‌توانند ظرف دو تا پنج روز به کار خود بازگردند.

پروتز یا کاشت گونه

ناحیه‌ی خاصی که باید در گونه برجسته شود محل قرارگیری پروتز در استخوان گونه را مشخص می‌کند. پروتزهای گونه اغلب از طریق برش‌هایی در دهان در جای خود گذاشته می‌شوند. هنگامی که این روش همراه با روش‌های دیگر انجام شود، ممکن است برش‌های دیگری مانند برش در داخل پلک پایین یا در خط مو توصیه شوند.

نتایج

با اینکه نتیجه‌ی اولیه جراحی پلاستیک با پروتز صورت تقریباً بلافاصله قابل توجه است، اما به علت تورم محسوس قابل توجه نمی‌باشد. ممکن است برطرف شدن کامل تورم چند ماه طول بکشد.

در ادامه بخوانید: لیفت ابرو

پاسخ دهید